Iphone 5s mi? Xperia z3 mü ?

iphone 5s mi ? xperia z3 mü?

• Kullanılan toplam oy
    13
  • Anket kapatılmış .

durmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
telefon almayı düşünüyorum ama daha önceden iki işletim sistemini de kullanmadım blacberry kullanıyorum suan bana tercihimde tavsiyeniz yada uyarılarınızla yardımcı olursanız sevinirim..
neden iphone ? neden xperia ? diyerek küçük bir açıklamada buluna bilirseniz benim için çok iyi olacaktır, şimdiden teşekkürler..

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ben z2 kullanıyorum ve oldukça memnunum. Gerek hız olsun gerek arayüz gerek tasarım estetiği olsun birçok insanı memnun edebilecek bir cihaz ( ki z3 z2 de bulunan ekskliklerin kapatılmış hali gibi bişey )
Daha önce hem iphone 4 hem iphone 5 kullandım ( arada s4 de kullandım ve en memnuniyetsizliği onda yaşadım )
İos bence 6. Sürümden sonra bayağı bozdu ( 6 zamanında telefon tam bir canavardı ( hem 4 hem 5 ) ). İphone 5 i ios 7 ile kullanıyorken cihazda çok sık kitlenmeler, donmalar oluyordu. Bazen arama geliyordu onu bile cevaplayamıyordun dokunmatik tepki vermiyordu ( ios 8 de düzeldi mi bilmiyorum ama ilk yorumlar olumlu değildi şimdi nasıl bir fikrim yok )
Ama bunların tek bende olduğunu varsayarsan bile ios un kapalılığından ötürü bir süre sonra telefon gerçekten yavan geliyor
Android stabil değil diyenlere aldırma onların büyük bir çoğunluğu samsung kullanıyorlar ;)
( bu arada bu bahsettiğim iphone bi kere servise gitti ordanda yeni sıfır cihaz verdiler. Gelen sıfır cihazda da aynı problemler devam ediyordu )

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Iphone 5s piyasası iyidir yani ilerde iyi bir fiyata satabilirsin. Z3 Android olduğu için ilerde ne olur bilmem. Ama sadece kullanıp atarım diyorsan Z3 gerçekten iyi. Ama Sony yazılım desteği çok kötü KitKatı yayımlandıktan 1 yıl sonra telefonlara verdiler ayıptır yahu.

Ritchie

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bir telefonda senin için öncelik ne? İkisininde artısı cok çünkü

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
5s in rakibi xperia z3 degil z3 compact olur :) çünkü arada bayagi bir boyut ve fiyat farki var.
Tabiki benim tercihim xperia z3c olacaktir.

durmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yani şöyle söyleyeyim o zaman, telefonda aradığım öyle olmazsa olmaz bir özellik yok, nedir; sosyal medyadır, biraz fotoğraf olsa yeterli, iş hayatına yönelik kullanma amacım yok yani bide hani bu çıktı bunu aldım 6 ay sonra üst model geldiğinde değiştirme gibi bi durumum yok. açıkça söylemek gerekirse götürdüğü yere kadar kullanırım. ne olur yeni sürümlerin desteklediklerini destekleyemez öyle bir durumda yenisine ihtiyaç duyulur.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Z3 Compact daha ucuz sanırım, aradıklarınıza bakarak ucuz olanı alın derim.
ikisi de güzel güzel aletler, her türlü yeter saydığınız ihtiyaçlara, o nedenle ucuzu alın gitsin.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Iphone 5s piyasası iyidir yani ilerde iyi bir fiyata satabilirsin. Z3 Android olduğu için ilerde ne olur bilmem. Ama sadece kullanıp atarım diyorsan Z3 gerçekten iyi. Ama Sony yazılım desteği çok kötü KitKatı yayımlandıktan 1 yıl sonra telefonlara verdiler ayıptır yahu.

KitKat çıkalı daha 1 yıl olmadı. Atacaksan ufak at bari.

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Sony in eski modellerinde bi sürüm çıktığı zaman güncellenmesi çook zaman alıyordu "üst seviyede bile "
Ama artık eski sony yok dün z2 kullanıcılarına 4.4.4 ile beraber z3 ün bütün yazılım ve görünümü z2 ye geldi ve telefona bi daha aşık oldum desem yeridir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cihazı cok kullnamıyorsanız (çoktan kastım bütün gün oyun oynayıp deli gibi sosyal media kovalamıyorsanız,
'pil bakımından') iphone 5s diyorum ben :)

Ritchie

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İphone 5s parmak izi, stabilite, uzun süre kullanım, 2. el piyasası, güvenli, kaliteli uygulamalar, tek elle kullanım, güncelleme desteği açısından çok iyi ama batarya tatmin edici değil bide itunes olayını sevmiyorum ben

durmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
cihazı cok kullnamıyorsanız (çoktan kastım bütün gün oyun oynayıp deli gibi sosyal media kovalamıyorsanız,
'pil bakımından') iphone 5s diyorum ben :)
yani görselliği için değil aldıktan sonra elbette sosyal medyada gezintiler olacaktır :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ne güzel anket varmış ekledim ama genede yorumlara da ihtiyacım olacaktır :)

