iPhone 6s Ve iPhone 6s Plus Kullananlar Kulübü

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
hala sıkılmadınız su muhabbetten ben 11 saat gordum samsung ıle gerisi boş

son kez yazayım su konuyla ılgılı olarak;
1. si boyle sorun olsa herkes sıkayetcı olurdu, sosyal medya dıye bısey var kımse sıkayetcı degıl yada her alan'a tmsc gelmedı ya samsungda vardır ama hıc bır barız sorun yok
2. si ben bu konu ıcın randevu aldım apple storeden hem turkıye'de hemde barcelonaya gıttım bunu sordum turkıye de zaten fazla bılgılerı yok ıstersenız 2 cıhazı bız test edelım sonucu sıze soyleyelım dedıler ama ben ıstemedım
ıspanyada ki storeye goturdugumde ıse baya yardımcı oldular bununla ılgılı apple ozel yazı bıle yollamıs ustte dendıgı gıbı %2 %3 fark mevcut denıldı ama 2 sındede ıyı kotu yonler degısıyor dendı yanı 2 ıslemcıde de bazı farklar mevcutmıs ama bunlar gunluk kullanıma kesınlıkle yansımıyormus bu cevabada tatmın oldum ve bıdaha arastırmadım
biide kendı arkadaslarımla falan denedıgımız teste gore aynı uygulamaları kullandık ortalama guc tasarrufsuz samsung guc tasarruflu samsung daha ıyı sarz suresı verıyor ve aradakı vark bı 30 dakıka bıle degıl
yuksek grafıklı oyun oynarsan ama tabıkı erken bıter..

zaten sorun olsa ınsanlar sıkayet ederdı ve apple mecbur olarak toplatırdı herkesın
degıstırırdı ama hıc bır sıkayet yok

uzun lafın kısası bır deli tas attı kuyuya hesabı oldu buda.
sözde dendıgıne göre 3-4 saat fark vardı hani nerde ?
apple bole bısey yapar mı ? hem bu kadar fazla fıyata telefon sat hem boyle barız hata yap. zaten buyuk farklar olsaydı bence 400 500 tl ucuza satılırdı kotu olan islemcilisi

Hocam zamanında internette bir dünya haber döndü bunlarda onları okudular ister istemez kıllanıyorlar o kadar para verince ama bir fark yok afedersiniz o*uruktan nem kapmak gibi bir şey.

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Çöp bir marka. Fiyatı 4000 TL yapınca kaliteli olmuyor. Firma daha bunu çözemedi. Ama 700 tllik telefona 4000 TL verenler varken niye fiyatı düşürsün.

hayatında ıphone kullandın mı konusuyorsun ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hocam zamanında internette bir dünya haber döndü bunlarda onları okudular ister istemez kıllanıyorlar o kadar para verince ama bir fark yok afedersiniz o*uruktan nem kapmak gibi bir şey.

dedıgım gıbı bır sorun olsa sosyal medyanın gucu ortada bu haber cıkmazmıydı sorarım sıze ? bende korka korka aldım hatta 7 gun deısme var degıstırırım dedım de gerek yok 20 30 dakıka fark olsun ne olacak kı ben aldıgım performansa bakarım ve aldıgım pıl omrunu hıc bır tmsc almamıs bu onemlı olan :)

AyfonDelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar iphone 6s almak istiyorum kafamdaki iphone6s space grey 64gb sizce 400lira daha fazla verip ip6s+ almaya değermi yoksa cebimdemi kalsın yurtdışından alma gibi bir şansım yok videoyla çok işim olmaz ois önemli değil çünkü video çekmiyorum çok sadece batarya çok fark edermi 1 günü çıkarırsa yeter bana arada bir clashofclans oynarım okadar sizce ip6s ihtiyaçlarımı karşılarmı ve ip6si 12Wluk ipad şarj aletiyle şarj edersem sorun çıkarmı bataryası destekliyormu?

