İphone 5 mi, Galaxy S III mü?

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben yaklaşık 80-100 programdan yararlanıyorum. Kullandığım programlar iki sistem üzerinde de mevcut. Ama ios üzerinde widget lardan yararlanamıyorum ve anasayfalarhiç hoş durmuyor ve kullanması zor oluyor. Androidde 4x2 yapıyorum e maili, gmail i de 4x2 yapıyorum çok rahat ilgileniyorum. Yer imleri olarak en çok kullandıklarımı ekliyorum tek tıkla istediğim siteye gidiyorum. En üstte arama widget i koyuyorum saniyede arıyorum. Hava durumu rüzgar hızı sistem derecesi vb gösteren widget lar işimi kolaylaştırıyor.

Appstore da sadece oyun yönünden artısı var, oyun oynamadığım için bilemem. Asphalt 7 oynadığım için o ikisinde de var. Fakat ipad 2 tabletimde oynadığım kingdom rush oyunu yok play storede bi o yönden rahatsız oldum google play den.

S3 gibi bir donanımın var işe yarıyor mu peki? gördüğün gibi uygulama yok ayrıca sen baya zenginsin herhalde telefon mağazan var senin herhalde

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
S3 gibi bir donanımın var işe yarıyor mu peki? gördüğün gibi uygulama yok ayrıca sen baya zenginsin herhalde telefon mağazan var senin herhalde

Yok aslında. Şuana kadar iphone 4 galaxy s3 ve ipad 2 kullandım smart denilen şeylerden. İpad 2 hediye gelmişti. Ben diper şeylere çok para vereceğime hep ucuz geçiniyorum paramı teknolojik cıhazlara harcıyorum. Çoraplarım falan hep yırtık mesela :D

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben galaxy s2ye 4.1.1 jb cMui yüklemeye gider görüşürüz gençler herkesin görüşü farklı olabilir bir telefon için kavga etmeyin bi bakak bakim bu custom rom nasıl olmuş iyidir inşallah

cesurtarih

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Galaxy S III iPhone 5 i gebertmiş. iPhone 5 sadece biraz ince ve hafif ve işlemci farkı var o da cok fark oluşturmuyor iPhone 5 artık Nokia gibi ufak bir özellik sunup yeni bir ürün çıkarıyor böyle giderse batar.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
seni su ana kadar bu forumda severdım ama su retina olayı cahıllıgınden sonra gozumde dustun retında display patendı piksel aralıklarının gozle gorulemıyecegı aralıkta dizilimine denır samsung yapsın oyle bısey pıksel aralıkları gorunmesın bı cıkardıgı telefonda nasıl bır dava acılıyor ozaman gorursun yani Apple şirketi dısında hıc kımse inc basına 335 ppi dan fazla koyamaz retina 336 ppi neymis 1280 e 720 hd mıs peh hd olunca ne oluyo pıkseller gozukuyo asıl hd Retina Display dir gozunun gore bılecegı en ıyı goruntuyu verır gıt her androıd telefonda bak pıksellerı gorursun ıyı bakarsan ama gıt bı ıPhone 4 te 4s te felan bak 1 tane pıksel gorursen ben bu isi bırakırım.

Bide Emin Ol Apple Şu Dandik Mali 400 den daha iyi bir gpu koymustur ıPhone 5 e.

Apple firmasinin retina ekranini kim uretiyor? Samsung uretiyor, Samsung bu teknolojiyi uretemeyecek bir firma mi, tam tersine apple dahil tum kore firmalarini 2 ye katlar, amoled ekran teknolojisini kolay kolay birakmaz samsung, peki neden? Amoled ve super amoled retina ekranlardan daha az enerji tuketiyor,parlaklik ve yuksek kontrast oranlari bakimindan super amoled piyasada bulunan tum ekran tiplerinden daha iyi,daha ekonomik, daha canli, daha enerji dostu, ha bu arada apple in enerji dostu olmaktan vazgectigini herkes biliyor sanirim.

hımmm iyiymiş ??

bi kaynak alabilirmiyim acaba..??

