İphone 5 mi, Galaxy S III mü?

configure

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sadece bataryasının değiştirilebilir olması bile S3 için tercih sebebidir.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sadece bataryasının değiştirilebilir olması bile S3 için tercih sebebidir.

değiştirilebilir batarya güzeldir tabi

çünkü android çekirdeğindeki bir türlü düzeltilemeyen sorunlar yüzünden

anlamsız şekilde bataryanın susması durumlarında önemli bir gereklilik tabikide.

iPhone un bataryasınında değiştirilmediğini nerden biliyor bu millet ?

S3 den fazla olarak 2 vida söküp kapak çıkartıldıktan sonra sökülmesimi olayı bozuyor anlamıyorum..

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Daha bilgi verilmedi, sen gelmiş geçmiş en iyi gpu diyorsun. Bari mobil cihazlardaki gpu de, fakat o bile kesin değil daha.

Tabiki galaxy s3 diyorum. Hd çözünürlük, daha uzun bayarya ömrü, değiştirilebilir batarya, arttırılabilir hafıza, daha büyük ekran ve en önemlisi ANDROID
Ah yine mi sen Requ3m herkesin düşüncesi farklı iphone'un dünyada en iyi mobil gpuyu kullandığınu bilmen lazım sadece s3 sahibi olarak olmuyor bu işler.Ayrıca iphone 5'in 64 gb 128 gb versiyonları varken arttırılabilir hafızaya ne gerek var iphone 5 de de Retina var ayrıca iphone 5'in batarya ömrünü nerden biliyorsun Apple mı söyledi sana? daha büyük kazma gibi ekmek tahtası gibi telefonun karizma açısından berbat olduğunu herkes bilir tabi ki de iphone tarzını her zamanki gibi korumuş

hakan043

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En iyisi pili en uzun gidendir sonuçta her ikiside sonunda bizi konuşturacak yani iletişim olan asıl görevlerine dönecekler O yüzden hiç tartışmaya gerek yok heves ve zevkler geçicidir en fazla 2 ay iç:biggrin:inde ne İ5 sizin için çekici nede S3 kalıcı olur 1 yılın sonundada yarı fiyatına satacak adam arasınız.:biggrin:

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ah yine mi sen Requ3m herkesin düşüncesi farklı iphone'un dünyada en iyi mobil gpuyu kullandığınu bilmen lazım sadece s3 sahibi olarak olmuyor bu işler.Ayrıca iphone 5'in 64 gb 128 gb versiyonları varken arttırılabilir hafızaya ne gerek var iphone 5 de de Retina var ayrıca iphone 5'in batarya ömrünü nerden biliyorsun Apple mı söyledi sana? daha büyük kazma gibi ekmek tahtası gibi telefonun karizma açısından berbat olduğunu herkes bilir tabi ki de iphone tarzını her zamanki gibi korumuş

ne iphone ne s3 kullandım ama 1. s3 ekmek tahtası falan deil eğer ona öyle diyosan iphone 5i görmedin ya da s3 ü gördün iphone 5i görmedin 2. bi telefon için yedek batarya yeterli ama eğer tornavida taşınacaksa bi batarya iiçin o tornovida sök çıkar yaparken yalama yaparsın olr biter yani çelişkili cevaplarla konuşmayın

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Yemin ediyorum bi bitmedeniz gitti. Bak apple'ın tanıtımda gösterdiği real racing 3 e göre değerlendirmeyin şu gpu ya yapmayın gözünüzü seviyim.iPhone 5 şuan en fazla 64gb olarak satılıyor. Retina diye iyice kandırmışsınız kendinizi. Kaç kere demem lazım bilmiyorum, Retine display bir TEKNOLOJİ DEĞİLDİR. Apple ne zaman kullandığı çözünürlüğü iki katına çıkarsa veya bol miktarda arttırsa ona retina diyor. Siz de bunu teknoloji sanıp apple a kanıyorsunuz. İstediği kadar ppi olsun, apple o ekranı 1280x720 yapmadıkça işi batırmış demektir. 1136-640 ne ? Şunu 1280x720 yapamamışmı sizin ileri teknoloji apple.

