İphone 7 2022'de Alınır mı? Normal Kullanımda Kaç Yıl Götürür?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Benim 5 yıl kullanmam lazım. Gitmez mi ki??
5 yıl aynı telefon kullanılmaz sıkılırsın ben kendimden biliyorum bir telefonun ortalama ömrü 3 yıl
5 yıl 5s kullanmış biriyim son 2 yıl bana sinir krizi geçirtmişti soruna gelecek olursak 6 yaşına girmiş bir telefonu almanı kesinlikle önermem ayrıca home tuşlu İPhone kesinlikle önermem ben yerinde olsam ikinci el XS veya 11 Pro'ya zorlardım kendimi

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
5 yıl aynı telefon kullanılmaz sıkılırsın ben kendimden biliyorum bir telefonun ortalama ömrü 3 yıl
5 yıl 5s kullanmış biriyim son 2 yıl bana sinir krizi geçirtmişti soruna gelecek olursak 6 yaşına girmiş bir telefonu almanı kesinlikle önermem ayrıca home tuşlu İPhone kesinlikle önermem ben yerinde olsam ikinci el XS veya 11 Pro'ya zorlardım kendimi
Evet applemanyağı nın yorumlarından çok daha mantıklı bir yorum.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Peki bu M23'ün ekranının kalitesiz olduğu anlamına mı gelir? Eğer sizler gibi yorumlarsak 720p iPhone 11'de kalitesiz... Görende sorunlu zanneder cihazı.
Evet kalitesiz. 11 in ekranı iPS panel, TFT değil ne yazdığımı bile anlamadan cevap vermeye çalışıyorsunuz. Kağıt üstündeki çözünürlüğe bakıp, 11 ile aynı kalitede düşünmeniz ve Tft ekranı savunacak kadar fanboysanız diyecek birşey yok.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
6 yaşına girmiş bir cihaz alınmaz kabul ams M23 gibi giriş seviyesi çöp bir cihazda alınmaz.Bu forumda bazı kendini bilmez android fanboyları sırf 120hz ekran hızı var diye M23 ü iyi bir cihaz zannediyor.???
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet kalitesiz. 11 in ekranı iPS panel, TFT değil ne yazdığımı bile anlamadan cevap vermeye çalışıyorsunuz. Kağıt üstündeki çözünürlüğe bakıp, 11 ile aynı kalitede düşünmeniz ve Tft ekranı savunacak kadar fanboysanız diyecek birşey yok.
Hocam o arkadaşa göre İps panel amoledden daha verimli imiş.??? Yılın fanboyu kim? Diye sorsalar kesinlikle bu arkadaşı gösteririm.Samsungu savunacağım diye kendini komik duruma düşürüyor,

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,074
6 yaşına girmiş bir cihaz alınmaz kabul ams M23 gibi giriş seviyesi çöp bir cihazda alınmaz.Bu forumda bazı kendini bilmez android fanboyları sırf 120hz ekran hızı var diye M23 ü iyi bir cihaz zannediyor.???
M23 fiyatına göre sıfır olarak Redmi 10S gibi cihazlar arasında en mantıklı seçenek, iPhone 8 ve SE2 tabii ki daha iyi bir cihaz ve ben bunu yukarıdaki mesajlarımda belirttim, umarım benim adıma konuşmuyosunuzdur.
Savunmuyorum :D, Samsung dünyanın en iyi panel üreticilerinden birisi TFT paneli var diye kalitesiz olmaz ''kalitesiz'' çok büyük bir kavram, mesala 9T'yi gerçekten 1 kere yere düşür çerçevedeki dokunmatik çalışmaz ekran anında çatlar. iPhone 11'in ekranıda kalitesiz değil sadece günümüz için fazlasıyla yetersiz kağıt üzerindeki verilere bakmıyorum cihazı bizzat kendim kullanım güneşte ekran gözükmüyordu ve S10+ gibi bir cihazdan geçtiğimde gerçekten hayal kırıklığına uğratmıştı, çok hevesliydim.. 1080p film izleyemiyordum...

