İphone 5 Mi Lumia 920 Mi ? Neden

Mastaryem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nedenleriyle Beraber Yazarsanız Memnun Olurum. Cevap Veren Yada Vermeyen Herkese Saygılarımı Sunuyorum.

De1uxee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aksesuar kolaylığı appstore zenginliği,kullanılabilirlik bu ikisi için bile sadece iphone alınabilir ama lumia da gördüğüm olay ise eldiven ile ekran işlemsi bu çok + birşey genede karar kullanıcının .)

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
aksesuar kolaylığı appstore zenginliği,kullanılabilirlik bu ikisi için bile sadece iphone alınabilir ama lumia da gördüğüm olay ise eldiven ile ekran işlemsi bu çok + birşey genede karar kullanıcının .)

eldiven ile dokunmatik ekranın çalışması lumia'da nasıl bir teknoloji ile oluyor bilmiyorum ancak eldiven ile çalışması demek,
cebinizdeyken de çalışabilir demek ya da başka cisimlerin dokunmasıyla da çalışabilir ki bu pek hayra alamet bi durum değil.

De1uxee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kış için süper yazın hassasiyet düşürülür sorun kalkar .)

De1uxee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kullancısına göre değişir tedarik edebilirsen ve kışın iş görüyorsa neden olmasın

Mastaryem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eldiven ile dokunmatik ekranın çalışması lumia'da nasıl bir teknoloji ile oluyor bilmiyorum ancak eldiven ile çalışması demek,
cebinizdeyken de çalışabilir demek ya da başka cisimlerin dokunmasıyla da çalışabilir ki bu pek hayra alamet bi durum değil.
Ekranın Hassasiyet Ayarı Var Yani O Ayarı Kapatabilirsin Ve Cebindeyken Çalışmaz

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Eğer uygulama,oyun için istiyorsan iphone almalısın.İos uygulama ve oyun bakımından diğer işletim sistemlerinden daha zengin.Oyunların çoğu ilk olarak ios'a geliyor.
Windows Phone 8 için daha erken olduğunu düşünüyorum.Marketinin daha çok gelişmesi lazım.Telefonu alıp uygulama ve oyun beklemektense Market zenginleştikten sonra almak daha mantıklı.Ama yok ben beklerim dersen Lumia 920 de güzel bir cihaz.Kamerasının zaten performansı ortada.Ekran eldivenle bile algılıyor.Cebinde sen tuşları kitledikten sonra istemediğin şeylere girmez.Zaten izlediğim incelemede bezi ekrana sadece sürtüyorlardı telefon algılamıyordu ama bezle dokununca algılıyordu.

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Kardeşim bak bilgisayar alacaksan Mac al. Telefona alacaksan da İphone al. Donanım olarak değil yazılım olarak bunları artık kimse geçemez. Android bile halt eder. Git hangi yazılımcıya sorarsan sor sana bunu söyliyecek İOS ve Mac OS. uygulama kullanıyorsan git iphone al. Oyun video ve müzik için telefon alıyorsan git Samsung al. Ne yapcan Lumia'yı? ha fotografı güzel çekiyor dersende git Pro fotograf makinası al.

Dr. Oetker

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende Xperia Go var onuda kullanabiliyorum eldivenle pek kolay olmasada :D Benim ilk android deneyimim oldu bu ve beğenmedim market çöplerle dolu ve sistem o kadar ram yiyor ki 150 200 mb ram kalıyor bana birde oyuna girince 50 60 mb ram kalıyor mesaj vs gelince telefon hafiften kasıyor. Şu sıralar bende değiştirsem mi diye düşünüyorum ve alacaklarım arasında Lumia 920 ve 4S var. Lumia 920'nin avantajları kamerası, navigasyonu, sağlamlığı eğer wp8 daha hızlı ve akıcıysa hiç kullanmadım bilmiyorum o olur. Ama İphone'ye gelince tabiki işletim sistemi marketteki rahatlık kolaylık daha fazla oyun uygulama herşeyin ilk sende olması gibi tek artısı bu olur. Karar kullanıcının gerçektende Lumia bana göre daha üstün ama İphone yazılımla kazanıyor herşeyi.