Pil ömrünü değerlendirmek için apple ın verdiği değerlere bakmak yeterli. Karizma çok önemliyse git sony al, büyük ekran karizma için değil zaten rahat kullanım için. Tekrar söylüyorum gösterilen videoya göre GPU YORUMLAMAYIN !!!11BİR

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu forumda gerçekten bir laftan anlamayan insanlar var Asphalt 7nin iphone 4s ve galaxy s3teki karşılaştırmasına bak dediklerimi anlarsın

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Karşılaştırma yapmak için illa ki donanımın belli olmasına gerek yok. Şu an sadece Ram ve İşlemci hızı net olarak bilinmiyor. Daha NFC teknolojisiyle tanışmamış bir bir iphone 5 var karşımızda. Daha nasıl karşılaştırma olsun ki?
güzel kardeşim arkadaşm herhangi bir birey bakınız bende s3 kullanıyorum.
şunu söyleyeyim cihazımdan memnuniyetin ötesinde memnunum.
akıllı beklemesi zaten avantaj akıllı uyarı sesli komutları algılaması daha nicesi.
hani bende samsung taraftarıyım evet bazı özellikleri çogu cihazda yok
ama bu özelliklerinden ziyade ben gpu ve grafik bellegini merak ediyorum sonuçta s3 den çok sonra cıkmasına ragmen s3 ün kullandıgı teknolojiden yoksun
ıp5de neymiş 4g gibi birsey varmıs yemısım 4gsini daha nice ülkede kullanılmıyor TR de 3g zor çekiyor.
demek istedigim karşılaştrma mevzusu grafik ve cpu ya göre daha adil olur extra özellikleri ile zaten s3 her türlü nice cihazı açık ara farkla solluyor

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
güzel kardeşim arkadaşm herhangi bir birey bakınız bende s3 kullanıyorum.
şunu söyleyeyim cihazımdan memnuniyetin ötesinde memnunum.
akıllı beklemesi zaten avantaj akıllı uyarı sesli komutları algılaması daha nicesi.
hani bende samsung taraftarıyım evet bazı özellikleri çogu cihazda yok
ama bu özelliklerinden ziyade ben gpu ve grafik bellegini merak ediyorum sonuçta s3 den çok sonra cıkmasına ragmen s3 ün kullandıgı teknolojiden yoksun
ıp5de neymiş 4g gibi birsey varmıs yemısım 4gsini daha nice ülkede kullanılmıyor TR de 3g zor çekiyor.
demek istedigim karşılaştrma mevzusu grafik ve cpu ya göre daha adil olur extra özellikleri ile zaten s3 her türlü nice cihazı açık ara farkla solluyor

bak bir iki noktaya güzel deyindin bravo dogru 4G neyimize lazım dimi ?

peki nfc de nfc diye yardıranların NFC neyine lazım ?? dimi hangi mağazada yada bankada başlandı kullanımına ??

böyle diyin canımı yiyn.

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=274496]Requ3m[/MENTION] yorma çeneni güzel kardeşim yorma ....
bunların %80i elma fanı onun için diyecek bişey olmaz. senin haklı buldukların ona yanlış gelir her halukarda zorlama yani :) boşver bilgin sende kalsın ^^ bırak alsınlar ya ip5 alsınlar sürsünler sefasını :)
Biz S3 lerimiz ile Her Kulvardayız (=
onların şekli bizim cihazımızın özellikleri konuşur :)

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
kağıt üstünde değil pist de görücez sizi pist de.. cihaz çıksında bakıcaz hangi kulvarda olacaksınız :)

şimdilik izin veriyorum pist sizin.. haydi.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
@Requ3m yorma çeneni güzel kardeşim yorma ....
bunların %80i elma fanı onun için diyecek bişey olmaz. senin haklı buldukların ona yanlış gelir her halukarda zorlama yani :) boşver bilgin sende kalsın ^^ bırak alsınlar ya ip5 alsınlar sürsünler sefasını :)

valla sonuna kadar haklısınız ama bu işin içinde apple'ın suçu çok büyük. Tanıtımda utanmadan en ince telefon dediler iphone 5'e. Bizim arkadaşlarda araştırmadan inandı, sonuçta resmi birşey apple tanıtımı yalan söyleyecekleri akıla gelmez. Ve bu 4g android telefonlarda uzun zamandır var, apple sanki ilk kendilerinin gibi anlattı insanlar onlar üretti sanıyor, dokunmatik telefonlarda da böyle çoğu kişi iphone u ilk dokunmatik telefon sanıyor.

Aynen öyle biz özelliklerimiz ile konuşucaz artık, daha doğrusu telefonumuz konuşucak :)

Ben iphone 4 tanımından itibaren apple ne zaman tanıtım yapsa tanıtım videolarını 4gözle izlerim. Örneğin iphone4 devrim gibi olmuştu 3gs üzerine. iPhone 4s ise siri ile baya öne çıktıi çoğu şey iphone 4 üzerine yenilenmişti. Fakat iphone 5 üzerinde gerçekten kayda değer bir özellik yok. Apple elinden geldiği kadar saçmaladı tanıtımda. Apple daha geçen yıl 4" telefonlarla dalga geçiyordu ve fanboyları siz bunu nabıyonuz la diyorlardı bunları unutmayalım :)

Ama haklısınız, burda kendi ülkemizin bile olmayan mallar için kavga etmemize gerek yok fakat insan alamıyor kendini.

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
@Requ3m yorma çeneni güzel kardeşim yorma ....
Elma fanıyım o yüzden elimde Samsung Galaxy S2 var

secota

Asistan
Reaksiyon puanı
0
akıllı telefon kullanıcısı değilim fanboy filan da değilim ama bence apple'ı s3e göre kullandığı donanımlarla verdiği performans yüzünden tebrik etmeliyiz. s3 kullananlar donanımın satıştakiler arasında en iyisi olduğu konusunda haklılar ama bence devamlı üst düzey donanımın kullanılması bir süre sonra kullanıcılarda büyük beklenti(ya da açgözlülük) oluşturur ve üreticiler bu beklentiyi karşılayamayabilir.
nfc şimdilik gerekli değil, 4g zaten Türkiye'de yok.
iphone5in ekranıyla dalga geçilmesini anlamıyorum çoğu telefonun ekranı 16:9. daha büyük ekran istedi kullanıcılar, apple da verdi. samsung ve başka markalar 4inçten büyük ekranlarda bile daha düşük çözünürlüklü ekran kullanıyo.

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadasım yanlıs anlamada Şu Gerizekalı Samsung fanboy ları sdn yı aids virüsü gibi sarmıslar siz gidin samsung un penteile dizilimli ekranında film falan izleyin hadi ne kadar apple a karsı cıkan ınsan var sdn de ya en ıyı ekran onlarda en iyi store onlarda ios gibi stabil bir yazılım onlarda android gibi ram canavarıda degıl hem a6 işlemcisi quad core cıksın 1.2 ghz ustu cıksın galaxy s3 lerını daga tasa atsınlar sonra fanboylar neymıs bluetooth her cıhazla eslesmıyomus apple ın genel yontemı bu apple olmayan bır cıhazla eslesmez kabul edın alla alla galaxy s3 1500 e dustu kendılerını forumda yırtanlar var bu ne boyle dıye sen ıPhone 5 i al 2. elını 16 gb ın 1 sene sonra 1400 1500 den assa satmazsın apple cıhazların fıyatı dusmuyor cunku kolay kolay ...

secota

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadasım yanlıs anlamada Şu Gerizekalı Samsung fanboy ları sdn yı aids virüsü gibi sarmıslar siz gidin samsung un penteile dizilimli ekranında film falan izleyin hadi ne kadar apple a karsı cıkan ınsan var sdn de ya en ıyı ekran onlarda en iyi store onlarda ios gibi stabil bir yazılım onlarda android gibi ram canavarıda degıl hem a6 işlemcisi quad core cıksın 1.2 ghz ustu cıksın galaxy s3 lerını daga tasa atsınlar sonra fanboylar neymıs bluetooth her cıhazla eslesmıyomus apple ın genel yontemı bu apple olmayan bır cıhazla eslesmez kabul edın alla alla galaxy s3 1500 e dustu kendılerını forumda yırtanlar var bu ne boyle dıye sen ıPhone 5 i al 2. elını 16 gb ın 1 sene sonra 1400 1500 den assa satmazsın apple cıhazların fıyatı dusmuyor cunku kolay kolay ...

katılıyorum a6 ortaya bi çıksın onlar ne diyecek bekliyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Galaxy s3 gibi plastikten yapılmış ucuz görünümlü ve çirkin bir telefona o kadar para vermem, ayrıca telefonumun özelliklerinin uçması gekmiyo.. Kendini belli etsin, İşimi görsün ve şık olsun, app store olsun..
iphone5 olsun

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
:
null
İphone nin hangi sekli konuşulur dostum, acikcasi minimal tasarim ve hangi cinli firmanin tasarimi oldugunu tum Dunya biliyor artik, aslinda bunun neresi tasarim diye dusunmek gerekiyor,iphone 5 in en ve boy olculerinin esitsizligi de bir baska tartisma konusu, samsungun yeni natural tasarimini simdiye kadar kullanan bir firma yok, bu eksiksiz bir tasarim, bu kadar net soyluyorum, malzeme kalitesine gelince samsungun kalitesiz bir malzeme kullandigini dusunelim, tum Dunya nin ayni malzemeyi, kalitesi,esnekligi ve dayanikliligindan dolayi her alanda kullandigini dusunursek demek ki bu kalitesizlik degil kalitenin alasidir, esas kalitesizlik nedir, gosteris olsun diye arkasi kolay cizilen, kolay deforme olan bir telefon yapmaktir, samsung ekran konusunda tartışmasız bir numara, neden super amoled kullandi, kullanici dostu oldugu icin, ips kullanmak kolay da, iphone gibi sarj sorununu kullaniciya yasatmak daha kolay, pil konusunda lider pozisyonda olup buna paralel adimlar atan da, lte teknolojisini kesfeden ve patentini de elinde bulunduran da Samsung firmasidir, iphone 5 gibi 5.jenerasyon bir urune sahip olacaksin ve anten sorununu goremeyecek kadar teknoloji ozurlu bir firma olacaksin,samsungun gps teknolojisini yani kullandığı glonass teknolojisini iphone 5 kullaniyor, samsung yolu cizer, gerisi bu cizgiyi takip eder, 1200 Tl fiyati olan galaxy s3 un malesef Turkiye ye gelis fiyati ve bazi yabanci firma ve operatorlerinin fiyat politikasindan dolayi samsungun kotulenmesi hos degil, ayrica yukarida birinin yaptigi gibi teknoloji konusulacak yerde insanlara hakaret etmeyi marifet sayarak konusmak hic hos degil.

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ya bana hala S3'ün iphone 5'ten daha üstün olduğunu söyleyen biri çıksın ben o adama cahil derim.iPhone mobil dünyasında en iyi en yüksek GPUyu kullanan telefon uyduruk samsung gpularından değil en iyi kalite ve çözünürlüğü veren gpu

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ya bana hala S3'ün iphone 5'ten daha üstün olduğunu söyleyen biri çıksın ben o adama cahil derim.iPhone mobil dünyasında en iyi en yüksek GPUyu kullanan telefon uyduruk samsung gpularından değil en iyi kalite ve çözünürlüğü veren gpu