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Hocam o arkadaşa göre İps panel amoledden daha verimli imiş.??? Yılın fanboyu kim? Diye sorsalar kesinlikle bu arkadaşı gösteririm.Samsungu savunacağım diye kendini komik duruma düşürüyor,
Samsung'un A ve M serisini kesinlikle önermiyorum gerekirse kesenin ağzını açıp S serisi tercih edilmeli diye düşünüyorum özellikle son zamanlarda S21 ve S22 serisi hoşuma gidiyor hocam

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,074
Hocam o arkaaşa göre İps panel amoledden daha verimli imiş.??? Yılın fanboyu kim? Diye sorsalar kesinlikle bu arkadaşı gösteririm.Samsungu savunacağım diye kendini komik duruma düşürüyor,
Hangi mesajımda böyle bir şey dedim? LCD, AMOLED ekrandan dümdüz siyah görüntü olmadığı sürece daha az güç tüketir. Bunu söyledim sadece....

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Savunmuyorum :D, Samsung dünyanın en iyi panel üreticilerinden birisi TFT paneli var diye kalitesiz olmaz ''kalitesiz'' çok büyük bir kavram, mesala 9T'yi gerçekten 1 kere yere düşür çerçevedeki dokunmatik çalışmaz ekran anında çatlar. iPhone 11'in ekranıda kalitesiz değil sadece günümüz için fazlasıyla yetersiz kağıt üzerindeki verilere bakmıyorum cihazı bizzat kendim kullanım güneşte ekran gözükmüyordu ve S10+ gibi bir cihazdan geçtiğimde gerçekten hayal kırıklığına uğratmıştı, çok hevesliydim..
Tamam. Fakat konumuz S10 Plus vs iPhone 11 değil. S10+ ın ekranının iPhone 11 den çok daha iyi olduğunu herkes biliyor zaten. M23 denilen cihazı bir teknoloji mağzasında inceleyin derim. Tft ekranın şimdiki iPS ve Oled ekranların ne kadar gerisinde kaldığını anlayacaksımız. Tft ekran daha fazla pil tüketiyor, daha soluk ekran deneyimi sunuyor ve görüş açıları oldukça dar.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Hangi mesajımda böyle bir şey dedim? LCD, AMOLED ekrandan dümdüz siyah görüntü olmadığı sürece daha az güç tüketir. Bunu söyledim sadece....
Amoled ekran İps ekrandan daha verimlidir.İPhone 11 S21 konusunda sırf Samsungu savunmak için iPhone 11 in ekranı daha verimli yalanını söyleyen kim? Madem ips panel daha verimli.200mah daha az bataryaya sahip iPhone 12 neden 11 den daha fazla batarya performansı sunuyor? Yada aynı jenerasyon cihazı olan 11 Pro nun bataryası neden 11 den daha iyi? Kusura bakma sende korkunç bir Samsung fanboyluğu var.Bunu kabullen.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,074
Amoled ekran İps ekrandan daha verimlidir.İPhone 11 S21 konusunda sırf Samsungu savunmak için iPhone 11 in ekranı daha verimli yalanını söyleyen kim? Madem ips panel daha verimli.200mah daha az bataryaya sahip iPhone 12 neden 11 den daha fazla batarya performansı sunuyor? Yada aynı jenerasyon cihazı olan 11 Pro nun bataryası 11 den daha iyi?
Hangi mesjaımda öyle bir şey demişim? Dediğim şey S21'in FHD+ çözünürlüğüne rağmen HD 320 PPI ekranlı iPhone 11 ile nerdeyse aynı ekran süresini vermesi... 11 Pro'nun batarya performansı 11'den daha kötü :D

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Hangi mesjaımda öyle bir şey demişim? Dediğim şey S21'in FHD+ çözünürlüğüne rağmen HD 320 PPI ekranlı iPhone 11 ile nerdeyse aynı ekran süresini vermesi... 11 Pro'nun batarya performansı 11'den daha kötü :D

Bariz şekilde kendinle çelişiyorsun.İps Ekranın daha verimli olduğunu iddia edip sonrada kıvırmak gerçekten harika bir şey.???

