İphone 5 mi, Galaxy S III mü?

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
hımmm iyiymiş ??

bi kaynak alabilirmiyim acaba..??

Elbette ki.İstediğin kaynak olsun :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Retina_Display

"The displays are manufactured by different suppliers. Currently, the iPad's display comes from Samsung."

"Ekranlar farklı tedarikçiler tarafından üretilmektedir.Şu anda, iPad'in ekranı Samsung'dan geliyor."

(Macbook Pro, iPhone ve iPod Tocuh'ın ekranlarınıda LG Display üretiyormuş.Neden LG'nin ürettiğinide açıklamama gerek yok sanırım)

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Kardeş Apple'ın o çok övdüğün Retina Display ekranını kimin ürettiğini biliyor musun ?

Lg ve samsung dıye hatırlıyorum uretıyorlarsa yıyosa bı tarafları koysunlar kendı telefonlarına ama uretınce ne oluyo bısey olmuyo koysunda kafasına davayı yesın ;)

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Retina bana göre amoled ekranlara hatta super amoled plus'a dahi 5 çeker ama bak (bana göre)

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Beyler yorumları bi okuyayım dedim okuduğuma pişman oldum. :D
Apple fan boyları konuyu basmış. :D :D

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
en azından sokak ağzı değilde verilere dayanarak bişeyler söyleyebildiniz. bunu görmek güzel.

ha ben buna şunlarıda ekliyeyim.
NAndflash ve grafik ve ana işlemcileride samsung da üretiliyor.

yani bundaki olay nedir ???

ne oluyor samsung üretince ben onu anlamıyorum...

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
@yigot @sakarboy [MENTION=280980]NEFER[/MENTION] Bak şöyle anlatıyım. Retina teknoloji değildir. Retina displaydan kasıt, inç başına düşen pikseleri arttırıp insan gözünün uygun mesefeden o pikselleri görmesini engellemektir, ben cahil değilim araştırdım ve ne olduğunu biliyorum.

Siz apple iphone 4 üzerinde 326 ppi kullanmadan önce 300 üzeri ppi cihaz yok muydu sanıyorsunuz ? Apple dokunmatik ilk cihaz üreten marka olmadığı gibi 300 üzeri ppi cihaz üreten marka da değildir.

Bakın hd çözünürlük 1280x720 den başlar. Yani, telefonda isterse 500 ppi olsun 1280x720 seviyesine gelmedikçe o ekrana hd denmez.

Galaxy s3 de piksel görünmesi pentile piksel dizilimi yüzündendir. Ama düz beyaz ekranda göremezsiniz pikselleri. Sadece kıvrımlarda görürsünüz, bunun nedeni de bir küçük köşeye 3 alt piksel sığmamasıdır, 300-350 ppi düzeni içinde sivri köşelere en fazla 2 piksel sığar, daha fazlası olunca bir piksel kendisini belli eder. Örneğin htc one x rgb dizimilimi olduğu için piksel asla görünmez ki iphone 5 dede görünmez. Fakat led ekranın artısı siyahları gerçek yansıtmasıdır. Colur saturation denilen özellik amoled ekranda süper hazırlanmıştır. Apple iphone 5 üzerinde %44 daha fazla colur saturation uyguladık dedi iphone 4s e göre. İnşallah güzel film izletir iphone 5.

Ve tekrar söylüyorum retina display bir teknoloji değildir, piksel başına uygun mesefaden görünmeyecek kadar piksel sığdırmaktır. Ve bunu da ekliyim apple rgb dizilimini bulmadı :D yıllardır lcd ekranlarda pikseller rgb yöntemi ile dizilir. Dediğim gibi apple 1280x720 yapsaydı hd olurdu, şuan hd değil sadece küçük ekran da ppi avantajı kullanıyor.
@El Padrino [MENTION=272847]lordarcual[/MENTION] yanlışım varsa düzeltin lütfen :)

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
en azından sokak ağzı değilde verilere dayanarak bişeyler söyleyebildiniz. bunu görmek güzel.

ha ben buna şunlarıda ekliyeyim.
NAndflash ve grafik ve ana işlemcileride samsung da üretiliyor.

yani bundaki olay nedir ???

ne oluyor samsung üretince ben onu anlamıyorum...