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Güncelleme kadar taş düşsün kafanıza =)
Sizin yüzünüzden firmalar artık yazılımın kalitesi ve stabilliğine kenara bırakıp güncelliğine yoğunlaşıyorlar, 1 yıl sonra başlayacaksınız orası takıldı bırasıp zıpladı diye.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91

Arada öyle gözden kaçabiliyor düzeltir Furkancım [MENTION=346205]Jiraiya06[/MENTION]

Sony Xperia Z Ultra kullandım şu anda İp 5s kullanıyorum her iki marka ile haşır neşir oldum.

Her iki telefonda Z3 ve 5s kendine göre güzel yanları var ama ben Z3 yerine Z2 almanı öneririm çünkü Z3'ün Z2'ye göre pek bir artısı yok sadece ufak tefek şeyler yükseltilmiş arada dağlar kadar performans farkı yok.

Akıllı telefon alanların büyük bir kısmı ne yapıyor? sosyal medyada takılıyor, oyun oynuyor, müzik dinliyor vb kısaca klasik şeyler.

5s:

Malzeme kalitesi iyi
Güncelleme desteği iyi
Kamerası gayet iyi
Ses kaliteside çok güzel hatta spotify, deezer gibi programlardan premium üyelik alırsan tadından yenmiyor.
Hiç bir performans ve stabilite sorunu yaşamıyorsunuz hani hafıza doldu kasarmı ne biliyim 1GB ram yetermi? gibi sorununuz olmuyor.
Kısaca her işinizi görecek bir telefon sadece ekranı biraz küçük ve şarjı o kadar iyi değil ben 1 günü rahat çıkartıyorum.

Bu konudan Z3 hakkında bilgi alabilirsin: http://forum.shiftdelete.net/telefon-tavsiyeleri/387950-galaxy-note-4-lg-g3-xperia-z3-iphone-6-6-plus-htc-one-m8-%7C-sizce-yeni-kral-kim.html

Bu konumdan da İos işletim sistemi ve 5s için yazdığım yazıları okuyup ve videoları izleyip bilgi sahibi olabilirsiniz.
http://forum.shiftdelete.net/telefon-tavsiyeleri/381551-1500-tl-ustu-akilli-telefonlar.html

durmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arada öyle gözden kaçabiliyor düzeltir Furkancım @Jiraiya06

Sony Xperia Z Ultra kullandım şu anda İp 5s kullanıyorum her iki marka ile haşır neşir oldum.

Her iki telefonda Z3 ve 5s kendine göre güzel yanları var ama ben Z3 yerine Z2 almanı öneririm çünkü Z3'ün Z2'ye göre pek bir artısı yok sadece ufak tefek şeyler yükseltilmiş arada dağlar kadar performans farkı yok.

Akıllı telefon alanların büyük bir kısmı ne yapıyor? sosyal medyada takılıyor, oyun oynuyor, müzik dinliyor vb kısaca klasik şeyler.

5s:

Malzeme kalitesi iyi
Güncelleme desteği iyi
Kamerası gayet iyi
Ses kaliteside çok güzel hatta spotify, deezer gibi programlardan premium üyelik alırsan tadından yenmiyor.
Hiç bir performans ve stabilite sorunu yaşamıyorsunuz hani hafıza doldu kasarmı ne biliyim 1GB ram yetermi? gibi sorununuz olmuyor.
Kısaca her işinizi görecek bir telefon sadece ekranı biraz küçük ve şarjı o kadar iyi değil ben 1 günü rahat çıkartıyorum.

Bu konudan Z3 hakkında bilgi alabilirsin: http://forum.shiftdelete.net/telefo...-6-plus-htc-one-m8-|-sizce-yeni-kral-kim.html

Bu konumdan da İos işletim sistemi ve 5s için yazdığım yazıları okuyup ve videoları izleyip bilgi sahibi olabilirsiniz.
http://forum.shiftdelete.net/telefon-tavsiyeleri/381551-1500-tl-ustu-akilli-telefonlar.html

:D şimdi işin rengi değişti ama bak z3 beni çeken modeldi, z3 yerine z2 al dersen ben vazgeçerim :D

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
:D şimdi işin rengi değişti ama bak z3 beni çeken modeldi, z3 yerine z2 al dersen ben vazgeçerim :D

Aralarında bir fark yok sadece Z3'ün işlemcisine overlock yapılmış o kadar arada gözle görülür hız farkı bile yoktur.

Sonuçta Z2 ilede Z3 ilede aynı şeyi yapıcaksın tabi ufak tefek iyi yanları var Z2 ye göre ama alınmaz bence.

