iPhone 12 Mini/12/12 Pro/12 Pro Max Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,084
İade ettim benim artık kafam rahat :) Sorun kalmadı :)

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
S10 plus dan iPhone 12 pro geçiyorum acaba pil konusunda nasildir cihaz kullananlar. 1 günü dolu gecirebiliyorlarmi soyleyebilirlermi

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
iPhone 12 MiniK neden popüler degil? Bence en guzeli ve kibarı o. Ayrica en performansli olanıda. Ekran çözünürlüğünün etkisi.

manwee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selam herkese,

Bir şey sormak istiyorum. Mayıs ayı bitmek üzere Haziran'a gireceğiz. Bu zamanda iPhone 12 serisinden bir cihaz alınır mı, yoksa iPhone 13'leri mi beklemek mantıklı ? Fakat bekledikçe de fiyat artıyor. 13'ler daha pahalı gelecektir bence. Yine de kararsızım çünkü 120hz tazeleme, ekrana gömülü parmak izi ve çok daha iyi kameralardan bahsediliyor. Ne yapmalıyım sizce ?

Bir de düz iPhone 12 ile 12 Pro Max arasında, fotoğraf ve video çekimlerinde çok bir fark var mı? 12 alan biri 12 Pro Max almadım diye üzülür mü? Pro Max'in 65mm lensi varmış ve diğerlerinden daha büyükmüş, gece çekimleri ve video stabilitesi daha iyiymiş incelemelerde hep bunları duydum. 4-5k farka değiyor mu yani bu konu hakkında da yardımcı olabilecek biri var mıdır ?

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Selam herkese,

Bir şey sormak istiyorum. Mayıs ayı bitmek üzere Haziran'a gireceğiz. Bu zamanda iPhone 12 serisinden bir cihaz alınır mı, yoksa iPhone 13'leri mi beklemek mantıklı ? Fakat bekledikçe de fiyat artıyor. 13'ler daha pahalı gelecektir bence. Yine de kararsızım çünkü 120hz tazeleme, ekrana gömülü parmak izi ve çok daha iyi kameralardan bahsediliyor. Ne yapmalıyım sizce ?

Bir de düz iPhone 12 ile 12 Pro Max arasında, fotoğraf ve video çekimlerinde çok bir fark var mı? 12 alan biri 12 Pro Max almadım diye üzülür mü? Pro Max'in 65mm lensi varmış ve diğerlerinden daha büyükmüş, gece çekimleri ve video stabilitesi daha iyiymiş incelemelerde hep bunları duydum. 4-5k farka değiyor mu yani bu konu hakkında da yardımcı olabilecek biri var mıdır ?
Ben 12 pro aldim cohazin gelmesini bekliyorum bence alinir. Koronadan dolayi iphone serisi geç tanitilabilir.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
iphone 12 mini kullanan varmı aranızda se 2020 kullanıyorum şuan geçmeye değermi özellikle pil konusunda daha iyimi?

AybarsBilgehan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Iphone 12 Pro Max kullanıcısıyım yatay kullanımlarımda youtubeden video izlerken genelde whats apptan mesaj gelince üst bildirime tıklayıp whats appa geçince telefonu dikey konuma getiriyorum ekran yatayla dikey arasında kalıyor düzelmiyor whats apptan atıyor bi kaç saniye sonra tekrar girince düzeliyor. Aynısı Önceki telefonum olan Iphone 11 Pro Max te de oluyordu bilgisi olan aynı sorunu yaşayan var mı ? Kaç yazılım geçirdim hep aynı değişen birşey yok

Reaksiyon puanı
7,999
Iphone 12 Pro Max kullanıcısıyım yatay kullanımlarımda youtubeden video izlerken genelde whats apptan mesaj gelince üst bildirime tıklayıp whats appa geçince telefonu dikey konuma getiriyorum ekran yatayla dikey arasında kalıyor düzelmiyor whats apptan atıyor bi kaç saniye sonra tekrar girince düzeliyor. Aynısı Önceki telefonum olan Iphone 11 Pro Max te de oluyordu bilgisi olan aynı sorunu yaşayan var mı ? Kaç yazılım geçirdim hep aynı değişen birşey yok
11 Pro ve XR'da da aynı sorun mevcut. iOS 15'de düzelir muhtemelen.

AybarsBilgehan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
11 Pro ve XR'da da aynı sorun mevcut. iOS 15'de düzelir muhtemelen.
Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için inşAllah düzelir çünkü ilk çıkıp aldığım günden bu yana 11 pro max te bu sorun mevcuttu, 12 pro max e geçtim sürümler güncelledim o kadar hala aynı en sonunda whats appta var herslde sorun dedim :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben whats apptan fotoğraf atacağım sırada galerime geçtiğimde yandaki siyahlıkları tam doldurmuyor bu medya dar bi şeritte fotoğraflar ve videolar neden sizce ?
4AA6F109-B915-479A-ABB5-F4531DB02ACC.png

Son düzenleyen moderatör:

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,084
Tekrar aranıza katıldım İphone 12 PRODUCT RED 128 GB ile geldim :)

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
ağalar.bazen youtube music de 12 pro da donuyor birtek ana menüye dönülebiliyor