Ekli dosyalar

• B6505494-4497-4240-BB07-71CA1B6402AF.png
    B6505494-4497-4240-BB07-71CA1B6402AF.png
    169.7 KB · Görüntüleme: 27

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,074

Bariz şekilde kendinle çelişiyorsun.
Bir şey yazmiyacağım artık.
Bu mesajımda da aynı şeyi yazmışım zaten.... Hani iPhone 11'in 320 PPI, HD ve her pixelin ayrı ayrı renklendirilmediği LCD ekranı var ya 420 PPI, FHD+ ve Super AMOLED ekranından dümdüz siyah görüntü olmadığı sürece daha az güç tüketir. Bu durumda iPhone 11'in daha fazla ekran süresi vermesi gerekir ama neredeyse aynı ekran süresini veriyorlar.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,904
Okula falan mı yazdıracaksınız hocam? 6 yaşındaki cihazı 5 yıl daha kullanmayı mı istiyorsunuz?

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Bir şey yazmiyacağım artık.

Bu mesajımda da aynı şeyi yazmışım zaten.... Hani iPhone 11'in 320 PPI, HD ve her pixelin ayrı ayrı renklendirilmediği LCD ekranı var ya 420 PPI, FHD+ ve Super AMOLED ekranından dümdüz siyah görüntü olmadığı sürece daha az güç tüketir. Bu durumda iPhone 11'in daha fazla ekran süresi vermesi gerekir ama neredeyse aynı ekran süresini veriyorlar.
Sonuç olarak S21 de Dark mode aktif edildiğinde cihazın pil tüketimi azalıyor.Ortada böyle bir gerçek varken daha neyi kanıtlamayı çalışıyorsun? Samsungu savunacağım diye herşeye muhalefet olup yanlış bilgi veriyorsun.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,074
Sonuç olarak S21 de Dark mode aktif edildiğinde cihazın pil tüketimi azalıyor.Ortada böyle bir gerçek varken daha neyi kanıtlamayı çalışıyorsun? Samsungu savunacağım diye herşeye muhalefet olup yanlış bilgi veriyorsun.
Aynen hoca YouTube'den video izlerken, oyunlarda, Netflix'de vesaire Karanlık Temayı etkinleştirceksin tamam. Ayrıca arayüzde, Instagram'da Twitter'de vesaire karanlık tema aktifleştirilince 11'in ekran süresini 2'ye katlıyor sanırım haklısınız...

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Dedi teknolojiden anlamayan android fanboyu.??? Konuyu açan kişiye giriş seviyesi çöp bir cihaz önerip Apple a sallamak harika bir kafa olsa gerek.Bu kafayla devam et.???
Teknoloji den anlamak 4.7 inçlik dev çerçeveli 720p çözünürlüğe 326ppi keskinliğe sahip 60hz lik bir ekrana iyi deyip, 6.6 inç uçtan uca ekranlı fullhd+ çözünürlüğe sahip 400ppi keskinliğe ve 120hz ekran yenileme hızına sahip ekrana leş demekse evet ben anlamıyorum teknolojiden. Ayrıca bahsettiğin Se nin sıfır fiyatının 14 bin lira, m23 ün ise 6600 lira olduğunu görmezden geliyorsun. Arkadaş Se yi sıfır almayacaksa zaten ikinci el olarak mi10t yi önerdik. Sıfır tercih edecekse 14 bin liraya Se alması yerine çok daha az paraya m23 önerdik. Hâl böyle iken kendi kendine bi triplere giriyorsun. Ayırca yaptığım mantıklı olanı önermek değilde android fanboyluğu ise böyle fanboyluğa can kurban. En azından bu fanboyluk sayesinde uygun fiyatlara en yüksek faydayı alıyorum. Sizin apple fanboyluğunuzda ise çok paraya tuğla alıyorsunuz. Ama dur Instagram a kaliteli fotoğraf yükleyebiliyorsunuz değil mi? Arkadaş sanki model bi kız da sponsorlu bikini reklamları için havuz başında bol bol fotoğraf çekinip instagrama atıyor ?

