iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

tropicalvine

Öğrenci
22 Kasım 2016
6
5
3
Selam arkadaşlar, burda henüz yeniyim ve merak ettiğim bişey var. İnternette çok fazla araştırdım fakat birşeye rastlayamadım. 7 plus kullanıcısıyım, Home tuşuna 3 kere üst üste basıldığında kamera açılıyor fakat bildiğimiz formatta değil, 16:9 gösteriyor, flaş, kilit, renkte oynama ve zoom özelliği var. Kaydetme işlemini fotoğrafı çektikten sonra üstüne basılı tutup görüntüyü kaydet dememiz gerekiyor. Sizin bilginiz var mı bu fonksiyonla ilgili? Kameradan farkı var mı anlamadım, ayrıca normal kameraya göre kalitesi ışığı daha kötü gibime geldi.. Şimdiden teşekkürler :)

alikuz35

Öğrenci
22 Kasım 2016
71
34
18
27
Selam arkadaşlar, burda henüz yeniyim ve merak ettiğim bişey var. İnternette çok fazla araştırdım fakat birşeye rastlayamadım. 7 plus kullanıcısıyım, Home tuşuna 3 kere üst üste basıldığında kamera açılıyor fakat bildiğimiz formatta değil, 16:9 gösteriyor, flaş, kilit, renkte oynama ve zoom özelliği var. Kaydetme işlemini fotoğrafı çektikten sonra üstüne basılı tutup görüntüyü kaydet dememiz gerekiyor. Sizin bilginiz var mı bu fonksiyonla ilgili? Kameradan farkı var mı anlamadım, ayrıca normal kameraya göre kalitesi ışığı daha kötü gibime geldi.. Şimdiden teşekkürler :)
Bende 7 var 3 kere basınca kamera falan açılmıyor enteresan

Apocalypse_

Profesör
19 Mart 2016
2,926
1,271
293
Merhabalar dostlar bugün çok ilginç bir şey oldu apple kıdemli departmanlardan biri özel numaradan arayıp bozuk telefonumla ilgili çok ilginç şeyler söyledi bu applenin işleyişi ile ilgili bilgi sahibi olan biri varsa yazsın onunla bu konuyu konuşmak istiyorum ne yapmaya çalışıyorlar gerçekten anlamadım.
numara gizli ise inan mayın kandırmalar çok oluyor
ilk defa senden böyle birşey duyuyorum benim cihazda da yok
Bende 7 var 3 kere basınca kamera falan açılmıyor enteresan
bende 7 plus kullanıyorum ilk defa duyuyorum
arkadaşlar iphone 7 lerden memnunmusunuz bende s7 ve iphone 7 arasında kalanlardanım.

tabikide ıphone 7 :)

Leiras

Öğrenci
1 Ağustos 2016
5
1
3
Arkadaslar merhabalar. 2 gun once iphone 7 128 gb ile araniza katildim. Ilk iphone deneyimim arastirarak bazi seyleri ogrendim fakat bir konuda soru sormak istiyorum. Whatsapptan gonderilen instagram linkine bastigimda uygulamadan degilde safariden aciyor instagrami. Iphone 6 kullanan bir arkadasimda uygulamada aciyor. Acaba nedeni nedir bir ayari var midir bunun? Yardimci olursaniz sevinirim, herkese iyi gunler..

SmokeXD

Dekan
4 Eylül 2014
9,819
1,877
293
Merhabalar dostlar bugün çok ilginç bir şey oldu apple kıdemli departmanlardan biri özel numaradan arayıp bozuk telefonumla ilgili çok ilginç şeyler söyledi bu applenin işleyişi ile ilgili bilgi sahibi olan biri varsa yazsın onunla bu konuyu konuşmak istiyorum ne yapmaya çalışıyorlar gerçekten anlamadım.

