iPhone 6s Ve iPhone 6s Plus Kullananlar Kulübü

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Merhabalar, Amerikadan arkadaşıma Iphone 6S getirtmek istiyorum Amerikadan alınan bazı modellerin Türkiyede garantisi olmuyormuş bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?
Biz getirttik, bizimkinin garantisi var. Neye göre olmuyor bilmiyorum.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
İpad şarjı ile iphone 6/6s plus şarj edilir mi edilirse bir zararı olur mu acaba batarya ya

FOM

Profesör
Reaksiyon puanı
1,264
İpad şarjı ile iphone 6/6s plus şarj edilir mi edilirse bir zararı olur mu acaba batarya ya

iphone adaptörlerinin çıkışı 1 amper olduğu için ipad adaptörü ile şarj etmek bataryaya zarar vericektir mümkün oldukça kendi adaptörünü kullanmanızı tavsiye ederim.

gamermtn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biz getirttik, bizimkinin garantisi var. Neye göre olmuyor bilmiyorum.
Amerikadan aldığın 6S modeli A1688 ise 1 yıl garantisi oluyormuş eğer A1633 ise garanti kapsamında değil. Telefonunuzun arkasında yazan modeli paylaşır mısınız?

FOM

Profesör
Reaksiyon puanı
1,264
Şuan benim kullandığım ipad mini 2'nin adaptörü 2.1 Amper

Kurt61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
6s 64 gb var ama 7 plus çıkınca düşünüyorum almayı kararsızım şuan :)

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61

iphone adaptörlerinin çıkışı 1 amper olduğu için ipad adaptörü ile şarj etmek bataryaya zarar vericektir mümkün oldukça kendi adaptörünü kullanmanızı tavsiye ederim.

Hiçbir zararı olmuyor Apple Web sitesinde söyledi. Akıllı batarya olduğu için 1 ampere regüle ediyor zaten ezbere konuşmayalım

Using iPad power adapters with your iPhone, iPad, and iPod

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
@Kurt61 bence artık 7 plus için kolları sıvayın derim, ben elimdeki 6sPlus tan memnun olmasam değiştircem ama ben bile kararsız kaldım

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
6splus ikinci el taksitli bulunur mu acaba?
Tabiki bulabilirsin anadolu yakası kadıköy civarı bir kaç telefoncu vardı sormuştum takasta yapıyor ancak taksiti senetle yapıyor bazıları. tanıdığın bir işletme sahibi ticari kartını ödünç alabilirsin onlara 9 taksit var mesela ... Demokraside çözümler tükenmez :)

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Tabiki bulabilirsin anadolu yakası kadıköy civarı bir kaç telefoncu vardı sormuştum takasta yapıyor ancak taksiti senetle yapıyor bazıları. tanıdığın bir işletme sahibi ticari kartını ödünç alabilirsin onlara 9 taksit var mesela ... Demokraside çözümler tükenmez :)
Teşekkürler,bilgilendirme için.:)

Ferreci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Güncel developer veya public beta'da durumlar nasıl ? Hangisine geçmeli ? Final sürüm ne zaman çıkar veya çıktığında betalardan geçiş yapılabiliyor mu ?

mustafaatess_

Asistan
Reaksiyon puanı
10
6s ile 4 saat kullanım süresi alıyorum inst whatsapp vs vs sosyal medyalar kullanıyorum ve safariden dizi izliyorum parlaklık fullde oluyor genellikle ama ginede 4 saat düşük değilmi telefonu ilk aldığımda kullanıma göre 6 saatte görüyodum genelde 5-5.30 du 7 aylık cihaz bu arada

serhatdundar

Asistan
Reaksiyon puanı
99
6s ile 4 saat kullanım süresi alıyorum inst whatsapp vs vs sosyal medyalar kullanıyorum ve safariden dizi izliyorum parlaklık fullde oluyor genellikle ama ginede 4 saat düşük değilmi telefonu ilk aldığımda kullanıma göre 6 saatte görüyodum genelde 5-5.30 du 7 aylık cihaz bu arada
7 ay boyunca bahsettiğin gibi kullandıysan bataryayı biraz hor kullanmış olabilirsin, bu nedenle performansının düşmesi gayet normal. Nasıl şarj ettiğin de önemli.

FOM

Profesör
Reaksiyon puanı
1,264
Hayır kardeş öyle değil. Bak sana kaynakta sundum oku ordan okuman yoksa bilemem