Samsung yanılmıyorsam kamera hariç diğer parçaları kendi üretiyor. iphone ise toplama telefon. Apple, samsung'dan o kadar ürün alıyor üstüne birde dava açıyor :D

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bu işin doğası budur arkadaşlar yapmayın.

bişeyi tasarlarsın yaparsın edersin verirsin bu işi fason yapacak şirket e yaptırırsın.
profesyonel iş ortamıdır bu bir yandan ciddi rakamlarla alışveriş yaptığın şirketin diğer bir kolu ile avukatlık durumlarda yaşarsın
bu hayatımızın içinde olan bişey.

çocuk aklı ile hareketler yapmayın yaw... ,

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bıktım usandım arkadaş bana göre Retina bütün teknolojilerden iyi bu bana göre size göre değişir

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
@yigot @sakarboy @NEFER Bak şöyle anlatıyım. Retina teknoloji değildir. Retina displaydan kasıt, inç başına düşen pikseleri arttırıp insan gözünün uygun mesefeden o pikselleri görmesini engellemektir, ben cahil değilim araştırdım ve ne olduğunu biliyorum.

Siz apple iphone 4 üzerinde 326 ppi kullanmadan önce 300 üzeri ppi cihaz yok muydu sanıyorsunuz ? Apple dokunmatik ilk cihaz üreten marka olmadığı gibi 300 üzeri ppi cihaz üreten marka da değildir.

Bakın hd çözünürlük 1280x720 den başlar. Yani, telefonda isterse 500 ppi olsun 1280x720 seviyesine gelmedikçe o ekrana hd denmez.

Galaxy s3 de piksel görünmesi pentile piksel dizilimi yüzündendir. Ama düz beyaz ekranda göremezsiniz pikselleri. Sadece kıvrımlarda görürsünüz, bunun nedeni de bir küçük köşeye 3 alt piksel sığmamasıdır, 300-350 ppi düzeni içinde sivri köşelere en fazla 2 piksel sığar, daha fazlası olunca bir piksel kendisini belli eder. Örneğin htc one x rgb dizimilimi olduğu için piksel asla görünmez ki iphone 5 dede görünmez. Fakat led ekranın artısı siyahları gerçek yansıtmasıdır. Colur saturation denilen özellik amoled ekranda süper hazırlanmıştır. Apple iphone 5 üzerinde %44 daha fazla colur saturation uyguladık dedi iphone 4s e göre. İnşallah güzel film izletir iphone 5.

Ve tekrar söylüyorum retina display bir teknoloji değildir, piksel başına uygun mesefaden görünmeyecek kadar piksel sığdırmaktır. Ve bunu da ekliyim apple rgb dizilimini bulmadı :D yıllardır lcd ekranlarda pikseller rgb yöntemi ile dizilir. Dediğim gibi apple 1280x720 yapsaydı hd olurdu, şuan hd değil sadece küçük ekran da ppi avantajı kullanıyor.
@El Padrino @lordarcual yanlışım varsa düzeltin lütfen :)

arkadasım sen kara cahıl mısın SEN ıPhone un ekranının hd olmadıgınımı soyluyorsun ? hic ıPhone da 1080 P HD film izledinmi ? ben izledim biliyorum cok da guzel bır goruntu kalıtesı vardı 1280x720 olunca bısey degısmıyo onemlı olan ekranın boyutu ve boyuta sıkıstırılmıs piksel sayısı .

Bide retına dısplay ekranları hıc bır mesafeden piksel algılanamaz ıster 1 mılım uzaktan bak ıster 10 metre

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
arkadasım sen kara cahıl mısın SEN ıPhone un ekranının hd olmadıgınımı soyluyorsun ? hic ıPhone da 1080 P HD film izledinmi ? ben izledim biliyorum cok da guzel bır goruntu kalıtesı vardı 1280x720 olunca bısey degısmıyo onemlı olan ekranın boyutu ve boyuta sıkıstırılmıs piksel sayısı .