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar iphone 6s almak istiyorum kafamdaki iphone6s space grey 64gb sizce 400lira daha fazla verip ip6s+ almaya değermi yoksa cebimdemi kalsın yurtdışından alma gibi bir şansım yok videoyla çok işim olmaz ois önemli değil çünkü video çekmiyorum çok sadece batarya çok fark edermi 1 günü çıkarırsa yeter bana arada bir clashofclans oynarım okadar sizce ip6s ihtiyaçlarımı karşılarmı ve ip6si 12Wluk ipad şarj aletiyle şarj edersem sorun çıkarmı bataryası destekliyormu?

iPhone 6s de 1 günü çok rahat çıkarıyor ancak Plus ın batarya ömrü 2 gün. Yani imkanın varsa Plus al.

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52

iPhone 6s kullanıyorum, 3g, wifi, konum servisi sürekli açık gün içerisinde telefona sürekli mail geliyor, whatsapp neredeyse hiç durmadan bildirim alıyor, sabah ve akşam 1'er saat müzik dinliyorum, gün içerisinde en az 50 kere fotoğraf çekip, paylaşım yapıyorum...

İşten eve geldiğimde (akşam 7 gibi ) en az %40 - %50 arasında şarjım kalıyor... Başkada bir şey söylemeye gerek yok.

AyfonDelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
[MENTION=472620]trm[/MENTION] (alıntı yapamıyorum sorun var sanırım?) işlemci samsung işlemcimi yoksa tsmc mi ?

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
[MENTION=472620]trm[/MENTION] (alıntı yapamıyorum sorun var sanırım?) işlemci samsung işlemcimi yoksa tsmc mi ?

Trm nin işlemcisi Samsung. Benimki TSMC. Şarj sürelerimiz aşağı yukarı aynı.
Bunu daha fazla gündem konusu yapmaya gerek yok artık.

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
CorvoAttono'ya sonuna kadar katılıyorum. Sadece kağıt üzerinde bir fark var, kullanımda gözle görülür bi fark kesinlikle göremezsiniz, emin olabilirsiniz.

AyfonDelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
rahatladım :) en yakın zamanda almayı düşünüyorum hayırlısı diyelim

M

Mehmet000000

SDN Okuru
Arkadaşlar avea dan 6s 64 gb aldım sim kartı bir türlü okumuyor apple aradm telefonda avea tarafndan sim kilit olduğu söylendi öyle olsa avea hattnda çalışırdı onda da çalışmadı avea yi aradim böyle birsey imkansz dedi ve telefonun sim kilit yerinde ilk actgmda gördüğüm ufak bi iz vardı şimdi servise göndersem bna kullanıcı hatası derlermi acaba o kadar veriyoriz sonuçta

İ

İphone User

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar, iphone 6s kullanıyorum.Telefonumu elimde salladığımda üçünde bir parça hareket ediyor ve içinde sanki küçük bir taş varmış gibi ses geliyor.Donanım olarak hiçbir sorun yaşamadım ama telefonu kullandığım ilk 15 gün salladığımda hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.Lütfen yardım edin.

S

SDN Okuru harn

SDN Okuru
arkadaşlar 6s alcam renk seçiminde kararsız kaldım rose gold çok bayansımı sizce

AyfonDelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
arkadaşlar 6s alcam renk seçiminde kararsız kaldım rose gold çok bayansımı sizce
bence öyle duruyor ama bu biraz algı meselesi kişilerin düşünceleri önemli değilse ve çok beğendiyseniz alın.

Arkadaşlar pasaport kayıtsız almayı düşünüyorum ben 6si türkiyede garantisi olan modeller hangileriydi?

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Merhaba arkadaşlar, iphone 6s kullanıyorum.Telefonumu elimde salladığımda üçünde bir parça hareket ediyor ve içinde sanki küçük bir taş varmış gibi ses geliyor.Donanım olarak hiçbir sorun yaşamadım ama telefonu kullandığım ilk 15 gün salladığımda hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.Lütfen yardım edin.