vaas

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lumia 920 diyorum çünkü windows phone fantazim var

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
iphone 5 kullanmak demek kibirli kendini beğenmiş ukala herkesi küçük gören faşo lara gönüllü kul köle olmak demektir

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Şimcük iphone 5 kullanan biri olarak iPhone 5 diyorum iOs her zaman önde fakat jailbreak çıkmadı 25pp ile çoğu yüksek uygulama ve oyunları jailbreak olmadan yükleyebiliyor.Fakat indirme hızı yavaş ve bazı uygulamalar jailbreak istiyor mesela whatsapp.Jailbreak'i dört gözle bekliyoz :p
Lumia 920'ye gelelim Windows Phone benim gördüğüm windows işletim sistemini telefona tam oturtmayı başaran Lumia 920 Windows yolunda başarılı bir adım fakat ne yazık ki uygulama ve oyun sayısı çok sınırlı kablosuz şarj zaten tam bir saçmalık ha kabloyla takmışsın ha telefon bir aletin üstünde durmuş önemli olan sen rahatça gezerken elinde telefonun şarj olmasıdır bence bunun olması da yılları alabilir yine de Lumia 920 alınmayacak bir telefon da değil

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim bak bilgisayar alacaksan Mac al. Telefona alacaksan da İphone al. Donanım olarak değil yazılım olarak bunları artık kimse geçemez. Android bile halt eder. Git hangi yazılımcıya sorarsan sor sana bunu söyliyecek İOS ve Mac OS. uygulama kullanıyorsan git iphone al. Oyun video ve müzik için telefon alıyorsan git Samsung al. Ne yapcan Lumia'yı? ha fotografı güzel çekiyor dersende git Pro fotograf makinası al.

Müzik için HTC alınır, BeatsAudio. :)

Sana gelirsek kardeşim. İkisi de güzel cihazlar ama senin kullanım yoğunluğunun neye dayalı olduğu önemli. Ve en önemlisi de bütçe tabii. Eğer para konusunda sıkıntım yok, ben çok fazla uygulama kullanırım ve elimden kolay düşürmem diyorsan Iphone 5 al. Ama şunu da söylemeden edemeyeceğim, çünkü iOS kapalı bir kutu gibi hiç özgürlüğün yok. Windows Phone için bu durumu bilemiyoruz henüz. Ama şunu da söyleyeyim daha çok fazla alınmadı, incelenmedi, test edilmedi Windows Phone'lar. En azından 1 senesi var diye düşünüyorum almak için. Uygulama sayısı Appstore'dakinin %5'i bile ya var ya yok. Alırken bunları da göz önünde bulundurursan iyi olur senin için diyorum. Ayrıca cebinde işlemez o Lumia'nın dokunmatiği merak etme, sırf bunu kafana takacaksan al Lumia'yı. Ayrıca benden bir öneri, HTC'nin telefonlarına da göz at, kamerası ve müzik kalitesi piyasadaki en iyi diyebilirim. Sense arayüzünü zaten bilmeyen yok. Bu 3 özellik çok büyük artı, tabi bir de Android olma durumu var. Android = %100 özgürlük diyerek yazımı bitiriyorum. :)

Biraz uzun yazmış olabilirim okuduysan ne mutlu. :)