1821 mah pil diyor ya aman tanrım. 3310 da vardı zaten o kadar pil ?

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,074
Teknoloji den anlamak 4.7 inçlik dev çerçeveli 720p çözünürlüğe 326ppi keskinliğe sahip 60hz lik bir ekrana iyi deyip, 6.6 inç uçtan uca ekranlı fullhd+ çözünürlüğe sahip 400ppi keskinliğe ve 120hz ekran yenileme hızına sahip ekrana leş demekse evet ben anlamıyorum teknolojiden. Ayrıca bahsettiğin Se nin sıfır fiyatının 14 bin lira, m23 ün ise 6600 lira olduğunu görmezden geliyorsun. Arkadaş Se yi sıfır almayacaksa zaten ikinci el olarak mi10t yi önerdik. Sıfır tercih edecekse 14 bin liraya Se alması yerine çok daha az paraya m23 önerdik. Hâl böyle iken kendi kendine bi triplere giriyorsun. Ayırca yaptığım mantıklı olanı önermek değilde android fanboyluğu ise böyle fanboyluğa can kurban. En azından bu fanboyluk sayesinde uygun fiyatlara en yüksek faydayı alıyorum. Sizin apple fanboyluğunuzda ise çok paraya tuğla alıyorsunuz. Ama dur Instagram a kaliteli fotoğraf yükleyebiliyorsunuz değil mi? Arkadaş sanki model bi kız da sponsorlu bikini reklamları için havuz başında bol bol fotoğraf çekinip instagrama atıyor ?

Teknoloji mobil cihazlardan ibaret değil, sorun Apple'cı arkadaşa RX 6600'nın mı yazılımsal problemleri var RTX 3060'ın mı diye sorsak cevap veremez, insanlara teknolojiden anlamıyor vesaire diyor bir de. Çok takmayınız hocam.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460

Kağıt üzerindeki verilere bakıp kendini kandırmaya devam et.YouTube a M23 inceleme yaz izle.Bana bir tane ekran kalitesini öven teknoloji editörü göster.Se 2 0 değil ikinci el önerdim.Daha öncede yazdım.Yine yazıyorum.İkinci el S10 yada Mi 10t alacaksa Se 2 almasın.Ama M23 gibi giriş seviyesi çöp bir cihaz alacaksa ikinci el Se 2 alsın daha iyi.Bu arada Kendim Se 2 kullanıyorum.Ekran kalitesinden bir gün şikayetçi olmadım.Benim en büyük şikayetim mobil veride pilin çabuk bitmesidir.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Kağıt üzerindeki verilere bakıp kendini kandırmaya devam et.YouTube a M23 inceleme yaz izle.Bana bir tane ekran kalitesini öven teknoloji editörü göster.Se 2 0 değil ikinci el önerdim.Daha öncede yazdım.Yine yazıyorum.İkinci el S10 yada Mi 10t alacaksa Se 2 almasın.Ama M23 gibi giriş seviyesi çöp bir cihaz alacaksa ikinci el Se 2 alsın daha iyi.Bu arada Kendim Se 2 kullanıyorum.Ekran kalitesinden bir gün şikayetçi olmadım.
Bende daha en başlarda m23 ü madem beğenmediniz o zaman mi10t alsın dedim. Niye ısrarla m23 üzerinde duruyorsunuz ki. 6 7 bin lira bütçe ile alınabilecek sıfır cihaz olarak onu mantıklı görüp paylaştım sadece. Sonra da dedim ki madem hoşunuza gitmedi mi10t bakın dedim olay bu. Sanki burda milleti m23 almaya zorluyormuşum gibi bir algı oluşturuyorsunuz.