Hayırdır?

tropicalvine

Öğrenci
22 Kasım 2016
6
5
3
numara gizli ise inan mayın kandırmalar çok oluyor

ilk defa senden böyle birşey duyuyorum benim cihazda da yok

bende 7 plus kullanıyorum ilk defa duyuyorum

tabikide ıphone 7 :)

Ekran görüntüsünü aldım, gönderiyorum. Belki faydalı olur. Home yani ana ekran tuşuna üst üste 3 kere basınca çıkıyor.. IMG_0188.PNG

byserhatt

Doçent
26 Şubat 2013
807
198
43
Bu mediamarkt çalışanları tam komedi sanırsam.
Sırf ne diyecekler diye yolum düşmüşken mediamarkta uğradm.
Buldum bi i7 plus, oto parlaklığı kapadım parlaklığı sona getirdim night shift kapalı.
Yan yana koydum adama gösterdim benimki sarımtırak duruyor değişim yapar mısınız diye sordum.
Adamın cevap efsane : ' Senin ekranda jelatin var ondandır. İstersen çıkarayım jelatini bir de öyle bak '

Dedim sen harcanıyosun burda. Yorum sizlerin arkadaşlar

Not: Ekranı sarı gösteren jelatin satılır fiyat 30₺ [emoji16][emoji16]

tropicalvine

Öğrenci
22 Kasım 2016
6
5
3
Ekran görüntüsünü aldım, gönderiyorum. Belki faydalı olur. Home yani ana ekran tuşuna üst üste 3 kere basınca çıkıyor.. Ekli dosyayı görüntüle 13642
ÇÖZÜLDÜ!! Ayarlar - Genel - Erişilebilirlik - Erişilebilirlik Kestirmesi - Büyüteç şeklinde ayarlanmış benim telefon. Bunu siz istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz, aşağıdaki linkte ayrıntılı inceleme mevcut ;)

How to use and customize the Accessibility shortcut on iPhone and iPad

Son düzenleme:

tropicalvine

Öğrenci
22 Kasım 2016
6
5
3
Bu arada forumu incelediğimde sarı ekranla ilgili çok şikayet görüyorum. Evet fabrika ayarlarında ekran sarı ama değiştirilebiliyor, hatta çok parlak ve canlı bir ekran yapmak mümkün. Benim ekran ayarı bu şekilde. IMG_0189.PNG

alikuz35

Öğrenci
22 Kasım 2016
71
34
18
27
Bu arada forumu incelediğimde sarı ekranla ilgili çok şikayet görüyorum. Evet fabrika ayarlarında ekran sarı ama değiştirilebiliyor, hatta çok parlak ve canlı bir ekran yapmak mümkün. Benim ekran ayarı bu şekilde.Ekli dosyayı görüntüle 13645
Bunu ilk defe sizden öğreniyorum ve sizin ayarlarınızı yapınca ekranın eski halinin gerçekten de sarı olduğu fark ediliyor, acaba göz yorgunluğunu azaltmak için mi sarı tonlu birşey yapma ihtiyacı duydular? Sizin ayarları yapınca birdaha eskisine bakamadım :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
bu benim telefonda bi sorun olduğunu mu gösteriyor? birde arka planda ne işlem yapabilir ki ya şarjı o kadar düşürecek çok tuhafıma gitti cidden.
Aynen aşırı çok tüketiyor bende konum servisleri kapalı 4,5g sürekli açık, düşük güç modu da açık ekran kapalıyken hiç şarjı inmiyor
Sorun hakkı abinin 7 plusunda da var
Apple servise bir sorun değişim isteyin büyük ihtimal yazilimsaldir ama belli olmaz

sahinsahiner

Asistan
3 Eylül 2014
278
50
28
Ya Allah aşkına bilen biri cevaplasın odada ışığa tuttugumda kamerayı nokta çıkıyor lense baktım toz felan yok normal gün içinde yada gece ışığa direk tutmadan çekim yaptığımda o nokta çıkmıyor. İlerde daha büyük bi sorun felan çıkarmasın? Gün boyu çalıştığım için zorluya gitmem imkansız gibi bişey.

Ekli dosyalar

• IMG_0262.JPG
    IMG_0262.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 601

alikuz35

Öğrenci
22 Kasım 2016
71
34
18
27
Ya Allah aşkına bilen biri cevaplasın odada ışığa tuttugumda kamerayı nokta çıkıyor lense baktım toz felan yok normal gün içinde yada gece ışığa direk tutmadan çekim yaptığımda o nokta çıkmıyor. İlerde daha büyük bi sorun felan çıkarmasın? Gün boyu çalıştığım için zorluya gitmem imkansız gibi bişey.
bende de aynısı oluyor da çok sıkıntı çıkaracak bişey olduğunu düşünmüyorum, öyle olmasının sebebi lensin önündeki cama gelen ışığın lense yansıma yapması muhtemelen, korkulacak bişey yok :)

sahinsahiner

Asistan
3 Eylül 2014
278
50
28
bende de aynısı oluyor da çok sıkıntı çıkaracak bişey olduğunu düşünmüyorum, öyle olmasının sebebi lensin önündeki cama gelen ışığın lense yansıma yapması muhtemelen, korkulacak bişey yok :)