Bende o kaynağın farkındayım apple'a gittiğimde de bu kaynakları ve uyumluklarını da söyledim ama dediği şu bataryaya zarar veriyor ani düşüşlere ve batarya performansına etki ediyor. Keşke böyle olması ben 6s plus kullanıyorum şarjdan bıkkınlık geldi artık android kullanıyorken hangi adaptörle şarj ettin derdi hiç yoktu bunda herşey bi nazik çıt kırıldım o yüzden canımı sıkıyor. Birde şöyle bir deneyimim var çevremde bi akranım ipad şarj adapötürü ile şarj ediyor bi mekanda şarja taktık yarım saat 40 dakika civarı şarjda kaldı şarj olmuş ama şarj göstergesi hala kırmızıdaydı.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Yurtdışından 6s alma planındayım kendim getireceğim kargo vs. Olmayacak. Ödeyeceğim tutar telefonun fiyatı +pasaport ücreti değil mi başka vergi vs ücret ödeyecek miyim?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Yurtdışından 6s alma planındayım kendim getireceğim kargo vs. Olmayacak. Ödeyeceğim tutar telefonun fiyatı +pasaport ücreti değil mi başka vergi vs ücret ödeyecek miyim?
ABD kendi vergisini ekliyor bir de. www.apple.com'da gördüğünüz abd fiyatları, vergi hariçtir. %9 vergi ekleniyor.
749$'lık 64GB 6s, 820$'a geldi, 138₺ kayıt harcı ödedik bir de. Başka da bir ücret yok.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
ABD kendi vergisini ekliyor bir de. www.apple.com'da gördüğünüz abd fiyatları, vergi hariçtir. %9 vergi ekleniyor.
749$'lık 64GB 6s, 820$'a geldi, 138₺ kayıt harcı ödedik bir de. Başka da bir ücret yok.
Ben Almanya mediamarkt veya apple.de den alacağım. Yani oradaki fiyatlar +pasaport kayıt parası başka ekstrası yok değil mi?

FOM

Profesör
Reaksiyon puanı
1,264
Hayır kardeş öyle değil. Bak sana kaynakta sundum oku ordan okuman yoksa bilemem

Bu arada okumam var dostum merak etme bende sana ilk yetkili ağızdan bilgi sundum ama o bilgi seni tatmin etmediyse o senin tercihin gidip apple storedan akasya veya zorludan gerekli bilgili yetkili kişilerden öğrenebilirsen ama ben öğrenmem diyorsan kendi bilgilerinle hayatına devam edebilirsin ;)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ben Almanya mediamarkt veya apple.de den alacağım. Yani oradaki fiyatlar +pasaport kayıt parası başka ekstrası yok değil mi?
Sitesinde yazar, verginin dahil olup olmadığını.
Bu arada okumam var dostum merak etme bende sana ilk yetkili ağızdan bilgi sundum ama o bilgi seni tatmin etmediyse o senin tercihin gidip apple storedan akasya veya zorludan gerekli bilgili yetkili kişilerden öğrenebilirsen ama ben öğrenmem diyorsan kendi bilgilerinle hayatına devam edebilirsin ;)
Onunla daha önce ben de şarj mevzuları tartıştım ama olacak gibi değil. En iyisi uzak durmak.

FOM

Profesör
Reaksiyon puanı
1,264
Sitesinde yazar, verginin dahil olup olmadığını.

Onunla daha önce ben de şarj mevzuları tartıştım ama olacak gibi değil. En iyisi uzak durmak.

Zaten gerekli yazıyı yazdım artık daha yazmayı vdüşünmüyordum bir konuyu belli bir düzeyde konuşup çözülemiyorsa herkesin kendi düşüncesiyle kalması en iyisi.

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,272
Şimdi hocam size şöyle örnek vereyim,
Siz yemek yiyorsunuz ve normalinden daha çok hızlı bir şekilde yiyorsunuz. Ve bu neye yol açar mide rahatsızlığı mide Ağrı'ları şişkinliğe yol açar ama sen normal yersen yavaş yavaş yemek yiyip sonra düzgün çiğneyip yuttuğunuz da ne olur mide rahatsızlığı geçirmezsiniz. Bu da onun gibi bir şey herşeyin belirli bir kapasitesi vardır

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Bende o kaynağın farkındayım apple'a gittiğimde de bu kaynakları ve uyumluklarını da söyledim ama dediği şu bataryaya zarar veriyor ani düşüşlere ve batarya performansına etki ediyor. Keşke böyle olması ben 6s plus kullanıyorum şarjdan bıkkınlık geldi artık android kullanıyorken hangi adaptörle şarj ettin derdi hiç yoktu bunda herşey bi nazik çıt kırıldım o yüzden canımı sıkıyor. Birde şöyle bir deneyimim var çevremde bi akranım ipad şarj adapötürü ile şarj ediyor bi mekanda şarja taktık yarım saat 40 dakika civarı şarjda kaldı şarj olmuş ama şarj göstergesi hala kırmızıdaydı.

Ben uzun süredir orijinal 10w güç kaynağı kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. Çalışanların da öyle birşey söylediğini zannetmiyorum söylemişse de bilip bilmeden kendi yorumunu yapmıştır oraya alınan her eleman her şeyi bilecek diye birşey yok bir dünya dangalak var. Gerek Web sitesi gerek geliştirici forumu gerekse teknik destek çağrı merkezi söz konusu durumun hiçbir sorun yaratmayacağını adaptörlerin ve cihazların ona göre üretildiklerini savunuyorlar ve son derece haklılar. Lütfen aksini iddia etmeyiniz çünkü insanları yanlış yönlendirmek erdemli bir davranış değildir

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52

Siz karar verin 4 saat iyimi kötü mü, dizi izlemek haricinde bende kullanıyorum aynı şekilde.

287259f3c131b4c41a0a079819893397.jpg