Hangisi? Sony Xperia Z2 ; Xperia Z5 compact veya iphone 5S ?

Dayanıklılık - Hız - Pil - Servis/Garanti Hizmeti kriterlerine göre sizce hangisi?

• Sony Xperia Z2

Kullanılan: 2 15.4%
  • Sony Xperia Z5 Compact

Kullanılan: 9 69.2%
  • Apple Iphone 5S 16 GB

Kullanılan: 2 15.4%

• Kullanılan toplam oy
    13

Bu konuyu okuyanlar

suayip1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar

Yakın zamanda 3 yıldır kullandığım samsung galaxy s3 telefonum yandı. Artık yeni bir telefon alma zamanım geldi. Ancak malum seçenek oldukça fazla ve bütçemde 1600 TL civarı. Ben telefonda fazla uygulama, oyun falan oynanam.
  • İlk önceliğim dayanıklılık ilk yere düşmede dağılmasın,
  • sonra ise hız, yani telefon uygulamar arası geçişte kasılmamalı, internette hızlı gezmeli ve donma olmamalı (s3'ü bazen duvara fırlatmama az kalmasının nedeni kasılmalarıydı),
  • uzun ömürlü olması
  • pil süresi
ve son olarak
  • servis/garanti hizmeti .
Evet işte durum bu ve bu yüzden Sony Xperia Z2, Z5 compact ve İphone 5S arasında kaldım. Iphone İos işletim sistemi biraz daha ilgimi çekiyor çünkü kullanan herkes donanım rakamlarına aldanmamak gerektiğini ve bu işletim sisteminin daha hızlı olduğunu söylüyor. Ancak dayanıklılık konusunda ise sony öne çıkıyor. Sony'nin kullandığı android işletim sistemi de samsung S3 gibi ilerde kasılmalara neden olur mu acaba? 5S ios7 kullanıyor galiba, bu işletim sistemi ilerde kasılmalara neden olur mu?
Aldığım telefon artık en az 4 sene bu şartlarımı sağlamasını istiyorum. Yardım eder ve görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Mamburo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bence kesinlikle Z5C daha uzun güncel kalacaktır. Kamera, şarj , performans yönünden 5S den daha iyi oldugunu düşünüyorum. Ama bi tarafta da Apple kalitesi ve iOS stabilizitesi var. Bunları düşünerek hareket et.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Z5C. En uzun ömürlü batarya. En uzun performans. Ve üçü arasında (yeni 5Sler genel olarak 16) 32 GB olarak sunulan tek z5C.

iPhone 6'dan aşağı Apple alınmaz. Bu dönemde. 5S eskidi.

Z2 de eskidi.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Bu fiyat bandında ;
ikinci el iphone 6, sıfır lg g4, sıfır sony xperia z5c, sıfır sony xperia z3, ikinci el samsung note 4, ikinci el samsung s6

*uzun süre stabilite istiyorsanız iphone veya sony alın.
* kamera ve ekran performansı istiyorsanız samsung veya lg alın.

yukarıdaki belirttiğim modelleri beklentinize göre seçebilirsiniz. Bu fiyat bandında ki alabilceğin en iyi ürünler bundan.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Z5 compact diyorum net yani bunu eşeğe sorsan o bile dile gelir z5 compact der

suayip1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Bu fiyat bandında ;
ikinci el iphone 6, sıfır lg g4, sıfır sony xperia z5c, sıfır sony xperia z3, ikinci el samsung note 4, ikinci el samsung s6

*uzun süre stabilite istiyorsanız iphone veya sony alın.
* kamera ve ekran performansı istiyorsanız samsung veya lg alın.

yukarıdaki belirttiğim modelleri beklentinize göre seçebilirsiniz. Bu fiyat bandında ki alabilceğin en iyi ürünler bundan.

Evet ikinciel iphone 6 da bir seçenek ancak ikinci ele güvenemiyorum. Ben Z5C den yana deneyeceğim galiba şansımı :) Samsung ve lg kalite olarak biraz daha geride gibi geldi bana.

suayip1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu arada sony nin Z serisini bitirip X serisine başlayacağı yönünde haberler çıkmaya başladı. Z6 çıkarmayıp X serisine başlayacaklarmış. Acaba bu Z serisi güncellemelerini etkiler mi?

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Bu arada sony nin Z serisini bitirip X serisine başlayacağı yönünde haberler çıkmaya başladı. Z6 çıkarmayıp X serisine başlayacaklarmış. Acaba bu Z serisi güncellemelerini etkiler mi?
Etkilemez. Sonucta z5 son amiral gemisi. Sony sadece z serisi yerine x ile cikartacam dedi z ye destek bitti demedi

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Evet ikinciel iphone 6 da bir seçenek ancak ikinci ele güvenemiyorum. Ben Z5C den yana deneyeceğim galiba şansımı :) Samsung ve lg kalite olarak biraz daha geride gibi geldi bana.
Cihazlarin basarili olduklari alanlar farkli tabiki. Stabilite sizin icin onemliyle sony gayet guzel bir tercih. Dedigim gibi sony stabilitesi ile hizli guncelleme almasi gibi konularda iyi. Samsung ve lg ise ekran ve kamera konularinds basarili urunler ortaya cikardi. 4/4'luk urun olmadigi icin piyasada beklentinize gore bir tercih yapmalisiniz. Sony xperia z5c oldukca guzel bir model.

YAVUZ ÇELİK

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Dostum ilk olarak Sony X peria serisini kullandım arkadaşım da kullandı aynı anda aldık o yüzden tavsiye etmem pişman ettirdi beni. Ama 5s de al demem çünkü telefonlarda bir oyun olsun örneğin Clash of Clans gibi bir yerden sonra çok fazla ısınma yapıyor haddinden fazla Samsung note 4 tavisye ederim samsung dan dilim yandı diyorsun o zaman hemen gidip bir g4 almak en mantıklısı :) Hayırlı olsun şimdiden ne alıcaksan

Realroche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Z5 serisi dayanıklı ayrıca 810 istediğiniz performansı verebilecek bir işlemci z5 compact iyidir bence