iPhone Karşınızda iPhone 12 ve iPhone 12 Mini!

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör

TheTruthHurts

Profesör
Şahsen 5g yerine 120hz ekran tercih ederdim ama Apple tam tersini tercih etti. Onları suçlayamam çünkü genelde satıldığı ülkelerde 5g mevcut.

Türkiye fiyatlarını merak ediyorum doğrusu. 12 mini müthiş bir fiyata çıktı bence ama Türkiye’de en az 8500 olacak gibime geliyor.

Birde ben tanıtımı kaçırdım. Apple’a göre A14,A13’e göre yüzde kaç gelişme göstermiş? (Cpu ve Gpu kısmında)

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Kulaklık ve şarj aleti olayı yurt dışında tutar ama burada yemez be abi. Adam orada 100 dolara Airpods, 50 dolara hızlı şarj aleti alıyor. Zaten iPhone kullanan hemen hemen herkeste Airpods var. Bizde kutudan normal kulaklığı kaldıralım demiş olabilirler ki mantıklı ama ana para birimi dolar ve euro olan ülkelerde mantıklı :)

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
Kulaklık ve şarj aleti olayı yurt dışında tutar ama burada yemez be abi. Adam orada 100 dolara Airpods, 50 dolara hızlı şarj aleti alıyor. Zaten iPhone kullanan hemen hemen herkeste Airpods var. Bizde kutudan normal kulaklığı kaldıralım demiş olabilirler ki mantıklı ama ana para birimi dolar ve euro olan ülkelerde mantıklı :)
Zaten bizim gibi ülkelerde çok sa satılmadığı için umursamazlar diye düşünüyorum. iPhone 12 alabilecek olan kişiye bir kulaklıkla bir şarj aleti koymaz bence :)

Ama strateji mantıklı. Telefonu 50-100$ daha pahalı satmak yerine fiyatı aynı tutup karbon tüketimi ayağına içini boşaltmışlar. İşini biliyor bu Apple..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok beğendim ben. Ama Türkiye fiyatı 😢
Coğrafya kaderdir 💔

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Zaten bizim gibi ülkelerde çok sa satılmadığı için umursamazlar diye düşünüyorum. iPhone 12 alabilecek olan kişiye bir kulaklıkla bir şarj aleti koymaz bence :)

Ama strateji mantıklı. Telefonu 50-100$ daha pahalı satmak yerine fiyatı aynı tutup karbon tüketimi ayağına içini boşaltmışlar. İşini biliyor bu Apple..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Coğrafya kaderdir 💔
Ek olarak kutular küçüldüğü için, aynı anda daha fazla kutu taşınabilecek. Bir kamyonda sallıyorum 100 kutu taşınıyorsa o sayı 120 olacak. 100 cihazda çok fark yaratmaz ama, milyonlar satan cihazlarda çok fark yaratır maliyet açısından. Ayrıca kulaklıklar da zamlandı. iPhone 12 bile alacak adam ek olarak 1500 TL Airpods'a vermek istemeyebilir. 1000 TL'ye çok güzel ANC'li Sony modeller var.

TheLastWarrior

Profesör
Şarj adaptörü konusu iphone 11 serisini ve Se20'de kapsayacakmış onlardanda adaptör ckmayackmış alack arkadasların gözü yaşlı

Kaptomeister

Asistan
İphone 12 mini Süper cihaz olmuş. Geçen sene İphone 11 ile satış rekoru kırdılar bu senede bu rekor Iphone 12 mini ile egale edilir. Önemli nokta etkinliği dinlerken bir noktaya dikkat ettim. Dediler ki; İphone 12 için adaptör olarak herhangi bir cihazı kullanabilirsiniz. Anladığım kadarıyla eskiden olduğu gibi bu şarj aparatı/kablosu/cihazı tanınmıyor uyarısı almayacak müşteriler. Dileyen gidecek lisanslı ürünü kullanacak dileyen başka .

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
Bu arada iPhone 12 Mini gerçekten çok ufakmış yahu :D
Ekran görüntüsü 2020-10-14 001805.png

Avicebron

Asistan
Çoğu yorum komik. 120 Hz Ekranlı telefon alıp sadece ana ekranında kullanıyorsunuz. Çoğu oyun ve uygulama zaten genel panellerle optimize edilmiş çalışıyor. Oyun oynarken 60 Hz oynuyorsunuz lol.
Adamlar dertlerini anlattı adaptör için. En yeşil çalışan şirketlerden biri. Adaptör olmaması saçma.
Gerçi ABD'de adaptör ve kulaklık ortalama 40 dolar. Milletin Apple seçmemek için yeterli sebep olacağını sanmıyorum.

Samsung gibi 5G modelleri 100-200 Dolar fazlaya satmaktansa onların geçen yıl ki amiral gemisi fiyatlarına 5G model üretip +40 dolar adaptör kulaklık aldırmaları arasındaki muhasebe hesabını size bırakıyorum.

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
Çoğu yorum komik. 120 Hz Ekranlı telefon alıp sadece ana ekranında kullanıyorsunuz. Çoğu oyun ve uygulama zaten genel panellerle optimize edilmiş çalışıyor. Oyun oynarken 60 Hz oynuyorsunuz lol.
Adamlar dertlerini anlattı adaptör için. En yeşil çalışan şirketlerden biri. Adaptör olmaması saçma.
Gerçi ABD'de adaptör ve kulaklık ortalama 40 dolar. Milletin Apple seçmemek için yeterli sebep olacağını sanmıyorum.

Samsung gibi 5G modelleri 100-200 Dolar fazlaya satmaktansa onların geçen yıl ki amiral gemisi fiyatlarına 5G model üretip +40 dolar adaptör kulaklık aldırmaları arasındaki muhasebe hesabını size bırakıyorum.
Apple karbon kullanımı falan filan dediğine bakmayın tamamen stratejik hareketler bunlar. Amaç hem maliyeti düşürmek hem de bu sayede kutuları ufaltıp aynı anda daha fazla sevkiyat sağlamak.
Bunun yanında o ürünleri ayrı ayrı satıp daha çok kazanacak.

Ama dediğiniz gibi ABD ve Avrupa'da çok dert edilecek bir olay değil.