İPHONE 7 SIVI ALDI VE HOME TUŞU BOZULDU ' YARDIM !!!

Bu konuyu okuyanlar

Ali Dirican

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Herkese merhabalar . 7 ağustos günü arkadaşlarım ile havuza gittim . Çıkmamıza 10 dakika kala bikaç foto çekmek istedim , yüzme bilmediğim için çocuk havuzunda takılıyorm derinliği 1.5 metre . Maximum yarım metre derinliğe soktum ve bikaç foto ve 5 10 saniyelik video çekmek istedim . Cihazı sudan çıkarıp kuruladım ancak bi aksilik olduğunu farkettm . Sonra ekran bi tuhaflaştı geldi gitti üstündeki kırılmaz camı çıkarp baktm . Güzelce elime vurarak içindeki sıvıyı çıkarmaya çalştm çıkardımda . Ankarada telefonculuk yaptım daha önce ordan bi abimi aradım oda prince yatır havluya sar poşeti öyle bikaç gün beklet dedi . 3 5 saat bu şeklde bekledi bi açaym dedm home tuşu bozuk servise götürün uyarısı verdi ekranda 2 sütun su izi gibi bi şey var anlamadım . Daha önce s7 edge sokmuştum bi şey olmamıştı . GARANTİ KAPSAMINDA OLMADIĞINI BİLİYORUM .Bu riske girme nedenim derin bi su değil ve gerçekten güvenmiştim . İP67 boru değil 1 metreye kadar yarım saat garanti diye biliyorm ve bu garantiyi alabilmesi için cihazın teste tutulması gerekiyor diye düşünüyorm . Deniz suyuda değil baya baya çocuk havuzunda yarım metre bile olmayan bi derinlik . Yarın apple ile bir konuşacağım , genpayı arayıp fiyat alacağım en kötü ihtimalle elden yaptıracağm cihazın düzelmeme durumuna karşı ki ben hala umutluyum çnkü dokunmatik kamera vs çalışıyor . Home tuşu başta çalışıyodu sonradan bozuldu o da ayrı bi muamma , 300 500 e kadar yaptırmaya razıyım sonrada zaten direk elden çıkarıcam ve başka model kullanıcam . Önerisi olan şöyle yap böyle yap diyen varsa yardımcı olsun arkadaşlar . Ve bilgisi olan varsa garantide tahminen ne kadar tutar , yaparlar mı ? Bu soruların cevaplarını arıyorum teşekkürler herkese .

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ekrana bir şey olmamıştır. Home tuşundaki taptic engine bölümü değişir. 300 ile 500 arası patlayabilir veya ben tamamen sallıyor olabilirim. 100-200 de tutabilir.
O pirinç meselesini 3 saatte kesip telefonu açmasaydın büyük ihtimal tuş bozulmazdı ama yapacak bir şey yok geçmiş olsun.

Ali Dirican

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ekrana bir şey olmamıştır. Home tuşundaki taptic engine bölümü değişir. 300 ile 500 arası patlayabilir veya ben tamamen sallıyor olabilirim. 100-200 de tutabilir.
O pirinç meselesini 3 saatte kesip telefonu açmasaydın büyük ihtimal tuş bozulmazdı ama yapacak bir şey yok geçmiş olsun.
Cevabın için teşekkürler dostum sence ne kadar daha bekleteym suda . 7 ağustos saat 4.30 gibi koydum pirince . Biraz düzelse direk satıcam zaten o kadar soğudum ki telden . İp 67 falan filan hikaye .
--- Gönderi Güncellendi ---
Cevabın için teşekkürler dostum sence ne kadar daha bekleteym suda . 7 ağustos saat 4.30 gibi koydum pirince . Biraz düzelse direk satıcam zaten o kadar soğudum ki telden . İp 67 falan filan hikaye .
suda demişim pirinçte : )

Reaksiyon puanı
125
1 gün falan beklemeliydi telefon galiba prinçte. neyse geçmiş olsun yinede. garanti kapsamına girmemesine bende sinir oluyorum.

