iPhone 6s 16 gb yeterli olurmu ?

Bu konuyu okuyanlar

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Yaklaşık 1 yıldır 6s 16GB kullanıyorum. Başlarda 16GB bana yeter modunda çok takıldım fakat özellikle son 1-2 aydır hafıza arttırmak için kıçımı yırtıyorum. Kim ne derse desin, 16GB iPhone alınmaz. Onlar da bunu anlamış olacak ki artık minimum 32GB veriyorlar.

Ayrıca, 16GB diye bahsi geçilirken sadece 10-11GB kadarını kullanabiliyoruz. Bu da 4K video çekebilen ve ultra HD fotoğraflar yakalayabilen bir telefon için (sıradan kullanıcı bile olsanız) yetmeyeceği anlamına gelir.

Belirtmek istediğim bir başka detay, uygulamalar. Siz kullandıkça şişiyorlar, büyüyorlar önüne geçemiyorsunuz. Ne yazık ki iOS önbellek temizliğine izin vermiyor ve bu durumda silip tekrar yüklemeniz tek çözüm kalıyor. Uzun vadede kullanınca Facebook'un 750MBlara, Instagram'ın 500MBlara ve diğer uygulamaların da boyutlarının tavan yaptığına şahit olacaksınız.

Eğer yine de sorun yok derseniz alın fakat daha sonraları Sandisk iXpand gibi çözümlere 200-300 lira saymak zorunda kalacaksınız :)
Sony 4K ile ilgili olaraka hafıza yükseltme ve Sd kart yerini ayırmıştı daha önceden görmüştü bu sıkıntıyı ona göre ayarlamayı yapmıştı.:confused: