Iphone 4S 'in ne gibi dezavantajları var ?

CiciBebeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kafamda pek çok soru işareti var telefon alacağım ama herkeste bu aralar 4S var onun yanında Iphone'la başka bir marka arasında bluetooth veri aktarımı olmuyormuş bunun gibi genel dezavantajlarını kısaca söyleyebilir misiniz ?

etoo09

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bende iphone 3gs kullanıyorum dez avantajalrı var ama sevıyorum , dezavantaj olarak itunes olmadan bi halt yiyemezsin :) telefonunda yer alan mp3 ü zil sesi olarak kullanamazsın eger cydia yoksa applastore dan bazı yazılımlara para vermek zorundasın daha cogaltılabılır ama bende 4s alıcam yada s3 ama android kısmı hosuma gıtmıyor

slipknot44

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence 4s alma. ona vereceğin parayla one x+ al. neden 4s alma diyorsan
dezantajlar:
ekran küçücük,
uygulamaların çoğu paralı,
yeterince güçlü bir telefon değil (f/p olarak)
kişiselleştirme konusu sıkıntılı, asla bir androidde olduğu kadar kişiselleştiremezsin
camı sağlamlık hissi verse de (çizilmez vs) çok çabuk kırılıyor
bilgisayardan müzik atmak için itunes gerek, itunes olmayan bilgisayarlardan mp3 atamıyorsun
kamerasını ben beğenmedim, birazcık odaklanma sorunu var gibi.
Haa ben apple fanıyım diyosan bişey diyemem :D ios en stabil işletim sistemidir o da bir gerçek.

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Stabil cihaz. jailbreak yaptın mı tüm kontrolü eline alırsın. he ayrıca ios 7 ve 8 güncellemelerini de rahat alırsın.

CiciBebeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim içimden de Htc One X Plus geçiyor ama Iphone 4S de bir efsane şimdi o da var.Ayrıca Htc istememdeki en büyük neden herkesde artık 4S var ve çoğu uygulama paralı...

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
iPhone al, jailbreak yaptır, arkana yaslan ve keyfini çıkar... :)

CiciBebeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Jailbreak yapınca elime ne geçiyor ?

CiciBebeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windowsu crackli kullanmak gibi :) herşeyi ücretsiz halledebiliyorsun.

Hayır anlamadınız beni benim fikrimi değiştirecek mi diye sormuştum jailbreakın ne olduğunu biliyorum suç olmadığını da biliyorum fakat sadece bir problem giderilmiş olacak...

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Jailbreak yapınca elime ne geçiyor ?

iPhone'da kısıtlanmış uygulama ve hakları daha özgürce kullanabiliyorsun. Apple Store'un dışından ücretsiz yazılımları yükleyebilme ve iPhone'u daha özgürce kişiselleştirmeye olanak tanıyor. Bu senin için önemli değilse, yaptırmak zorunda değilsin. Kısmen bazı dezavantajları da var, telefon biraz kasabiliyor, Apple Store dışında bulup sisteme yüklediğiniz bazı uygulamalardan kaynaklanan güvenlik endişeleri (!). Ancak eğer sıkıntı yaşarsan restore ederek fabrika ayarlarına geri alabiliyorsun sisteme...

gungorm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 4 kullanıcısıyım jailbreakli olarak kullanıyorum. Bence tek bir tane dezavantajı var o da arttırılabilir hafızası olmaması.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
ekran küçük,
sd kart yuvası yok,
kişiselleştirme seçenekleri az (klavye, anamenü, kilit ekranı değişmiyor),
arayüz hep aynı,
kasa hep aynı,
bilgisayara programsız usb'den bağlanılmıyor ,
mp3'ü zil sesi yapmak için itunes'a ihtiyacın var,
türkiyede pahalı,
batarya sabit,
apple store'daki uygulamaların çoğunluğu paralı (android'e göre)

bunlar benim çevremde iphone kullanan kişilerde gördüğüm eksiklikler aralarında düzeltilmiş veya hatalı olan varsa lütfen bildirin.

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
iPhone kullanıcısıyım. Bence en büyük problem hafızasının artırılmaması. Çok program, oyun yükleyecekseniz 32 veya 64 GB olan versiyonlarını almak gerekiyor. Biraz daha pahalı. Ancak fiyat farkı çok fazla. Onun haricinde böyle kısıtlanmış özellikler var, zamanla alışıyorsunuz. Ama ben iPhone'u bırakıp Androidli bir telefon kullanmam. Ben iPhone'umdan memnunum :D

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
iphone 4 kullanıcısıyım jailbreakli olarak kullanıyorum. Bence tek bir tane dezavantajı var o da arttırılabilir hafızası olmaması.

buna katılıyorum oyun yüklemek bile problem oluyor heleki yarış oyunlarının gb leri yüksek oluyor oda yetmiyor bazen.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Mis gibi telefon ne dezavantajı olacak. :)
Ne aldığını bilene.
Hfaızası artırılamayan 16GB bir telefonu alıp sonra 25 tane oyun yüklemeye çalışıp "hoffff hafızası yetmiyor" diyecekseniz hiç bir şeyle mutlu olamazsınız zaten.

VAlla BT transferi yok doğru.
Peki aranızda gerçekten BT ile dosya falan gönderen var mı hala merak ediyorum ben.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
http://m.shiftdelete.net/android-icin-virus-sayisi-giderek-artiyor-39308.html

Pek çok kişi 4S in eksi yönlerinden bahsetmiş fakat iOS' in en iyi yönü güvenli olmasıdır. iTunes harici müzik yüklenememesinin, App Store harici uygulama yüklenememesinin sebebi budur. Ayrıca çoğu oyun ilk olarak iOS platformu için geliştiriliyor. Uygulamalar genelde 0.99 dolar civarında satılıyor. Ama uygulamaya para vermem diyorsan Android alabilirsin.

ozkan003

Asistan
Reaksiyon puanı
2
4s candır. itunes türkçe öcü değil hani korkmaya gerek yok. tabi istersen güncellemeleri direk telefondan da alabilirsin.

sen dandroid'i boş ver cihazların donanımı güzel ama yazılım kötü hatta berbat uygulamalar da kontrol yok oyun kuruyorum diye bir sürü virüsü marketten kurarsın oyun konusunda da dandroid çok geride istersen 1gb lık bir oyunu iphone 4s de dene birde s3 de yada htc one x + da

unutmadan bir de yalan hikayesi olan flash vardı bir ara artık dandroid'de de yok.

CiciBebeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence de 4S harika bir telefon fakat hem pahalı hemde 16 gb bu yüzden içimden one x + geçiyor hem ucuz hemde 64 gb...

$ervante$

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence 4s alma. ona vereceğin parayla one x+ al. neden 4s alma diyorsan
dezantajlar:
ekran küçücük,
uygulamaların çoğu paralı,
yeterince güçlü bir telefon değil (f/p olarak)
kişiselleştirme konusu sıkıntılı, asla bir androidde olduğu kadar kişiselleştiremezsin
camı sağlamlık hissi verse de (çizilmez vs) çok çabuk kırılıyor
bilgisayardan müzik atmak için itunes gerek, itunes olmayan bilgisayarlardan mp3 atamıyorsun
kamerasını ben beğenmedim, birazcık odaklanma sorunu var gibi.
Haa ben apple fanıyım diyosan bişey diyemem :D ios en stabil işletim sistemidir o da bir gerçek.
Şunları söylüyorum 700 bin uygulama var 350 bini paralı bu hepsimi oluyor kamerası S3 ten daha iyi One X+ ile tatışılır kamerası

Witcher

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Jailbreak yaptın mı bence hiçbir dezavantajı yok. Hafıza dışında. En azından eline aldığında plastik hisi vermez bazıları gibi :)

Russell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mis gibi telefon ne dezavantajı olacak. :)
Ne aldığını bilene.
Hfaızası artırılamayan 16GB bir telefonu alıp sonra 25 tane oyun yüklemeye çalışıp "hoffff hafızası yetmiyor" diyecekseniz hiç bir şeyle mutlu olamazsınız zaten.

VAlla BT transferi yok doğru.
Peki aranızda gerçekten BT ile dosya falan gönderen var mı hala merak ediyorum ben.

Sevdim bu yorumu :) Aynı anda 20 tane oyun bitiririm ben diyenler almasın tabi 4S i. Bir arkadaş eksiklikleri yazmış 20 madde, bi okudum yazan tek şey sabit batarya-uygulama ücreti-kişiselleştirme. Evet bunlar sorun. Ama bu cihaza 1.700 1.800 TL veren bir adam gidip de bir oyuna 2-3 TL verebilir heralde. Veya JB ile ücretsiz indirir, aynı zamanda JB ile telefonu kişiselleştirebilir.

1-2 örnek göstereyim:

51d46750-c3a4-3f00.jpg

51d46750-c3b1-153b.jpg

51d46750-c3bd-6f05.jpg

Kullanmasını biliyorsan hoş. Tabi eksiği yok değil. Sabit batarya konusu sıkıntılı, ekranı küçük o da sıkıntı yaratıyor bazen. Bunların dışında pek bir sorunu yok.

CiciBebeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sevdim bu yorumu :) Aynı anda 20 tane oyun bitiririm ben diyenler almasın tabi 4S i. Bir arkadaş eksiklikleri yazmış 20 madde, bi okudum yazan tek şey sabit batarya-uygulama ücreti-kişiselleştirme. Evet bunlar sorun. Ama bu cihaza 1.700 1.800 TL veren bir adam gidip de bir oyuna 2-3 TL verebilir heralde. Veya JB ile ücretsiz indirir, aynı zamanda JB ile telefonu kişiselleştirebilir.

1-2 örnek göstereyim:

51d46750-c3a4-3f00.jpg

51d46750-c3b1-153b.jpg

51d46750-c3bd-6f05.jpg

Kullanmasını biliyorsan hoş. Tabi eksiği yok değil. Sabit batarya konusu sıkıntılı, ekranı küçük o da sıkıntı yaratıyor bazen. Bunların dışında pek bir sorunu yok.

Russel kardeşim İphone'ye Androidi nasıl yaptırdın ?