Ali Dirican

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
1 gün falan beklemeliydi telefon galiba prinçte. neyse geçmiş olsun yinede. garanti kapsamına girmemesine bende sinir oluyorum.
valla s7 edge iphone 7 ve bisürü ana model telefon kullanmama rağmen şunu bi satayım 1500 2000e en azından yedekte m7 var htc ona geçip kafa dinlicem . O kadar kaptırmışız ki iyi telefon sahibi olalm diye kendimizi , iyinin sonuda bu işte . Nerde kalite ? Ne farkı kaldı m7 den ? 3 saniye hızlı uygulama açması mı ? Peh

Reaksiyon puanı
125
valla s7 edge iphone 7 ve bisürü ana model telefon kullanmama rağmen şunu bi satayım 1500 2000e en azından yedekte m7 var htc ona geçip kafa dinlicem . O kadar kaptırmışız ki iyi telefon sahibi olalm diye kendimizi , iyinin sonuda bu işte . Nerde kalite ? Ne farkı kaldı m7 den ? 3 saniye hızlı uygulama açması mı ? Peh
Toplumun tepkisi yüzünden 3000-4000 tl fiyatında telefon kullanma zorumluluğu hissediyoruz. Günlük hayatta kameradan başka hiçbir fark olmuyor ne yazık ki.

Ali Dirican

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Toplumun tepkisi yüzünden 3000-4000 tl fiyatında telefon kullanma zorumluluğu hissediyoruz. Günlük hayatta kameradan başka hiçbir fark olmuyor ne yazık ki.
Valla telefoncuda falanda çalştm ben çokta delisiyimdir bu işin hep en iyi alma hevesi işte en güçlü işlemciymiş a10muşta snapdragonmuş bilmem ne . Ne yapıyosn telefonda desen , günde 5-6- saat oynuyorm toplamda , clash royale , twitter snapchat , toplasan 3-5 selfie 3 5 arka kamera fotosu hepsi bu valla arada bide dizi izliyorum . Bunlar için 3bin liralk cihaz kullanıyorm ve bi problemi olduğu zaman (örneğn tuşu bozuldu ) en az 500 600 lira tutuyor . Bidaha asla amiral gemisi diye tabir edilen bi cihaz kullanmam ta ki sağlamlık konusunda garanti verene kadar . Önceden önemsemezdm bunu ama başına gelnce anlıyosun . Parasında bile değilim ben apple gibi bi cihazın böyle yapmasını anlayamıyorum ve sindiremiyorum açıkçası .

M

Murat Burç

SDN Okuru
Valla telefoncuda falanda çalştm ben çokta delisiyimdir bu işin hep en iyi alma hevesi işte en güçlü işlemciymiş a10muşta snapdragonmuş bilmem ne . Ne yapıyosn telefonda desen , günde 5-6- saat oynuyorm toplamda , clash royale , twitter snapchat , toplasan 3-5 selfie 3 5 arka kamera fotosu hepsi bu valla arada bide dizi izliyorum . Bunlar için 3bin liralk cihaz kullanıyorm ve bi problemi olduğu zaman (örneğn tuşu bozuldu ) en az 500 600 lira tutuyor . Bidaha asla amiral gemisi diye tabir edilen bi cihaz kullanmam ta ki sağlamlık konusunda garanti verene kadar . Önceden önemsemezdm bunu ama başına gelnce anlıyosun . Parasında bile değilim ben apple gibi bi cihazın böyle yapmasını anlayamıyorum ve sindiremiyorum açıkçası .
n One Plus 3T tavsiye ederim ithalatçı garantili yarın bir gün parça bulamayadabilirsin.:D:D Fakat iyi fiyata çok çok yüksek performans veriyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Xioami Mİ6 bulursan da daha güçlü bir telefona ve daha fazla parça desteğine sahip olursun.

Reaksiyon puanı
125
aynen. telefon alacak olursam 2000tl aşmam. hiçbir artısı yok dediğiniz gibi. Bide ekran falan giderse bir telefon parası yeniden veriyorsun servise. oneplus, xiaomi falan takılcan hocam yalnız. aynı şeyi sunuyorlar ama daha düşük fiyata. telefonu suya sokan az adam gördüm. xiaomi, mi6-da suya dayanıklılığı koysaymış fiyat 20% artacakmış neredeyse. ona vereceğim parayla 50 tane su geçirmez kılıf alıp daha da güvende olup keyfini çıkarırım. neyse ya herşeyin fazlası zarar zaten. İyi akşamlar.