Aynen yansıma. Şimdi florasana tuttum ondada uzun çıkıyor florasanın yansıması. Garip ilk defa böyle bişey gördüm

SmokeXD

Dekan
4 Eylül 2014
9,819
1,877
293
Bu mediamarkt çalışanları tam komedi sanırsam.
Sırf ne diyecekler diye yolum düşmüşken mediamarkta uğradm.
Buldum bi i7 plus, oto parlaklığı kapadım parlaklığı sona getirdim night shift kapalı.
Yan yana koydum adama gösterdim benimki sarımtırak duruyor değişim yapar mısınız diye sordum.
Adamın cevap efsane : ' Senin ekranda jelatin var ondandır. İstersen çıkarayım jelatini bir de öyle bak '

Dedim sen harcanıyosun burda. Yorum sizlerin arkadaşlar

Not: Ekranı sarı gösteren jelatin satılır fiyat 30₺ [emoji16][emoji16]

Türkiyedeki ciddiyetsizliğin boyutu bu işte. Aç bir gündemi bak.

SmokeXD

Dekan
4 Eylül 2014
9,819
1,877
293
Bu arada forumu incelediğimde sarı ekranla ilgili çok şikayet görüyorum. Evet fabrika ayarlarında ekran sarı ama değiştirilebiliyor, hatta çok parlak ve canlı bir ekran yapmak mümkün. Benim ekran ayarı bu şekilde.Ekli dosyayı görüntüle 13645

Bu ayarı denedim ve ekranımın cidden sarımtırak olduğunu keşfettim. Ulan hiç farketmemiştim normal geliyordu.

ata1996

Profesör
3 Şubat 2014
1,040
12
218
Top darbesiyle masadan yere ekran üstü düştü telefon. Kılıf ve cam vardı en ufak bir şey yok:)

ata1996

Profesör
3 Şubat 2014
1,040
12
218
Cihazda bir kere donma meydana geldi. Tuşa vs hiç basamadım ama üst üste temiz olmayan güncellemler kurdum format atmaya üşeniyorum.

byserhatt

Doçent
26 Şubat 2013
807
198
43
Android de kullanım İOS da kullandım. Telefon değişse bile değişmeyen tek birşey gördüm: Üçüncü parti uygulamalar

Evet konu bu. Uzun yazmayacağım lakin sistem farklı olsa bile bu üçüncü uygulamalarda illaki fps düşmesi, lag ve kasma oluyor. Demekki 60 fps çalışan ve yağ gibi akan uygulama yapmak bu kadar zor. Oyunları akıcı yapmak daha kolay demekki anlamıyorum.

Neden bunları yazdım? İphone5 , G2 , Samsung S6 kullandım ve şimdi de 7 Plus
Uygulamaların sistemin pilin kötü olmasından dolayı tekrar iphone a geçeyim dedim ama gördüm ki iphone 4-5 zamanlarındaki o İOS gitmiş uygulamalar androiddekiler gibi maşallah

Tapatalk kullanıyorum, bildirim gelen konuya tıklıyorum aşağıya kaydırıyorum ve kasa kasa takıla takıla geziyorum konuyu. İşcep e giriyorum TC yazayım diyorum klavye takılarak geliyor, youtubeda video bakıyorum ve yorumlara bakayım diye aşağı kaydırıyorum yine kasma.

Kısaca bu konuya fikir edinmek için bakanlara şunu demem gerek: Ne isterseniz alın. Android kötüyse, İOS kötünün iyisidir şuanki durumda.

Not: İtunes'tan temiz kurulum yap, o uygulamaları bende kullanıyorum olmuyor, DFU moduna al yükle panpa gibi hebele hübele yapmayınız alayını denedim.

Yılların ios yazılımı ne hale gelmiş acı şekilde tecrübe ettim.