5s öneriyorum ben.

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Aralarında bir fark yok sadece Z3'ün işlemcisine overlock yapılmış o kadar arada gözle görülür hız farkı bile yoktur.

Sonuçta Z2 ilede Z3 ilede aynı şeyi yapıcaksın tabi ufak tefek iyi yanları var Z2 ye göre ama alınmaz bence.

5s öneriyorum ben.
Z2 ye güncelleme geldi ve z3 ile birebir aynı yazılım oldu. Şu anda tek gmrebildiğim fark, biri pencereli kılıfa destek veriyor, diğeri desteklemiyor :D ( ki o da ne kadar önemli ise )

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
[MENTION=346205]Jiraiya06[/MENTION] konuyu kilitlemişsin de buradaki z3 oradaki z3c
http://forum.shiftdelete.net/cep-te...a-z3-compact-mi-yoksa-apple-iphone-5s-mi.html
Biliyorum ancak icerikte arkadas xperialar ile iphone karsilastirmasini sormus o bakimdan boyle yapmistim yoksa 5s vs z2 z3 z3c diye konu acilmaya baslar dedik de [MENTION=380082]Vikings[/MENTION] afdetmedi :D
Arada öyle gözden kaçabiliyor düzeltir Furkancım [MENTION=346205]Jiraiya06[/MENTION]

5s:

Malzeme kalitesi iyi
Güncelleme desteği iyi
Kamerası gayet iyi

Bu konudan Z3 hakkında bilgi alabilirsin: http://forum.shiftdelete.net/telefo...-6-plus-htc-one-m8-|-sizce-yeni-kral-kim.html

Aslinda gözümden kaçmadı çok benzedikleri için kitlemistim konuyu xperia mi iphone 5s mi sorusunu görünce

war is up ahead

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim gözümde z2 yada z3c en iyi tercih olucaktır uzun vade için z3c daha verimli olur ayrıca ne büyük ne küçük bir telefon 720p ekran var al dibine kadar kullan bence z3c

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
İnsanların xperia s ler galaxy s3 ler htc one x lerden sonra androide olan güveni oldukça sarsıldı. Oysaki yeni çıkan androidlerin hepsi kusursuz gibi ( samsung hariç o hala aynı tas aynı hamam )
Şahsen ios a özel uygulamalar biri için olmazsa olmazlardan değilse sony veya htc gibi android kullanan ve stabil olan cihazları almak daha mantıklı :)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
İnsanların xperia s ler galaxy s3 ler htc one x lerden sonra androide olan güveni oldukça sarsıldı. Oysaki yeni çıkan androidlerin hepsi kusursuz gibi ( samsung hariç o hala aynı tas aynı hamam )
Şahsen ios a özel uygulamalar biri için olmazsa olmazlardan değilse sony veya htc gibi android kullanan ve stabil olan cihazları almak daha mantıklı :)

Uygulama konusunda katılıyorum, her gün ücretsiz olan uygulamalar var ve her hafta 1 kere ücretli uygulamalar ücretsiz oluyor genelde oyun oluyor.

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Uygulama konusunda katılıyorum, her gün ücretsiz olan uygulamalar var ve her hafta 1 kere ücretli uygulamalar ücretsiz oluyor genelde oyun oluyor.
Bi ara iphone kullandığımda aktif olarak takip ediyordun bu uygulamaları ve yaklaşık 500 tlye yakın uygulamayı bu şekil indirmiştim ( ortalama 120 uygulamaydı )

Reaksiyon puanı
2,146
Forum eskiden olduğu gibi çöplüğe dönmüyor zaten farklı konulari kapatmiyorum zarari olmasa bile öncelikle arastirma ogrenilmeli

bence eskiden bi sorunu yoktu forumun

5s vs z3c ile 5s vs z3 ü aynı kefeye koyup konu kilitliyorsan sıkıntı var bu işte
"5s vs z2 z3 z3c diye konu acilmaya baslar" diye bahane mi olur yav açılacak tabiki bütün kombinasyonlar
iki tane 5s vs z3c konusu olsa haklısın da z3 ile z3c çok farklı şeyler, hele z2 çok çok farklı

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
bence eskiden bi sorunu yoktu forumun

5s vs z3c ile 5s vs z3 ü aynı kefeye koyup konu kilitliyorsan sıkıntı var bu işte
"5s vs z2 z3 z3c diye konu acilmaya baslar" diye bahane mi olur yav açılacak tabiki bütün kombinasyonlar
iki tane 5s vs z3c konusu olsa haklısın da z3 ile z3c çok farklı şeyler, hele z2 çok çok farklı
Tamam dostum sıkıntı bende haklısın .

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Teknoloji forumu burası, bırakın da teknolojiyle alakalı farklı konular açılsın onları okuyalım , forumdaki "Söyle Rahatla" konusundaki mesaj kasma geyiklerini okumaktan gına geldi.