http://www.wired.com/gadgetlab/2012/04/samsung-tablet-ipad-retina-display/

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Retine teknoloji değildir diyen insanlarla tartışmayın yahu
[video=youtube;QKA7JVfezGw]http://www.youtube.com/watch?v=QKA7JVfezGw&feature=related[/video]

bu mu teknoloji değil şimdi?

teknolojinin anlamını bilmeyenler burda tartışma yapıyor.

legend58_78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabiki Galaxy s3 ama hem telefon hem tablet olsun derseniz kesinlik Galaxy Note 2 yi bekleyin derim

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yakında görürsünüz objektif i lens.
net test sonuçları bi gelsinde.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu konuyu şöyle düşünün bir sarayda yaşıyorsunuz saraın tüm imkanlarını kullanıyorsunuz soylusunuz yiyor içiyorsunuz ama saraydan dışarı çıkamıyorsunuz sizin hükmünüz sarayda geçerli (app store) bide diğer cepheden bakın mesela sarayda yaşayan ama kral için çalışan birisiniz tüm saray imkanlarından yararlanıyorsunuz hmde saray dışına çıkıyorsunuz avam şekildede yaşama devam edebiliyorsunuz (android) bu budur özgürlüktür bi şarkıyı çok sevdiniz arkadaşınızda symbian tabana sahip bi telefonu var sizde iphone var yok alamazsın çünkü ücret ödemen lazım yada jailbreakla cracklicaksın acizsin yaa ötesi yook

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yorumları okudum ilkokul çocukları gibisiniz belki bir çoğunuz 30 yaşın üzerinde veya altında ama bir çocuktan farkınız yok benim babam senin babanı döver muhabbetine dönmüş olay herkes eksileriyle artılarıyla anlatmak yerine başta söylediğim gibi çocukca atışmalara girmiş bu konuyu okuyan bir insan yaptığınız yorumlardan bir gram fayda görmez şahsen benim fikrim bu

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
ıPhone 5 diyorum ben cpu benchmark larda s3 4.1 le 70 puan fark atmıs 1460 ıphone 1500 kusur s3 ama ıPhone 5 in gpu suyla s3 un gpu su kıyaslanamaz ıPhone 5 ezıcı ustunlugunu burda kuruyor zaten telefon 2 3 sene boyunca cıkan ust sevıye oyunları calıstırır Retina Display farkıda var tabiki o s3 un dandık ekranından kat kat ıyı penteıle dızılımlı dandık bır ekran kullanmıs samsung neden boyle yaptı anlamamıstım zaten.

Ayrıca ıPhone 5 te 750 800 mb cıvarı bos ram oldugunu fakat s3 te bu rakamın 350 400 u gecmedıgını unutmamak lazım coklu ıslemlerdede ıPhone 5 ezıcı bır ustunluge sahıp

Valuation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung bu kadar olayın üstüne niye Apple ile çalışmaya devam ediyor ? Çünkü çok büyük kazanç sağlıyor.Milyonlarca İOS cihazdan bahsediyoruz.Apple neden Samsung'u bırakmıyor ? Samsung'dan başka yüklü miktarda talebi karşılayacak firma yok.Biz hala benim telefonum ondan daha iyi bundan daha iyi diye duralım.Parayı adamlar kazanıyor bizimde çenelerimiz yoruluyor.Bırakın isteyen istediğini alsın.Parası olan iphone alır var mı arkadaş öyle bir mantık s3 sanki 500 tl'ye çıktı.iphone alanlarda ne salak ne aptal kimisi var gösteriş için alan kimisi var gerçekten tüm özelliklerini kullanmak için alan.Babanızın şirketleri değil ya bu hisseniz yok ya ne çok savunuyosunuz anlamıyorum.Bu bir telefon sonucunda iletişim aracı insanların beklentileri çok değişti artık telefon'un niye olduğunu unuttular Apple Samsung yüzünden herkez istediği telefonu alsın güle güle kullansın..

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fiyatının düşmesini bekleyip iphone 5 al bence. İos için kullanılır.