iPhone 11 Wi-Fi sorunu

Bu konuyu okuyanlar

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Deniyorum kardeşim hiç bişey anlamıyorum bu yaptıklarımdan ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüm evdeki cihazların internet hızı düştü dediğini yapınca

Düzenleyici modu ksımında başka hangi seçenekler var? Bant genişliğini 20 yapıp 802.11n desteğinide otomatikten açığa getirip dene.

MuhammetAKAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Düzenleyici modu ksımında başka hangi seçenekler var? Bant genişliğini 20 yapıp 802.11n desteğinide otomatikten açığa getirip dene.
yine olmadı da ben şunu amnlatmaya çalışıyorum bu cihazı alan herkes buralara girmeyi bilmiyor ki sadece bu cihazda problem olması daha muhtemel değil mi yardımın için teşekkür ederim ama başkaları da yaşıyormuş bak

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
yine olmadı da ben şunu amnlatmaya çalışıyorum bu cihazı alan herkes buralara girmeyi bilmiyor ki sadece bu cihazda problem olması daha muhtemel değil mi yardımın için teşekkür ederim ama başkaları da yaşıyormuş bak

Uydunetin bu kullandığınız modemlerinde wifi sorunu varmış biraz araştırdım o yüzden birkaç şey denemekte fayda var.

Mhz'yi 40 yapıp Yan Bant ayarınıda üst yapıp deneyin. Olmazsa son olarak düzenleyici modundaki diğer seçenekleri deneyin. Yine olmazsa eski ayarlara döndürürsün.

Reaksiyon puanı
8,023
Hocam sorun sizden kaynaklı değil telefondan kaynaklı. Boşuna bozmayın modem ayarlarını eskisine çevirin.

MuhammetAKAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim ama bi çözüm bulamadım başka 11 kullanan 11 pro 11 pro max se2020 kullanan arkadaşlarda benzer sorun var mı acaba ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim ama bi çözüm bulamadım başka 11 kullanan 11 pro 11 pro max se2020 kullanan arkadaşlarda benzer sorun var mı acaba ?
Dediğimi yaptınız mı? Apple cihazlarda blueetooth wifiyi kanser ediyordu.
Konumu da kapatın. Ayarların içinden.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bunların tamamını denedim daha birçok yöntemde denedim ama bu cihazın konumu Bluetooth’u açık İnternete girmeyecekse çöpe atalım yarın iade için başvuracağım
Birisi telefondan Hotspot açsın. Siz ve modemde problem yaşamayan bir telefon Hotspot telefonuna bağlansın hız testi yapın. Senaryo aynı olursa telefon bozuk hayır iphone 11 düzgün sonuç verirse modemde bir sıkıntı vardır ona göre birşeyler söyleyebilirim.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Benim burda merak ettiğim telefon sadece belirli wifi ağına bağlanıp mı bu sonucu aldı . Mesela başka wifi ağlarındada aynı sonucu alıyor mu

MuhammetAKAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Benim burda merak ettiğim telefon sadece belirli wifi ağına bağlanıp mı bu sonucu aldı . Mesela başka wifi ağlarındada aynı sonucu alıyor mu
Farklı ağlarda deneyip benzer sonuçlar aldım hepsinde bağlantı sağladıktan sonra hız düşüyor

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Farklı ağlarda deneyip benzer sonuçlar aldım hepsinde bağlantı sağladıktan sonra hız düşüyor
o zaman bunun tercümesi yok , yok modem arayüzüne gir yok şunu seç falan. Bir an önce apple dan bilmiyorum şuan Apple genius bar çalışıyormu (pandemiden dolayı) ama randevu alın . Çok yüksek ihtimal cihaz değişimi yapılır.(Tabi bu çözüm İstanbul'da yaşıyorsanız) Yoksa satın aldığınız yer ile iletişime geçip garanti sürecini başlatın . Garantiye yollamadan önce mutlaka uzmanla görüşün(Genelde telefonda görüştüğünüz ilk insan olmuyor rica edin mağdur olduğunuzdan bahsedin zamanında 2 kere sıfır cihaz değişimi yaşadım böyle)

Son düzenleme:

MuhammetAKAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
o zaman bunun tercümesi yok , yok modem arayüzüne gir yok şunu seç falan. Bir an önce apple dan bilmiyorum şuan Apple genius bar çalışıyormu (pandemiden dolayı) ama randevu alın . Çok yüksek ihtimal cihaz değişimi yapılır.(Tabi bu çözüm İstanbul'da yaşıyorsanız) Yoksa satın aldığınız yer ile iletişime geçip garanti sürecini başlatın . Garantiye yollamadan önce mutlaka uzmanla görüşün(Genelde telefonda görüştüğünüz ilk insan olmuyor rica edin mağdur olduğunuzdan bahsedin zamanında 2 kere sıfır cihaz değişimi yaşadım böyle)
Değişim bende istiyorum tabiki ama ne kadar süre madur olacağım onu merak ediyorum 3 hafta dedi Apple destek hattı değişim süreci için

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
konuya duyduğum meraktan; Herhangi bir gelişme sonuç var mı ?

MuhammetAKAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
konuya duyduğum meraktan; Herhangi bir gelişme sonuç var mı ?
Şöyle bi ilerleme var Konya’da en iyi alt yapı uydunet ve şehrin yarısı uydunet kullanıyor uydunetin netmaster modemleri ile 2019/2020 yıllarında çıkan bütün iPhoneların uyum problemi varmış servise götürdüğümde cihazı servis router kullandığı için bi problem göstermedi bende bi Router sipariş ettim o geldikten sonra bi değişiklik olursa haberdar ederim

• Beğen
Reactions: bud
Reaksiyon puanı
109
Arkadaşlar evde 50mbps internet var annem ve babam iphone 7 kullanıyor onların cihazlarında speed test 40mbps ve üstü fakat ben iphone 11 kullanıyorum bende speed test 2mbps evet arkadaşlar 2 . telefonu aldım alalı sorun yaşıyorum daha 2 haftalık cihaz yıldım. Konu hakkında yardımcı olabileceklerin önerilerini beklerim not: ağ ayarları sıfırlandı, telefonu 0 dan geri yükledim, dns ayarlarını değiştirdim. Hiç bir değişme yok. Ekli dosyayı görüntüle 98153
temiz önyükleme yapın ama yapmadan verilerinizi yedekleyin tabi onlarca çözüm var ama bunu düşünüyorum yardımcı olmazsa yeniden yardımcı olurum

Reaksiyon puanı
109
Şöyle bi ilerleme var Konya’da en iyi alt yapı uydunet ve şehrin yarısı uydunet kullanıyor uydunetin netmaster modemleri ile 2019/2020 yıllarında çıkan bütün iPhoneların uyum problemi varmış servise götürdüğümde cihazı servis router kullandığı için bi problem göstermedi bende bi Router sipariş ettim o geldikten sonra bi değişiklik olursa haberdar ederim
ama konu ios olmasıyla alakalı değil iphone 7de gayet iyi çalışıyormuş

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Anlıyorum. Daha önce farklı wifi lerde denediniz mi diye sormamın amacı buydu aslında demekki denediğiniz wifinin modemide dediğiniz gibi netmaster modem olabilir. Gelişmeleri merak ediyorum düzeldi yada düzelmedi diye bilgi verirseniz ilerleyen günlerde yeni cihaz alacakların içinede su serpecektir vereceğiniz cevaba göre.inşallah yeni router ile sorun düzelir sizede ekstra iş açmaz .Aslında yeni sipariş gelene kadsr 1-2 farklı wifide denerseniz çözümü az çok kafanızda bulursunuz

MuhammetAKAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Anlıyorum. Daha önce farklı wifi lerde denediniz mi diye sormamın amacı buydu aslında demekki denediğiniz wifinin modemide dediğiniz gibi netmaster modem olabilir. Gelişmeleri merak ediyorum düzeldi yada düzelmedi diye bilgi verirseniz ilerleyen günlerde yeni cihaz alacakların içinede su serpecektir vereceğiniz cevaba göre.inşallah yeni router ile sorun düzelir sizede ekstra iş açmaz .Aslında yeni sipariş gelene kadsr 1-2 farklı wifide denerseniz çözümü az çok kafanızda bulursunuz
1 yerde denedim ttnet olan 1 saat kadar problem yaratmadı ama sonuç ne olursa olsun benim için iPhone 11 sahibi olmam saçma sonuçta gideceğim yerlerde interneti ben seçemem ve Türkiye’de de en yaygın kurumlardan birisi uydunet aynı sorunu bir sürü farklı yerde yaşatacaktır bunu düşünerek alınmalı bence

Reaksiyon puanı
8,023
SE 2020’de sorunum düzeldi. Ağ ayarlarını sıfırlayınca düzeldi bilginiz olsun.