Bide retına dısplay ekranları hıc bır mesafeden piksel algılanamaz ıster 1 mılım uzaktan bak ıster 10 metre

Ben retina iphone 4 ümde dibinden baktığımda gayet rahat görüyodum. Bak bana cahil demeyi bırak. Hiç birşey bilmediğin belli. ppi yüksekliği piksel görmek ile ilgilidir. Hd ise çözünürlük formatıdır ve 1280x720 den başlar. Ekranı istediği kadar kaliteli olsun, hd demek için 1280x720 çözünürlük formatı üstünde olması lazım. İsterse 1000 ppi olsun.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
@yigot @sakarboy @NEFER Bak şöyle anlatıyım. Retina teknoloji değildir. Retina displaydan kasıt, inç başına düşen pikseleri arttırıp insan gözünün uygun mesefeden o pikselleri görmesini engellemektir, ben cahil değilim araştırdım ve ne olduğunu biliyorum.

@El Padrino @lordarcual yanlışım varsa düzeltin lütfen :)

http://forum.shiftdelete.net/samsung/257385-galaxy-s2-amoled-ekrani-yavasca-olduren-sikinti.html

bu sorunu kaç kişi yaşıyor biliyomusunuz bunuda araştırdınızmı ?

amoled de mavi ton un bir süre sonra yaptığı sorunuda araştırdınızmı ?

onlarıda bi araştırmanızı rica edicem...

aynı zamanda cep teofonu teknik servisi olan bir bilgisayar şirketmizi var

bu telefon servisimize bu ekran sorunundan kaç kişinin geldiği ile bilginiz varmı ???

sadece biraz araştırın. başka bişey demiyorum.

her ikşi ekranında birbirine artıları ve eksileri tabiki vardır olucaktırda. bu kaçınılmazdır.
bunlar firmaların yapmış olduğu tercih meselesidir. ama amoled de sadece samsung un geliştirip ısrarla zorladığı bir teknolojidir. toshiba nın hd-dvd yi zorladığı gibi. umarım her iki ekran standardıda kendini geliştirirde bu da bize yani kullanıcılar a daha iyi bir tercih sebebi olur.

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Ya resmen köylü ağzıyla yorumluyorsun teknolojiyi. Ben izledim süper gözüküyordu ne ya? Otorite misin sen? Optimal insan gözüne mi sahipsin de ölçü olarak alınmayı bekliyorsun? Yukarda gayet açık şekilde çok düşük IQ'ya sahip insanların bile anlayacağı şekilde anlatılmış retina nedir, HD ekran ne standartta olur diye. Herhalde okuduğunu anlamıyorsun ki hala aynı tas aynı hamam devam ediyorsun. Abi tamam zerre kadar anlamıyorsunuz teknolojiden orası bariz en azından susun bir bilen konuşsun ki efendi sansınlar. Nedir şu fanboylardan çektiğimiz cidden anlamıyorum. İşlemciyi tasarlayan firma ve üreten firma bu daha iyi diyor fanboylar " yoook olmaz ayfon5'teki daha iyi" diyor. Ekran teknolojisini üreten firma S3 daha iyi diyor fanboylar "olmaaaz ayfon5'te retina var" diyor. Cidden yeter ya.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bıktım usandım arkadaş bana göre Retina bütün teknolojilerden iyi bu bana göre size göre değişir

Ya güzel arkadaşım, retine teknoloji değil diye kaç kere demem lazım. Teknoloji olan paneldir, apple iphone telefonunda ips panel kullanır, htc super ips kullanır, samsung super amoled kullanır. Teknoloji olan bu terimler. Retina piksel çokluğu ile ilgili.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Ya resmen köylü ağzıyla yorumluyorsun teknolojiyi. Ben izledim süper gözüküyordu ne ya? Otorite misin sen? Optimal insan gözüne mi sahipsin de ölçü olarak alınmayı bekliyorsun? Yukarda gayet açık şekilde çok düşük IQ'ya sahip insanların bile anlayacağı şekilde anlatılmış retina nedir, HD ekran ne standartta olur diye. Herhalde okuduğunu anlamıyorsun ki hala aynı tas aynı hamam devam ediyorsun. Abi tamam zerre kadar anlamıyorsunuz teknolojiden orası bariz en azından susun bir bilen konuşsun ki efendi sansınlar. Nedir şu fanboylardan çektiğimiz cidden anlamıyorum. İşlemciyi tasarlayan firma ve üreten firma bu daha iyi diyor fanboylar " yoook olmaz ayfon5'teki daha iyi" diyor. Ekran teknolojisini üreten firma S3 daha iyi diyor fanboylar "olmaaaz ayfon5'te retina var" diyor. Cidden yeter ya.

Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybettim ...

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5

Senıde anlıyorum 3 ay once 2000 e aldıgın s3 1500 e ındı 500 bıtarafına kactı dıye sıkıntı yapıyon telefonunu savunuyon haklısın

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Google Play'i açın bir de Appstore'u açın ne görüyorsunuz gördüklerinizi alayım?

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Senıde anlıyorum 3 ay once 2000 e aldıgın s3 1500 e ındı 500 bıtarafına kactı dıye sıkıntı yapıyon telefonunu savunuyon haklısın

Biz telefon savunmuyoruz, mantığı savunuyoruz. Sen 1136x640a hd diyorsun. Tabi yazar öyle mesaj, adam zaten telefonu satmak için almadı kullanmak için aldı 3 ay içinde o 500tl yi söke söke almıştır kullarak.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu Galaxy S3'ünüz:
http://www.bizdeuygun.com/Samsung-i...t-Garantili-_62770.html?ref=akakce&v=1.38.8#1
Bu da İphone 4S:
http://www.bizdeuygun.com/Apple-iPh...-Telpa-Basari-C5-Dist-Garantili-_64603.html#1
Ben de samsung galaxy s2 kullanıyorum.Fakat iphone'un daha iyi olduğunu destekliyorum [MENTION=259163]yigot[/MENTION] boşver kardeşim yukarıdaki linklerden fiyatlarına iyice baksınlar fiyatına göre konuşsunlar.

:thumbup1:

Doğru ayfon fanboylarıda 2500 TL'ye aldığı telefonun kazığını hala içlerinde hissediyorlardır...

Hangi cahil onu 2500 liraya alır bırak onu siz baya coşmuşsunuz Samsung size kazık attıkça seviniyorsunuz devam edin

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Google Play'i açın bir de Appstore'u açın ne görüyorsunuz gördüklerinizi alayım?

Ben yaklaşık 80-100 programdan yararlanıyorum. Kullandığım programlar iki sistem üzerinde de mevcut. Ama ios üzerinde widget lardan yararlanamıyorum ve anasayfalarhiç hoş durmuyor ve kullanması zor oluyor. Androidde 4x2 yapıyorum e maili, gmail i de 4x2 yapıyorum çok rahat ilgileniyorum. Yer imleri olarak en çok kullandıklarımı ekliyorum tek tıkla istediğim siteye gidiyorum. En üstte arama widget i koyuyorum saniyede arıyorum. Hava durumu rüzgar hızı sistem derecesi vb gösteren widget lar işimi kolaylaştırıyor.

Appstore da sadece oyun yönünden artısı var, oyun oynamadığım için bilemem. Asphalt 7 oynadığım için o ikisinde de var. Fakat ipad 2 tabletimde oynadığım kingdom rush oyunu yok play storede bi o yönden rahatsız oldum google play den.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ya neyse tamam uzatmayalım bu konuyu arkadaşlar.
daha iki firmanın arasındaki husumet bile bitmemişken biz burda birbirimizi yer dururruz.
herkesin kendi telefonu kendine güzeldir.

sıkmayalım canımızı.. iyi forumlar arkadaşlar.