Ahmet ERKAN

Asistan
28 Ekim 2016
103
32
28
32
Benim şebeke sorunum var telefon 7 plus 18 gundur garanti sorun bulamadık diyor ve telefonda ufak bir çatlak var danışman ilk önce şebeke sorununu bulmaya çalıştı ancak servis hala bulamadık böyle bir sorun diyorlar ama telefonda kesinlikle şebeke sorunu var kanıtlayabilirim videoya çekip dedim hatta. Bunun üzerine ertesi gün gizli numaradan aradı aynı kişi ama sesinden falan tanıyorum. Bana mühendisliğe göndereceğini ekrandaki çatlagın garanti kapsamında olacağı için sana yeni bir telefon verilmesi için çabalayacagını falan söylüyor. hatta yalan söyleyeceğini telefonun bilmem ısınma sorunları olduğunu falan söyleyecem aramzda kalsın başka departmana söyleme falan diyor. Ne ayak bunlar ya kafasına göre istediğine sıfır telefon verip istemediğine siktir mi çekiyor bunlar? Ben ne yapmalıyım sence?

canberk sagnak

Profesör
27 Şubat 2016
1,099
314
263
Şöyle izah edeyim o zaman ben bu telefona 4 bin lira para verdim kimi cihazda ekran sarı kimi cihaz da ise beyaz bu zamana kadar ki iPhone larda ekran beyaz dır ayarlardan ayarlanıyor demişsiniz tam net beyaz ekranı vermiyor yani bu bir sorundur..
Wi-fi benim telefona özel olabilir kontrolü yapılacak dendi bana
Yine dediğim gibi cihaz almışsınız arkasından gırt gırt sesler geliyor ve takılmama mı söylüyorsun biraz mantıklı ol lütfen
Telefonu capraz bastırarak mı kullanıyorsun demişsin şöyle açıklayayım bi yerden öyle bir sesin gelmesi için bir durumun olması gerekli ki şu anda bir problem olmaması ileride olmayacağı anlamına gelmez ki ben buna önlem alıyorum eğer bu sorunlar sizde de varsa hiç beklemeden Apple dan randevu alıp cihaz değişimini isteyin ki ileride bi problem olduğunda başınız ağrımasın.

1-sarı ekran bir bozukluktan kaynaklanmıyor gözleri korumak için geliştirilmiş mavi ışık engelleme teknolojisi var
2- tıslama sesi dış materyali aliminyum olan tüm cihazlarda olur illa telefona yada apple a özgü bir durum değil ayrıca o tıslama sesi bir bozukluktan dolayı gelmiyor
3- hangi telefona dediğiniz şekilde bastırırsanız bahsettiğiniz sesler çıkar

canberk sagnak

Profesör
27 Şubat 2016
1,099
314
263
Standart diyorsunuz ancak neden bazı telefonlarda sarı bazılarında beyaz... satın alırken kutu kapalı bana sorsalar beyaz ekran derdim... yüksek bi ücret ödedikten sonra böyle saçma hatalar insanın tabiki de canını sıkıyor...Tabiki,bu forum yardımlaşma amaçlı bu yüzden zaten telefonda ki sorunlarımı buraya yazma gereği duydum...Bakalım Apple ne diyecek bende merak ediyorum açıkcası ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

sen kendi iphone7 plus telefonun ile başka bir 7 plus ı yan yana koyarak inceledinmi

canberk sagnak

Profesör
27 Şubat 2016
1,099
314
263
O zaman kesinikle bir sorun var az önce apple desteği aradım donanımsal bi sorun olmadığını fakat yazılımsal bi sorun olabileceğini söylediler ve birkaç adım gösterdi şuan 0nları uyguluyorum inşallah bundan sonra düzelir. Cevabın için teşekkür ederim :)

donanımsal bir sorun olmadığını cihazı görmeden nasıl anladılar ki

tropicalvine

Öğrenci
22 Kasım 2016
6
5
3
Bunu ilk defe sizden öğreniyorum ve sizin ayarlarınızı yapınca ekranın eski halinin gerçekten de sarı olduğu fark ediliyor, acaba göz yorgunluğunu azaltmak için mi sarı tonlu birşey yapma ihtiyacı duydular? Sizin ayarları yapınca birdaha eskisine bakamadım :D
Öyle olduğu söyleniyor ama benim gözümü daha çok yordu. Yaptığım ayarla mükemmel oldu