Taptic Engine' e merhaba de!

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52

Yalnız bende bir sallanma veya ses yok telefonu salladığımda ?

Ancak 1 hafta önce telefona baskı yaptığım çıt çıt ses geliyordu götürdüm yenisiyle değiştirdiler 2 günde.

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
bence öyle duruyor ama bu biraz algı meselesi kişilerin düşünceleri önemli değilse ve çok beğendiyseniz alın.

Arkadaşlar pasaport kayıtsız almayı düşünüyorum ben 6si türkiyede garantisi olan modeller hangileriydi?

Onu tam bilmiyorum ama iyi araştır. Kuzenim aldı bi sorun çıktı garantisi tr kapsamlı değilmiş cihaza işlem yapmadılar.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Yalnız bende bir sallanma veya ses yok telefonu salladığımda ?

Ancak 1 hafta önce telefona baskı yaptığım çıt çıt ses geliyordu götürdüm yenisiyle değiştirdiler 2 günde.

Hocam kulağını iyice yaklaştır ve sağlam bir şekilde salla çok az ince bir ses geliyor. Bu ses titreşim motorundan geliyor hepsi böyle ancak siz farketmemiş olabilirsiniz

C

ceren75

SDN Okuru
arkadaşlar merhaba.yardıma ihtiyacım var.ıphone 6s plus almak istiyorum ama 64 gbın fiyatı cok yüksek geliyor.16 gb bana yeter mi sizce video yada oyun falan oynamıyorum.yoksa sizce 6 plus 64 gb mı alsam.birde kliksa sizce güvenilir mi internetten alan var mı ?

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
hıc takmasamıydık dıger arkadaslar valla cevap verdıgı ıcın verdım en son yoksa konuya hep hakımdım ama en son dayanamadım cunku samsungun androidi arabanın bugattısı goruyorsun o derece :)

Sonuna kadar katılıyorum kardesım sana. Dedıgım gıbı 42Musa42sen sendekı hastalık noktasına ulasmak uzere ..
gıt psıkologa, bak apple kullansan ıstersen yerın dıbıne sokssan burda sana kımse bısey demez cunku zevkler renkler tartısılmaz
ama sen bır cahıl gibi daha ıphone kullanmadan elestırıyorsan ben orda karsına gecerım hoop dur orda derim.
ınsanlar cunku burayı okuyor burdan telefon alıyor ıyı olan bıseyı kotu gostertmem kımseye bırde denemeden
ama dedıgım gıbı sen kullansan, ıphoneyı ıos u kotulesen basım ustunde yerın var

ben samsung kullanmısım yıllarca tahmını 2013 subata kadar ...
ne cektıgımı ben bılırım telefon calıyordu benım ekranıma 5-10 sn araısnda dusuyordu, her yaptıgım ıste donma oluyordu tabı hakkını yemıyım ılk 3-4 ay sorunsuzdu servısede verdım hıc bırsey yapmadılar sadece 0 ladılar yolladılar bide 3 farklı model kullandım , ben bundan sıkayetcıyım işte bu yuzden herkese ıphone ıos tavsıye edıyorum
ınsanlar magdur olmasın benım cektıgım sıkıntıyı yasamasın dıye..

hep guc tasarrufundamıydı ve konum servısı vs.. kapalı konumdaymıydı.
cok ıyı bır sure

konum servisleri açıktı.

güç tasarrufu açmadım hiç.

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
arkadaşlar merhaba.yardıma ihtiyacım var.ıphone 6s plus almak istiyorum ama 64 gbın fiyatı cok yüksek geliyor.16 gb bana yeter mi sizce video yada oyun falan oynamıyorum.yoksa sizce 6 plus 64 gb mı alsam.birde kliksa sizce güvenilir mi internetten alan var mı ?

Ben 16 gb kullanıyorum.

32 uygulama, 2 tane 1GB büyüklüğünde oyun, 71 parça 3 video ve 94 fotoğraf ( bunlardan en az 30 tanesi livephoto) ve kalan kullanım alanım... Başka ihtiyacım yok, yani çok rahat yetiyor...

Bu alan ile en az 1500 fotoğraf daha ekleyebilirim... 94 fotoğrafın kapladığı yer sadece 370 MB... Ve bunlardan 30 tanesi livephoto olmasına rağmen.

Bu şekilde 6,1 GB boş alanım var, telefonu telefon olarak kullanacaksanız boş yere 64GB'a para vermeyin...

İnternetten almadım,almam. Tercih sizin. İmkan varsa büyük elektronik marketlerden alın derim. Vatan,teknosa,bimeks vb.

704da4c1dcd3f6613e08bae37d2b824e.jpg
4f7a2352f96bfa4ebf1de5d48f5632f4.jpg

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Ben 16 gb kullanıyorum.

32 uygulama, 2 tane 1GB büyüklüğünde oyun, 71 parça 3 video ve 94 fotoğraf ( bunlardan en az 30 tanesi livephoto) ve kalan kullanım alanım... Başka ihtiyacım yok, yani çok rahat yetiyor...

Bu alan ile en az 1500 fotoğraf daha ekleyebilirim... 94 fotoğrafın kapladığı yer sadece 370 MB... Ve bunlardan 30 tanesi livephoto olmasına rağmen.

Bu şekilde 6,1 GB boş alanım var, telefonu telefon olarak kullanacaksanız boş yere 64GB'a para vermeyin...

İnternetten almadım,almam. Tercih sizin. İmkan varsa büyük elektronik marketlerden alın derim. Vatan,teknosa,bimeks vb.

704da4c1dcd3f6613e08bae37d2b824e.jpg
4f7a2352f96bfa4ebf1de5d48f5632f4.jpg

Hocam ya 128 alanlar? Onları hiç anlamıyorum.
Sanırım film arşivi falan yapıyorlar.

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Ekli dosyayı görüntüle 14815
16gb yeterli diyorsunuz ama yeterli gelmiyor gelen sistem güncellemeleri ve uygulama güncellemeleri boyut açısından zorluyor 64gb en iyisi 16gb alıp sonra pişman olmayın derim

Yetiyor işte ben reel örnek veriyorum size... Ayrıca sistem güncellemeri ve uygulama güncellemeleri hafızayı etkilemiyor ?

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Telefona alıpta oyunla doldurup video çekerseniz 128GB'da yetmez.

Uakbacakcom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ip6s 64gb mı yoksa ip6s+ 16gb mı? 6s+ ı tercih etmemim sebebi batarya konusu ?

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
arkadaşlar ip6s 64gb mı yoksa ip6s+ 16gb mı? 6s+ ı tercih etmemim sebebi batarya konusu ?

6s 1 günü çok çok rahat çıkartıyor.

Ben yoğun kullanıma rağmen 2 gün bile kullandığım oluyor. Daha fazlası lazımsa ip6s+

Birde boyut var.. Bence s+ çok büyük bana hitap etmiyor bunuda değerlendirin kendiniz için.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255

6s ve 6s+ arasındaki farklar
1.Ekran kalitesi 6s'te 750p ekran 326ppi 6s+te 1080p 401ppi parlaklık olarak 6s+593 nits 6s 553 nits İp6s+ daha önde
2.Batarya 2.750mah ip6s+ iphone 6s 1.750mah
3.İp6s+ OİS var iphone 6s'te yok
4.Beyaz dengesi ip6+ta daha kararlı beyazı daha iyi gösteriyor 6s'e göre

Hafıza konusuna gelirsek standard ve premium kullanıcı 16gb gamer photographer kullanıcı sınıfıda ip6s+ ı tercih etmelidir.
Batarya meselesine gelince ikisi arasındaki fark iphone 6s plus iphone telefonları içinde en iyi batarya değerine sahip oluşu tercih sizin