Ayrıca tekrar ediyorum. 6 7 bin lira parası olan gönül rahatlığıyla temiz olmak şartıyla mi10t alsın. Gidipte iPhone 8 Se gibi dönemi geçmiş cihazlara o paraları vermeye gerek yok. Bakın yakında 5g falan gelecek. Bu cihazları alırsanız mahrum kalacaksınız.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Bende daha en başlarda m23 ü madem beğenmediniz o zaman mi10t alsın dedim. Niye ısrarla m23 üzerinde duruyorsunuz ki. 6 7 bin lira bütçe ile alınabilecek sıfır cihaz olarak onu mantıklı görüp paylaştım sadece. Sonra da dedim ki madem hoşunuza gitmedi mi10t bakın dedim olay bu. Sanki burda milleti m23 almaya zorluyormuşum gibi bir algı oluşturuyorsunuz.

Ayrıca tekrar ediyorum. 6 7 bin lira parası olan gönül rahatlığıyla temiz olmak şartıyla mi10t alsın. Gidipte iPhone 8 Se gibi dönemi geçmiş cihazlara o paraları vermeye gerek yok. Bakın yakında 5g falan gelecek. Bu cihazları alırsanız mahrum kalacaksınız.
Hiçbir koşulda Se 2 alınmaz dediğiniz için olabilir mi? Sizin deyiminizle gerekirse giriş seviyesi android al yine Se 2 alma.Yaptığınız yorum o kadar saçma ki bende tepkimi koydum.Yoksa android cihaz almasın demiyorum.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Hiçbir koşulda Se 2 alınmaz dediğiniz için olabilir mi? Sizin deyiminizle gerekirse giriş seviyesi android al yine Se 2 alma.Yaptığınız yorum o kadar saçma ki bende tepkimi koydum.Yoksa android cihaz almasın demiyorum.
Hiçbir koşulda se 2 alınmaz evet hâlâ arkasındayım. Söylermisiniz temiz bir se 2 yi en uygun kaç paraya alabilir?

ziwa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
M23 fiyatına göre sıfır olarak Redmi 10S gibi cihazlar arasında en mantıklı seçenek, iPhone 8 ve SE2 tabii ki daha iyi bir cihaz ve ben bunu yukarıdaki mesajlarımda belirttim, umarım benim adıma konuşmuyosunuzdur.

Savunmuyorum :D, Samsung dünyanın en iyi panel üreticilerinden birisi TFT paneli var diye kalitesiz olmaz ''kalitesiz'' çok büyük bir kavram, mesala 9T'yi gerçekten 1 kere yere düşür çerçevedeki dokunmatik çalışmaz ekran anında çatlar. iPhone 11'in ekranıda kalitesiz değil sadece günümüz için fazlasıyla yetersiz kağıt üzerindeki verilere bakmıyorum cihazı bizzat kendim kullanım güneşte ekran gözükmüyordu ve S10+ gibi bir cihazdan geçtiğimde gerçekten hayal kırıklığına uğratmıştı, çok hevesliydim.. 1080p film izleyemiyordum...
Hocam sabahtan beri okuyorum konuyu gerçekten laf anlatılmaz bunlara ? ?

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Hiçbir koşulda se 2 alınmaz evet hâlâ arkasındayım. Söylermisiniz temiz bir se 2 yi en uygun kaç paraya alabilir?
Temiz bir Se 2 minimum 7000tl.M23 ün 0 6600tl.Se 2 ye 7000tl verilmez ama giriş seviyesi çöp M23 e 6600tl verilir öyle mi? Sana bu kafayla hayatta başarılar dilerim.???