İSYAN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kardeş ben yurt dışındayım lumia 800 kullancısıyım etrafımdaki iphone'cular habire ekran camı koruyucusu takıp duruyor, kırık ekran tamiri için uğraşıyor bende ise telefon camı 1 yıldr hala pürüzsüz.
klavyede iphone tam bir rezalet(heleki büyük küçük harf olayı), benim GPS bile tomtom ile aynı km yolu hesaplayacak kadar kaliteli ve hızlı, kamera 720p mükemmel kayıt yapıyor. illada appstore zenginliği dersen oda zevk meselesi seçim senin.
şunuda belirteyim kuzenim var hem iphne4s hem galaxy s2 'si var kolay kolay elinde iphonunu görmem hep galaxy vardır, hatta galaxinin beğenmediği tek yönünün sitelerden resim kaydetmenin iphone göre menüde daha gıcık olduğudur. Burada benim gördüğüm hep bizim türkler(özellikle internetin ne olduğunu cepte yeni anlamaya başlayanlar) iphone diyor başka bişey demiyor(poker,batak,high noon vs sosyal hayatları sadece bu oyunlar olan insanlar var burada, bu grup iphone grubu), işi bilenler HTC 'yi daha çok tercih ediyor , benim gibi zaten hayatı internet olanlar(evinde üst düzey PC olup Call of Duty, Fear vs. oyunlardan aşşağısı kurtarmayanlar ise cepte kişisel zevkler, kamera, sağlamlık, Gps gibi özlellikler arayıp nokia yada diğer farklı telefonlara yöneliyor.
Iphone tabiki sınıf yaratmış kaliteli bir telefon ama seçim yapmak kısacası kişisel zevklere göre değişir. herkesin zevki ve yaşam tarzı farklı olduğuna göre kimseye sormadan kendin seçmen lazım :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İphone ve iOS dan gerçekten sıkıldım hep aynı ve özelleştirme konusunda gerçekten kısıtlı. Wp8 e geçicem ama htc mi Nokia kakarlar veremiyorum.

DJ.ON9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
WALLA SIRF artık iphone her(keş)de var diye lumia alınır (aldım zaten :D)... Çolugun cocugun eline düşmeye başladı be abi. ios unda bir karizması kalmadı androide benzedi...

İphone ve iOS dan gerçekten sıkıldım hep aynı ve özelleştirme konusunda gerçekten kısıtlı. Wp8 e geçicem ama htc mi Nokia kakarlar veremiyorum.

naçizane fikrimdir:
eğer wp8 diyorsan lumiadan kullan şansını marketplece de sedece nokia ya özel uygulama sayısı ile tüm uygulama sayısı neredeyse yarı yarıya...
dolayısıyla düz mantık = düşük uygulamasayısı / 2= htc 8x

