İphone 6s plus 128 gb vs samsung galaxy s8 plus

Bu konuyu okuyanlar

İsmsiz Vatandaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepsiburada dan telefon almayı düşünüyorum 128 GB iphone 6s plus mu s8 plus mu almalıyım?

Beklentilerim: o kadar oyun oynayan birisi değilim o yüzden oyun performansı çok da önemli değil. Bataryası okulum tam gün olduğu için kapatıp okula veriyorum o yüzden (yazın saat 1 de okul açılınca 4 de çıkıyorum) bataryası çok nir sıkıntı değil ama yine 1 gün götürse iyi olur. Hayatımda hiç ios kullanmadım (babamda 3g ve 4 vardı onları da çok fazla kurcalamazdım o yüzden kendimi kullanmıyor sayıyorum) ve android evet eskisi gibi kasmıyor ama benim telefonumda bağzı sıkıntılar var (hakta google play sorununu buraya yazmıştım (güncelleme yapmıyor)) o yüzden artık o çok ufak sıkıntıları bile görmek istemiyorum çünkü cidden artık sıkıldım. Ön kamerası tost makinesi gibi çekmediği sürece sıkıntı yok:blush: Ana kamerası ise hızlıca bir fotoğraf çekmem gerektiğinde net çeksin yeter. Telefonumda whatsapp dan çok resim geldiğinden ve çoook fazla screenshot aldığımdan dolayı (çok fazla uygulama yükleyen birisi değilim sadece sosyal media ve 3 tane falan edit uygulaması kullanıyorum ama dediğim gibi fotoğraflar yüzünden kapasite benim için çok önemli. Şuan kullandğım telefon a5 2016 ve o kadar kolay elimden kayıyor ki elimden düşüp arka taraf ve ön tarafı kaybedecek gibi hissediyorum :blush:Biliyorum şuan günümüz telefonları malesef ki çok kırılgan ama dürüst olmak gerekirse s8 plus a en iyi kılıfı taksam bile kırılacak ve kılıf ekran koruyucusunu kaldırdığı için ekran kırılacak gibi hissediyorum :confused2: Kılıf kullanmayı çok sevdiğim için kılıf çeşitliliği de benim için çok önemli. Benim beklentilerim bunlardı şimdiden yardım eden herkese çok teşekkür ederim :blush:

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Hepsiburada dan telefon almayı düşünüyorum 128 GB iphone 6s plus mu s8 plus mu almalıyım?

Beklentilerim: o kadar oyun oynayan birisi değilim o yüzden oyun performansı çok da önemli değil. Bataryası okulum tam gün olduğu için kapatıp okula veriyorum o yüzden (yazın saat 1 de okul açılınca 4 de çıkıyorum) bataryası çok nir sıkıntı değil ama yine 1 gün götürse iyi olur. Hayatımda hiç ios kullanmadım (babamda 3g ve 4 vardı onları da çok fazla kurcalamazdım o yüzden kendimi kullanmıyor sayıyorum) ve android evet eskisi gibi kasmıyor ama benim telefonumda bağzı sıkıntılar var (hakta google play sorununu buraya yazmıştım (güncelleme yapmıyor)) o yüzden artık o çok ufak sıkıntıları bile görmek istemiyorum çünkü cidden artık sıkıldım. Ön kamerası tost makinesi gibi çekmediği sürece sıkıntı yok:blush: Ana kamerası ise hızlıca bir fotoğraf çekmem gerektiğinde net çeksin yeter. Telefonumda whatsapp dan çok resim geldiğinden ve çoook fazla screenshot aldığımdan dolayı (çok fazla uygulama yükleyen birisi değilim sadece sosyal media ve 3 tane falan edit uygulaması kullanıyorum ama dediğim gibi fotoğraflar yüzünden kapasite benim için çok önemli. Şuan kullandğım telefon a5 2016 ve o kadar kolay elimden kayıyor ki elimden düşüp arka taraf ve ön tarafı kaybedecek gibi hissediyorum :blush:Biliyorum şuan günümüz telefonları malesef ki çok kırılgan ama dürüst olmak gerekirse s8 plus a en iyi kılıfı taksam bile kırılacak ve kılıf ekran koruyucusunu kaldırdığı için ekran kırılacak gibi hissediyorum :confused2: Kılıf kullanmayı çok sevdiğim için kılıf çeşitliliği de benim için çok önemli. Benim beklentilerim bunlardı şimdiden yardım eden herkese çok teşekkür ederim :blush:
Kesinlikle ama kesinlikle tartışmasız s8+ derim kamerası 6s den bariz üstün hatta 7+ kafa tutacak cinsten okula gidiyorsun tasarımı ıphone den çok daha üstün en azından bir tarzın olur okulda ama beklerim dersen note 8 de alabilirsin
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben 6s kullanıyorum teknoloji marketinde karşılaştırdım s8 ile tasarım olarak sanki 6s yanın da geçmişin n73 leri gibi kalıyor san ki Yen'i bir çağ başlattı Samsung tasarım anlayışında

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Biraz bekle belki note 8 fiyatı düşer baktığım kadari ile 6s plus 128lik model 4100 tl bilmem ama bu ikisi arasından s8 plus.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
8+ şuan İphone 7 ve 7 plus'dan bile iyi bir cihaz, 6s ile kıyaslanması saçma olur.

Bütçen varsa düşünmeden 8+ al geç. Şarjı da çok uzun gidiyor, kamerası zaten efsane.