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Temiz bir Se 2 minimum 7000tl.M23 ün 0 6600tl.Se 2 7000tl verilmez ama giriş seviyesi çöp M23 e 6600tl verilir öyle mi? Sana bu kafayla hayatta başarılar dilerim.???
Heh dur bakalım şimdi şu sokuk m23 ü bi köşeye koy hele. 7000 tl bütçeyle neden mi10t yerine se 2 alsın söyle bakalım.

Şimdi bir denklem kuralım. Arkadaşın sıfır cihaz takıntısı varsa ve 7bin lirası varsa se 2 yi zaten alamayacak. Sıfır cihaz olarak m23 tercih etmesi gerekecek. Yok eğer ikinci el olur diyorsa da aynı paraya ikinci el se 2 yerine daha üstün olan mi10t tercih edecek. Yani her iki durumda da se 2 tercih edilesi değil. Anladın mı çok zeki arkadaşım.

Son düzenleme:

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Heh dur bakalım şimdi şu sokuk m23 ü bi köşeye koy hele. 7000 tl bütçeyle neden mi10t yerine se 2 alsın söyle bakalım.
Sende anlama kıtlığı mı var? Ben mi anlatamıyorum.S10 yada Mi 10t alacaksa Se 2 almasın ama M23 ve bu seviyede kalitesi düşük cihaz alacaksa Se 2 alsın daha iyi.Ben sizdeki fanboyluğu kimsede görmedim.M23 ü savunmak,sırf 120hz ekranı var diye övmek nasıl bir cehalettir? anlamakta zorlanıyorum.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Sende anlama kıtlığı mı var? Ben mi anlatamıyorum.S10 yada Mi 10t alacaksa Se 2 almasın ama M23 ve bu seviyede kalitesi düşük cihaz alacaksa Se 2 alsın daha iyi.Ben sizdeki fanboyluğu kimsede görmedim.M23 ü savunmak,sırf 120hz ekranı var diye övmek nasıl bir cehalettir? anlamakta zorlanıyorum.
Asıl anlama kıtlığı sende var. İkinci el mi10t yada s10 alacak adamın sıfır takıntısı yoktur. Gider ikinci el alır. Sıfır takıntısı olan adama 14 bin liralık sıfır Se yi nasıl aldıracaksın 7 bin liralık bütçesi ile. Allahım yarabbim ya.

Kilit nokta şu anlamıyorsun. M23 ü sıfır cihaz almak isteyen adam alacak tamam mı? O paraya sıfır iPhone mu var? İkinci el alacak adam da yine se yerine mi10t tercih edecek tey Allahım yaa.

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,074
Bence tartışmayı bırakmalısınız, iki tarafında haklı olduğu noktalar var. Objektif baktığımızda evet 2. el SE2 sıfır M23'den daha mantıklı ama Mi10T ye göre katiyen.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Valla yoruldum

Bu şekilde de zaten se 2 hiçbir şartta alınmaz tezim de destekleniyor. Ancak iPhone diye ölüyorsanız alınır.

Bence tartışmayı bırakmalısınız, iki tarafında haklı olduğu noktalar var. Objektif baktığımızda evet 2. el SE2 sıfır M23'den daha mantıklı ama Mi10T ye göre katiyen.
Hocam ikinci el se almaya da gerek yok diyorum ben. İkinci el tercih ettikten sonra mi10t alınır. Ama illa sıfır olacaksa başka kaç seçenek var m23 dışında.

Sıfır m23 alacağına ikinci el se al diyor. E adamın sıfır takıntısı var diyelim ne olacak? Hadi ikinci el almaya ikna oldu e bu sefer de mi10t s10 gibi cihazlar varken neden se alıyor. Yani mantıklı olan her türlü se den uzak durmak diyorum ben. Umarım anlaşılmıştır.

Son düzenleme: