Yardım 2.el İPhone alırken dikkat edilmesi gerekenler.

Bu konuyu okuyanlar

MSefaB

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar selam ilk defa 2.el telefon alacağım ve İPhone 6s olucak. Ben bir kaç not çıkardım:

IMEI e devletten sorgula

İcolud

Kutu ve fatura kağıdı üzerinde ki Imei numarası ile cihaz içerisinde *06# ile öğrendiğiniz numaranın aynı olmasına özen gösterin

Wifi kontrol et

Bluetooht kontrol et

Hücrelesel veri kontrol et

Şarj aleti orjinalliğini kontrol edin (bir çok dükkan/kişi orjinal ürünleri kendisine saklayıp yan sanayi ürünleri teslim etmeyi tercih eder buna dikkat edin) ayrıca şarj soketin de oynama ve gevşeme var mı bunu kontrol edin
orada kontrol yaptığınız zaman kesinlikle İthalat Yoluyla Kaydedilmiş Cihaz şeklinde bir ibarenin olduğunu kesinlikle dikkat edin.

Test ettiğiniz telefonla uyumlu aktif bir SIM kart

Ayarlar > Pil menüsünde bekliyor.
Normalde bu bölümün aşağısında, her uygulamanın pil kullanımına etkisini görebileceğiniz bir alan var.

Fakat çakma bir pille karşılaştığınızda uygulamaların yanında pil kullanımı yüzdesi görünmüyor. Onun yerine 3 tane kısa çizgi işareti görüyoruz.

Flash kontrol, kamre kontrol viedo al test et

AppStore’da bu konuda geliştirilmiş uygulamalar var. “dead pixel” veya “ölü piksel” şeklinde yaptığınız aralamalarla bunlara ulaşabilirsiniz

*#06# İmei öğrenme

Ben bu notları aldım 1 kaç video izleyerek sizinde söyleyebileceğiniz bir şey var mı ? Eklemek istediğiniz.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Arkadaşlar selam ilk defa 2.el telefon alacağım ve İPhone 6s olucak. Ben bir kaç not çıkardım:

IMEI e devletten sorgula

İcolud

Kutu ve fatura kağıdı üzerinde ki Imei numarası ile cihaz içerisinde *06# ile öğrendiğiniz numaranın aynı olmasına özen gösterin

Wifi kontrol et

Bluetooht kontrol et

Hücrelesel veri kontrol et

Şarj aleti orjinalliğini kontrol edin (bir çok dükkan/kişi orjinal ürünleri kendisine saklayıp yan sanayi ürünleri teslim etmeyi tercih eder buna dikkat edin) ayrıca şarj soketin de oynama ve gevşeme var mı bunu kontrol edin
orada kontrol yaptığınız zaman kesinlikle İthalat Yoluyla Kaydedilmiş Cihaz şeklinde bir ibarenin olduğunu kesinlikle dikkat edin.

Test ettiğiniz telefonla uyumlu aktif bir SIM kart

Ayarlar > Pil menüsünde bekliyor.
Normalde bu bölümün aşağısında, her uygulamanın pil kullanımına etkisini görebileceğiniz bir alan var.

Fakat çakma bir pille karşılaştığınızda uygulamaların yanında pil kullanımı yüzdesi görünmüyor. Onun yerine 3 tane kısa çizgi işareti görüyoruz.

Flash kontrol, kamre kontrol viedo al test et

AppStore’da bu konuda geliştirilmiş uygulamalar var. “dead pixel” veya “ölü piksel” şeklinde yaptığınız aralamalarla bunlara ulaşabilirsiniz

*#06# İmei öğrenme

Ben bu notları aldım 1 kaç video izleyerek sizinde söyleyebileceğiniz bir şey var mı ? Eklemek istediğiniz.
Ve alttaki parlak vidalara bakın.Eğer cihaz sökülulmüş ise,o vidaların ucunda siyahlık olur.
Ekran Orijinal mi diye kontrol edin,Renkler soluk ise cihazın ekranı değişmiştir.
Ekranın ortasına hafifçe bastırın (parlak beyaz bir ekranda) eğer dalganlanma oluşuyorsa o ekran sahtedir.
(Kaliteli ekranlarda var,ama bunu anlamak için cihazı sökmek gerekecek.Bu yüzden burada yapılabilecek pek birşey yok.