M

Murat Burç

SDN Okuru
6s kullanıcısı bir arkadaşın yoeumu: 6s ön kamerası tost makinesi gibi çekiyor
6sden s8e geçen bir arkadaşın yorumu: S8 on kamerası 6s arka kamerasından daha iyi
Vb vb . Buna benzer yorumlar
iPhone tarafında s8 plusa gerçekten rakip olabilecek bir telefon bence yok olsa olsa 7 Plus ve yeni iPhone

Hoş s8 Plus varken 7 plusu asla almazdim

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Para sıkıntın yoksa Samsung galaxy s8 plus Premium telefon hissi yaşatır

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
6s plus ile s8 plus karşılaştırmak çok yanlış. 2 si birbirine denk değil yani. bu 2 si arasından gözün kapalı s8 plus alman gerekir.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Bile demenize gerek yok. S8in rakibi ip7 degil. Bariz S8 önde zaten.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Aslında 6s Plus 128 GB ile bir hayli kullanışlı. Bence bu karşılaştırmanın galibi 6s+. Nedeni ise kasmayan bir işletim sistemi hiç kasmıyor gerçekten. 128gb si de doldur doldur bitmez yahu.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aslında 6s Plus 128 GB ile bir hayli kullanışlı. Bence bu karşılaştırmanın galibi 6s+. Nedeni ise kasmayan bir işletim sistemi hiç kasmıyor gerçekten. 128gb si de doldur doldur bitmez yahu.
Bunun Trol olduğunu anlamayanlar var bence :D

atakanozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Galaxy S8 plus hız dışında her açıdan üstün bir telefon. Ben olsam S8 plusı tercih ederdim.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250

Kafa kafaya karsilastirilmis.2 senelik 6s plus bu senenin samsung amirali s8+.
Arkadaslar alinmasin.sam kullanicilari veya baska marka kullanicilari yanlis anlamasin.(trol degilim fanboy hic degilim)
Yorum izleyenlerin.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230

Kafa kafaya karsilastirilmis.2 senelik 6s plus bu senenin samsung amirali s8+.
Arkadaslar alinmasin.sam kullanicilari veya baska marka kullanicilari yanlis anlamasin.(trol degilim fanboy hic degilim)
Yorum izleyenlerin.

Uygulama acilis hizlari optimizasyonla alakalidir

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
iPhone 6S ile S8 kıyaslanamaz ki , iPhone 7 ile S7 rakip iken , aradaki farkı görebiliyor musunuz ?

S7 alsan bile 6S hatta iPhone 7 den daha mantıklı bir de S8 den bahsediyoruz .

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Iphone 6S plus 32 GB olanının kullanıyorum her şekilde gayet iyi 128' lik ihya eder ama daha güncel olsun derseniz S8 ama İOS diyorsanız Iphone 6S Plus 128 GB. Ben memnunum hem de çok. Karar sizindir.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Iphone 6S plus 32 GB olanının kullanıyorum her şekilde gayet iyi 128' lik ihya eder ama daha güncel olsun derseniz S8 ama İOS diyorsanız Iphone 6S Plus 128 GB. Ben memnunum hem de çok. Karar sizindir.
Cidden S8 ile 6S 'i karşılaştırabiliyor musun ?

6S ten memnun olabilirsiniz , bendede şuan olsa genel olarak memnun olurdum ama S8 bunun yanında bambaşka bir cihaz .

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Cidden S8 ile 6S 'i karşılaştırabiliyor musun ?

6S ten memnun olabilirsiniz , bendede şuan olsa genel olarak memnun olurdum ama S8 bunun yanında bambaşka bir cihaz .
Iphone 6S plus kullanıyorum memnunum. S8' i bir arkadaşım almış telefonu alıp inceledim sonsuz ekran siyan renkli güzel cihaza lafım yok ama eni ile boyu arasında orantısızlık gördüm. Eni dar geldi bana şunu da biliyorum özellik bakımından tabiki de 6S Plus' tan daha iyi ama işletim sistemi var ortada. Burada karar herkesin kendine göre tabiki. Bana göre İOS size göre S8. Herkesin kararına saygılıyım ben. İyi forumlar.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Iphone 6S plus kullanıyorum memnunum. S8' i bir arkadaşım almış telefonu alıp inceledim sonsuz ekran siyan renkli güzel cihaza lafım yok ama eni ile boyu arasında orantısızlık gördüm. Eni dar geldi bana şunu da biliyorum özellik bakımından tabiki de 6S Plus' tan daha iyi ama işletim sistemi var ortada. Burada karar herkesin kendine göre tabiki. Bana göre İOS size göre S8. Herkesin kararına saygılıyım ben. İyi forumlar.
Gözümüz alışık değil o en boy oranına şöyle düşün

Şu ana kadar ki telefonlarda ve iPhone da 16/9 ekran oranı var yani uzunluk 16 birim genişlik 9 birim

S8 de ise uzunluk 18.5 ve genişlik 9 birim yinede . Yani 2 tane geniş alan kadar . Aslında daha simetrik :D , G6 da da bu durum 18/9 yani yarı yarıya :D

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
S8,s8+,note8 alicak olsam apple lansmanini beklerdim.sam amca birkac manevra yapar lansman sonrasi.hediye mi verir artik fiyat mi kirar bakicaz.benden demesi...

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230

Bende suan 16:9 telefonlari elime aldigimda cok kalin geliyor. Bence 18.5/9 veya 18/9 cok daha ideal

Son mesajlar