iPhone 13 Batarya hakkında bazı sorunlar

Bu konuyu okuyanlar

milkynapk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba herkese. Buraya aynı sıkıntıları yaşayan veya beni doğru yönlendirecek/bilgilendirecek kişilere ulaşmak için geldim. 10 aydır iPhone 13 model telefon kullanıyorum. Aslında her şeyiyle memnunum ama batarya sağlığı 4. Aydan sonra haftada hatta günde birer birer düşmeye başladı. Şuanda %91 seviyesinde. Apple destek ile bu hızlı düşüşün sebebini konuşsam da sorun yok dendi. Ama her şeyi orjinal kullanmam ve bu kadar dikkat etmeme rağmen bu düşüşler bana asla normal gelmiyor. 20-80 arası kullandım uzunca bir süre ve tüm aksesuarlarım orijinal. Sizce bu durumda ve bu model için 10 ayda %91 sağlık nasıl? Normal değilse garanti kapsamında nasıl hakkımı arayabilirim?

Apple Destek®️

Öğrenci
Reaksiyon puanı
53
Apple pilinizi garanti ile korur.

Piliniz 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin %80'ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. 2 yıllık garanti, arızalı bir pil için servis işlemlerini de kapsar. Garanti kapsamı dışındaki durumlarda Apple tarafından pil servis hizmeti verilir.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
10 ayda bu kadar düşmez orjinal pil değişimi yapın bence.

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Merhaba,

Normal değil benim 1 yılı doldurdu %97 %20 - 85 arası kullandım son dönemde %100 e kadar şarj etmeye karar kıldım alt tarafı pil onunla uğraşamam diye.

shueine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Apple Desteğin de söylediği gibi 2 yılda %80'e düşmesi beklenir. 3-4 yıl sonra artık kullanılamaz hale gelir. Normaldir.

Omereyiol

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Merhaba herkese. Buraya aynı sıkıntıları yaşayan veya beni doğru yönlendirecek/bilgilendirecek kişilere ulaşmak için geldim. 10 aydır iPhone 13 model telefon kullanıyorum. Aslında her şeyiyle memnunum ama batarya sağlığı 4. Aydan sonra haftada hatta günde birer birer düşmeye başladı. Şuanda %91 seviyesinde. Apple destek ile bu hızlı düşüşün sebebini konuşsam da sorun yok dendi. Ama her şeyi orjinal kullanmam ve bu kadar dikkat etmeme rağmen bu düşüşler bana asla normal gelmiyor. 20-80 arası kullandım uzunca bir süre ve tüm aksesuarlarım orijinal. Sizce bu durumda ve bu model için 10 ayda %91 sağlık nasıl? Normal değilse garanti kapsamında nasıl hakkımı arayabilirim?
Benim 1yılda falan olmuştu,kablosuz şarj kullanıyorsanız o çok etkiliyor pil sağlığını. Normal ama fazla olduğunu düşünmüyorum ben kullanıma göre değişir tabiki

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Benim 1yılda falan olmuştu,kablosuz şarj kullanıyorsanız o çok etkiliyor pil sağlığını. Normal ama fazla olduğunu düşünmüyorum ben kullanıma göre değişir tabiki
bence normal değil benim 1 senede en fazla yüzde 5 düşer pil durumu

Reaksiyon puanı
4,384
Normal değil hocam yetkili servise gitmenizde fayda var.

Son mesajlar