Reaksiyon puanı
7,999
ağalar.bazen youtube music de 12 pro da donuyor birtek ana menüye dönülebiliyor
Uygulama hatası muhtemelen. 11 Pro ile bende YT Music ve Twitter'dan günde en az 2 3 kez atılıyorum. Önce donuyor tepki vermiyor daha sonra ana menüye dönüp tekrar uygulamaya girdiğimde düzeliyor.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Uygulama hatası muhtemelen. 11 Pro ile bende YT Music ve Twitter'dan günde en az 2 3 kez atılıyorum. Önce donuyor tepki vermiyor daha sonra ana menüye dönüp tekrar uygulamaya girdiğimde düzeliyor.
Aynen,Bende 11 Pro da bu durumu yaşamıştım(ve hatta şimdiki cihazımda bile bu durumu yaşıyorum). Bu sorun uygulamadan kaynaklanıyor.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Bugün İtibariyle Yeni Dahil Oldum iPhone 13 Pro Düşünüyordum Fakat iPhone 12 Pro 13.000₺ Bandında Satılırken 3.000₺ Fiyat Farkı Karsiliginda Bana Vaat Edilenleri Pek Beğenemeyince Direkt iPhone 12 Pro ( Pasific Blue ) Tercih Ettim. Cihaza iPhone 11 Cihazımdan Geçtim Öncesindede Samsung Galaxy S10+ Deneyimim Oldu. Geçme Nedenim Tamamen Daha Şık Gözükmesi 6 GB Ram Ve Telefoto Kamera Oldu Zira S10+'dan 11'e Gecince Telefoto Kamerayı Çok Aramıştım iPhone 12 Pro İle Birlikte Kavuştum. Çift Hat İle Birlikte Kullandigim Cihazdan Kesinlikle Son Derece Memnunum Gerek Akıcılık Gerek eSim Vb... Kullanim Performansında Mükemmel Bir Deneyim Sundu Tek Kötü Nokta Batarya Oldu iPhone 11'de LCD Bir Ekranı 3000Mah Civarında Bir Batarya Desteklediği İçin Daha Çok Kapasite İle Daha Az Pil Tüketirken Bu Cihazda OLED Bir Ekranı 2800Mah Batarya İle Destekledikleri İçin Kapasitenin Az Olmasının Yanı Sıra Güç Tüketimi Fazla. Sanırım Apple iPhone 14'de Vay Bee Diyeceğim Bir Şey Yapmadığı Sürece Kendisiyle Yola Devam Ediceğim. Zaman Ayırıp Okuyan Herkese Teşekkürler ???

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Bugün İtibariyle Yeni Dahil Oldum iPhone 13 Pro Düşünüyordum Fakat iPhone 12 Pro 13.000₺ Bandında Satılırken 3.000₺ Fiyat Farkı Karsiliginda Bana Vaat Edilenleri Pek Beğenemeyince Direkt iPhone 12 Pro ( Pasific Blue ) Tercih Ettim. Cihaza iPhone 11 Cihazımdan Geçtim Öncesindede Samsung Galaxy S10+ Deneyimim Oldu. Geçme Nedenim Tamamen Daha Şık Gözükmesi 6 GB Ram Ve Telefoto Kamera Oldu Zira S10+'dan 11'e Gecince Telefoto Kamerayı Çok Aramıştım iPhone 12 Pro İle Birlikte Kavuştum. Çift Hat İle Birlikte Kullandigim Cihazdan Kesinlikle Son Derece Memnunum Gerek Akıcılık Gerek eSim Vb... Kullanim Performansında Mükemmel Bir Deneyim Sundu Tek Kötü Nokta Batarya Oldu iPhone 11'de LCD Bir Ekranı 3000Mah Civarında Bir Batarya Desteklediği İçin Daha Çok Kapasite İle Daha Az Pil Tüketirken Bu Cihazda OLED Bir Ekranı 2800Mah Batarya İle Destekledikleri İçin Kapasitenin Az Olmasının Yanı Sıra Güç Tüketimi Fazla. Sanırım Apple iPhone 14'de Vay Bee Diyeceğim Bir Şey Yapmadığı Sürece Kendisiyle Yola Devam Ediceğim. Zaman Ayırıp Okuyan Herkese Teşekkürler ???
Hocam hayırlı olsun.Yerinde olsam iPhone 13 alırdım.13 batarya konusunda çok başarılı.Telephoto olmamasına rağmen başarılı yazılım sayesinde güzel portre fotoğraflar çekebiliyor.12 Pro güzel cihaz uzun yıllar sorunsuz kullanmanı diliyorum.

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Arkadaşlar merhaba bende 8 Den 12 geçiş yaptım dün. Fakat tek kafama takılan şey faceid açıldıktan sonra ana ekrana atmıyor direk. Parmakla kaydırmak gerekiyor ayarını bulamadım nerde bilen var mı

Reaksiyon puanı
7,999
Arkadaşlar merhaba bende 8 Den 12 geçiş yaptım dün. Fakat tek kafama takılan şey faceid açıldıktan sonra ana ekrana atmıyor direk. Parmakla kaydırmak gerekiyor ayarını bulamadım nerde bilen var mı
Onun ayarı yok. Taramadan sonra yukarı kaydırmanız gerekiyor.

Hız için ekranı açar açmaz yukarı kaydırın zaten FaceID anında tanıyor beklemeden ana ekrana gidersiniz.

Son düzenleme:

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Davetiniz için teşekkür ederim.
• İlk şikayetimi belirtiyorum. Ekranı kilitlemek adına tuşa basıyoruz 2-3 saniye bekleme veya geç kilitleme gerçekleşiyor. Konuyla ilgili şikayetimi Apple’a bildirdim. Bir sonraki güncellemede bunuda halledeceklerini söylediler.
• Cihaz : İphone 12 Pro
• Eski cihaz : İphone 8+ ( iOs 13 )
Evet bazen o banada oluyor ama sürekli değil bazen