Netmaster modemdi, benim de kablonet internet. Sağlayıcı ile alakalı değil sorun telefondan kaynaklı.

MuhammetAKAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
SE 2020’de sorunum düzeldi. Ağ ayarlarını sıfırlayınca düzeldi bilginiz olsun.

Netmaster modemdi, benim de kablonet internet. Sağlayıcı ile alakalı değil sorun telefondan kaynaklı.
Şikayet var com da da benzer şikayetler yaşayanlarla görüştüm çözümü dediğim gibi bulmuşlar ben tüm işlemleri denedim olmuyor servisde birlikte denedik bi hata oluşmadı

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,749
Ben bu soruna rastlamadım iPhone 11’de, fakat bende de şebekenin internet hızı yavaştı, Apple Destek ile görüştüm, cihazı yollayınca değişim talebi çıktı. Şu an iOS 14 betası için iPhone SE kullanıyorum. Yakında satıp Android’e geçeceğim, Apple’a gönderin Apple mutlaka cihazı inceleyecektir. Değişim talebi çıkma ihtimali de var, Wi-Fi entegresini değiştirme yani onarım yapılma ihtimali de var.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
problemin çözümünü buldum modem ayarlarında stbcx diye bi ayar var onu otomatiğe çevirdim problem ortadan kalktı
Yani sorun telefon kaynaklı değil dediğiniz gibi modem kaynaklı? İphone 11 alacaklar rahat edebilir anladığım kadarıyla.Geçmiş olsun

MuhammetAKAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Yani sorun telefon kaynaklı değil dediğiniz gibi modem kaynaklı? İphone 11 alacaklar rahat edebilir anladığım kadarıyla.Geçmiş olsun
Tam olarak öyle diyemem çünkü hiçbir Uydunet modemde ayar değişmeden çalışmıyor diğer tüm cihazlar çalışırken

Reaksiyon puanı
8,023
Sorun tekrar baş gösterdi. İlk önce ağ ayarlarını sıfırladığımda düzelmişti ancak tekrarladı. Apple Destek ile bayağı uğraştık fakat sonuç nafile. Cihazı servise çağırıyorlar. Daha 1 1.5 aylık telefonu servise verip içinin açılmasını istemiyorum. iOS 13.6 bekleyeceğim düzelirse kullanırım fakat düzelmezse iade etme şansım var mı?

problemin çözümünü buldum modem ayarlarında stbcx diye bi ayar var onu otomatiğe çevirdim problem ortadan kalktı
Allah razı olsun hocam düzeldi ya. Yemin ederim cinnet geçirecektim evde Wifi'den hiç bir yere giremiyordum bu ayarı kapatınca evdeki diğer cihazlardan daha iyi hız veriyor şu an :D :D

MuhammetAKAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Sorun tekrar baş gösterdi. İlk önce ağ ayarlarını sıfırladığımda düzelmişti ancak tekrarladı. Apple Destek ile bayağı uğraştık fakat sonuç nafile. Cihazı servise çağırıyorlar. Daha 1 1.5 aylık telefonu servise verip içinin açılmasını istemiyorum. iOS 13.6 bekleyeceğim düzelirse kullanırım fakat düzelmezse iade etme şansım var mı?

Allah razı olsun hocam düzeldi ya. Yemin ederim cinnet geçirecektim evde Wifi'den hiç bir yere giremiyordum bu ayarı kapatınca evdeki diğer cihazlardan daha iyi hız veriyor şu an :D :D
Rica ederim ne mutlu bana faydam olduysa ama yaşanan saçma ?