iPhone 6s a9 çip

Bu konuyu okuyanlar

Aequx105tas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bilindiği üzere iPhone 6s'te iki farklı firmanın ürettiği a9 çip kullanılıyor ve TSMC nin ürettiği çip SAMSUNG'unkine göre bir adım önde gözüküyor. Sizce aradaki farkı ödemeyi göze almış, büyük ekran isteyen biri için; riske girip iPhone 6s mi yoksa iPhose SE mi almak mantıklı? Samsung çip kullanmaktansa küçük ekran kullanırım düşüncesi ne derece doğru?

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
6s bence daha mantıklı bir seçim olur zaten samsung işlemci ise geri verip değiştirme gibi bir seçeneğe izin verildiğini hatırlıyorum ama samsung işlemcili olsa da bence her şartta iphone se den daha iyi bir karar olur

Aequx105tas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Değiştirme sanırım sadece Apple Store'dan alınca oluyor ve öyle bir şansım yok. Vatan, Teknosa gibi mağazalar değişim yapıyor mu?

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Apple Storeda kesin olduğunu biliyorum buna ek olarak bence kafanıza takacak kadar büyük farklar söz konusu değil %2-%3 oranında değişim gösteriyor

Aequx105tas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Sadece şarj mı aradaki fark performans ve ısınma farkları yok mu?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
normal kullanımla farkı göremezsin kafaya takma al kullan keyfine bak.

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Enerji tüketim açısından fark var o da belirttiğim oranlarda değişkenlik gösteriyor
Öte yandan ısınma iphonelarda genel olarak bi sorun , el yakmaz tutulmayacak düzeye gelmez ama az da olsa hissedersiniz bu iphone 4slerden beri süregelen bir sorundur
Ayrıca benim kendi fikrim test etmiş değilim tabiki ama şöyle bir senaryoda söz konusu olabilir eğer diğer işlemci daha çok güç tüketiyorsa daha yüksek frekansta çalışıyor olabilir çünkü işlemci mimarisi olarak aynı mimariye sahipler çekirdek dizilimlerinden transistörlerine kadar sadece döküm teknolojilerini farklı firmalar üstlendiği için küçük bir farklılık söz konusu
Bence takılmanız gereken konu işlemciden çok ekran paneli olmalı.Ekran panelinde Samsungunkiler beyaz temaları hafif sarımsı gösterdiği yönünde şikayetler okumuştum birkaç ay önce ,şuan son durumu takip etmedim belki ilk seriler olup düzeltilmiştir ama bence odaklanmanız gereken konunun bu olduğunu düşünüyorum.