Baskalarina cahil demek icin firsat arayan birisi olduguna gore seninle teknoloji uzerine konusmayi kendime yasakliyorum. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
3 hafta dır s3 kullanıcısıyım ekranı yuvarlatılmış kasası harika tabiki s3

BedirhanCAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu konunun başlığını değiştirin ya "galaxy s2 plus vs ip5" olsun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende şuan s3 var. ve tabiki s3 üstün diyorum. ama şuan htc telefonum olsa tabi ki iphone 5 derim. insan sahip olduğu mala kötü der mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu tur konular ''Fanboy'' 'larin kapismasindan pekte oteye gitmeyecegini dusunuyorum.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Konuyu şaka amaçlı açtınız sanırım :) Şakadır heralde :)

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Yemin ediyorum bi bitmedeniz gitti. Bak apple'ın tanıtımda gösterdiği real racing 3 e göre değerlendirmeyin şu gpu ya yapmayın gözünüzü seviyim.iPhone 5 şuan en fazla 64gb olarak satılıyor. Retina diye iyice kandırmışsınız kendinizi. Kaç kere demem lazım bilmiyorum, Retine display bir TEKNOLOJİ DEĞİLDİR. Apple ne zaman kullandığı çözünürlüğü iki katına çıkarsa veya bol miktarda arttırsa ona retina diyor. Siz de bunu teknoloji sanıp apple a kanıyorsunuz. İstediği kadar ppi olsun, apple o ekranı 1280x720 yapmadıkça işi batırmış demektir. 1136-640 ne ? Şunu 1280x720 yapamamışmı sizin ileri teknoloji apple.

Pil ömrünü değerlendirmek için apple ın verdiği değerlere bakmak yeterli. Karizma çok önemliyse git sony al, büyük ekran karizma için değil zaten rahat kullanım için. Tekrar söylüyorum gösterilen videoya göre GPU YORUMLAMAYIN !!!11BİR

seni su ana kadar bu forumda severdım ama su retina olayı cahıllıgınden sonra gozumde dustun retında display patendı piksel aralıklarının gozle gorulemıyecegı aralıkta dizilimine denır samsung yapsın oyle bısey pıksel aralıkları gorunmesın bı cıkardıgı telefonda nasıl bır dava acılıyor ozaman gorursun yani Apple şirketi dısında hıc kımse inc basına 335 ppi dan fazla koyamaz retina 336 ppi neymis 1280 e 720 hd mıs peh hd olunca ne oluyo pıkseller gozukuyo asıl hd Retina Display dir gozunun gore bılecegı en ıyı goruntuyu verır sana gıt her androıd telefonda bak pıksellerı gorursun ıyı bakarsan ama gıt bı ıPhone 4 te 4s te felan bak 1 tane pıksel gorursen ben bu isi bırakırım.

Bide Emin Ol Apple Şu Dandik Mali 400 den daha iyi bir gpu koymustur ıPhone 5 e.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
seni su ana kadar bu forumda severdım ama su retina olayı cahıllıgınden sonra gozumde dustun retında display patendı piksel aralıklarının gozle gorulemıyecegı aralıkta dizilimine denır samsung yapsın oyle bısey pıksel aralıkları gorunmesın bı cıkardıgı telefonda nasıl bır dava acılıyor ozaman gorursun yani Apple şirketi dısında hıc kımse inc basına 335 ppi dan fazla koyamaz retina 336 ppi neymis 1280 e 720 hd mıs peh hd olunca ne oluyo pıkseller gozukuyo asıl hd Retina Display dir gozunun gore bılecegı en ıyı goruntuyu verır sana gıt her androıd telefonda bak pıksellerı gorursun ıyı bakarsan ama gıt bı ıPhone 4 te 4s te felan bak 1 tane pıksel gorursen ben bu isi bırakırım.

Bide Emin Ol Apple Şu Dandik Mali 400 den daha iyi bir gpu koymustur ıPhone 5 e.

Kardeş Apple'ın o çok övdüğün Retina Display ekranını kimin ürettiğini biliyor musun ?