tabdelete

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
ya bu uygulama muhabbetine çok takılanları anlayamıyorum, misal bi tane adam akıllı hdr kamera uygulaması var markette bu işi gören 5 uygulama olsa ne olur 1 ugulama olsa ne olur ( bu uygulamaların hepside kullanılabilir değerde ise), sonuça birini indirip kullanacaksın sofrada her çeşit yemeğim duruyo ben daha çok yemek niye istiyim ne gerek :) " Hafız şu kadar uygulama var bak " diyenlere şaşıyorum. Aynı işlevi gören birden fazla uyglama telefonumda olsun demek gereksiz bende.
Ekran çözünürlüğü ikisindede kaliteli, nokiada retina ekran yok diye kötü bir ekranı yok değil. Gayet te iyi bir çözünürlüğü var
Fotoğraf kalitesi olarak Lumia Purewiev teknolojisi olarak özellikle gece çekimlerinde daha iyi.
Video çekimlerinde sarsıntı egelleme özellikleri falan güzel bişey
-Windows biraz araştırma yaparsanız kamera çekim özellikleri olarak biraz daha eğlenceli işler yapabileceğiniz bi telefon , Şu an yapılan tanıtımlardaki fotoğraf uygulamaları daha göze çarpıyo , Fakat bu demek değil ki iphoneda böyle uygulamalar gelmiyecek diye bişey yok. Mesela sinemagraf özellikli fotoğraf çekimi çok eğlenceli güzel bişey.
-Navigasyonda Nokia gerçekten de önde. Mesela işim gereği bir mahalledeki belli evlere uğramam ve hızlı bir şekilde koordinat bilgilerini kaydedip daha sonra tekrar o mahalleyi gezerken zorluk çekmek istemiyorsam Nokiayı tercih ederdim.
-Kamerasından ve uygulama özelliklerinden Nokiayı tercih ederdim,
-Herkesin evinde bilgisayarında genelde Windows işletim sistemi kullanılıyor. İlerde Windows 8 ve Windows phone 8 işletim sistemlerinin uygulamaları entegre hale gelir büyük bi ihtimal , aynı uygulamayı telefondada bilgisayardada kullanma kolaylığı düşünülürse, fotoğraf çekip bilgisayara aktarma düzenleme ,navigasyon bilgilerini bilgisayara kaydedip plan program yapma düzenleme , e-mail hesapları telefon bilgisayardan takip falan filan bu tarz konularda bilgisayarla telefonum daha uyumlu alışıla gelmiş bi arayüz ile bir çok ihtiyacımı gidermek daha kolay olacak .
Android kullanıcılarının bu kadar çoğalmasının sebebi büyük bi ihtimal Flash desteğidir ki bilgisayarda dolaşırken izlediğinin videolar çoğu internet sayfasında kullanılan flash içerikler felan .. çoğu insan bu rahatlığın elinin altında olmasını seviyor.
Şimdi Html 5 var ve lumia html 5 destekliyor bu da bir artı.İphone da da bu destek mevcut
Paylaşım özelliği olarak NFC özelliğide güzel bi özellik, Mesela aksesuar olarak kablosuz şarj ve hoparlör özellikli bi cihazımın masamda durduğunu ve işten gelip odama geçip telefonum cihazın üzerindeyken şarj ve bi yandan müzik dinlemek keyifli olurdu diye düşünüyorum.
--Oyun için iphone diyenler var, Nokia Microsoft ortaklığından çıkan bi telefon ve XBox-Live Hub uygulamasından da güzel oyunların geleceği aşikar bi durum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kısacası İphone için para biriktir. Sonrada 2 tane lumia al , birini yengeye hediye et :D

gkcll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lumia 920 al kardeşim yok böyle deli cihaz dersin düşünsene nokia mağaza hariç kendi uygulama ve oyun çıkarıp yayınlıyor kim hangi firma yapıyor bunu helal olsun nokia ya diyorum

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende tel yenileyecem. apple ve ürünlerine tekelci zihniyetinden dolayı gıcığımdır. o yüzden lumia ile s3 mini arasında gidip geliyorum.

synchronline

Asistan
Reaksiyon puanı
0

kilit ekranı denen bir şey var =)

lumia kullanıyorum her şeyi gayet rahat kullanabiliyorum para mı aldın lumia yı kötülemek için ? ya da kaç kere lumia kullandın ?

ben şunu bunu al demem sana lumia 920 sarı kullanıyorum telefondan çok memnunum bir kaç uygulama eksikliği var güncellemeler ile beraber uygulamalarda gelecektir. Telefon ihtiyaçlarımı fazlası ile karşılıyor mutluyum memnunum. 2 katı para vererek iphone5 almak istersen sen bilirsin iphone 5 elbette şık ve süper bir telefon ama 2 katı ücrete değer mi bence bunu düşünmen gerekli =) Bu arada lumia telefonumu kim gördüyse hayran kaldı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
batarya ömrüde önemli . bende iphone yok lumia da kullanmadım ama yakın akrabalarda var iphone .adamlar sürekli şarj makinasıyla geziyor :) ayrıca tonla uygulamayı ne yapacaksınız ? kullanmadığım halde sırf fantazi olsun diye kendi telefonuma onlarca uygulama ve oyun yükledim sonra şarj duman atınca sıkıldım hepsinden keyfim geçtiği için sildim .telefonda sadece müzik ve bir kaç uygulama var hem telefonu kurtardık hemde ben rahat ettim . telefonun en önemli sorunu batarya sorunudur diyerleri hikayedir.