Soru İphone 11 pil sağlığı arttı

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
8
Telefonumu alalı 1-1.5 yıl oldu ve birkaç ay önce baktığımda pil sağlığı %95 altına düşmüştü fakat şimdi %100 olmuş nedenini bilen?

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Pil sağlığının yeniden kalibre edilmesi sonrasında yükseliş yaşayan kullanıcılar oldu. Anlaşılan sizde onlardan birisiniz.

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Kanka millet neden düştü der sen niye arttı diyon :D
evet öyle :D ama bende merak ettim şimdi, eğer doğruysa 1 yıldan fazla kullanılmış bir pilin sağlığı nasıl %100 olur insan merak ediyor :D belki de mutlu etmek için apple bilerek yapmış olabilir, tahminimce 1er hafta arayla azalmaya başlar ama o kadar kullanımdan sonra %100 görmek ayrı bir mutlu eder insanı tabii :D

Stormtrooper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
evet öyle :D ama bende merak ettim şimdi, eğer doğruysa 1 yıldan fazla kullanılmış bir pilin sağlığı nasıl %100 olur insan merak ediyor :D belki de mutlu etmek için apple bilerek yapmış olabilir, tahminimce 1er hafta arayla azalmaya başlar ama o kadar kullanımdan sonra %100 görmek ayrı bir mutlu eder insanı tabii :D
aynen haklısın tabi %100 görünce mutlulukla beraber bir şaşırma olmuştur ama @wittroc kalibre edildi demis bence sen %100ün tadını çıkar :D

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
iphonelarda bu kalibre olayı kronik sanırım daha bir tane düzgün düşeni görmedim :D
Kroniklik bir durum yok. Güncellemeler sonrasında kalibre raporlarının farklı sonuçlar vermesi doğal. Bunların iyileştirilmesi de kısa sürede yapılıyor.

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Kroniklik bir durum yok. Güncellemeler sonrasında kalibre raporlarının farklı sonuçlar vermesi doğal. Bunların iyileştirilmesi de kısa sürede yapılıyor.
Belki de yanlış kullanımdan kaynaklanan bir sorunda vardır. Ben burada çok fazla dert yakındım anormal şarj düşüşünden %30'dan %26'a her şarj döngüsünde garanti düşüyordu. Sırf bu yüzden telefonu iade etmeyi düşündüm yapmadım, garantiye vereyim dedim yine yapmadım ki iyi ki yapmamışım. Sebebini buldum ve çözdüm. Tamamen kalibrasyon sorunuymuş. Telefonu kalibre ettim sorun falan kalmadı, şimdi gayet normal olarak düşüyor hem beklerken hem kullanırken, %99'da neyse %22'de de aynı kullanımda aynı oranda şarj düşüyor.

Her güncellemede farklı sonuçlar veriyorsa bu aslında bazı sorunların olduğu anlamına geliyor gibi bu sorun yazılımdan da olabilir, telefondan da olabilir. Ama belki de yanlış kullanım sonucundan da kaynaklanıyor olabilir. Bu %20-%80 olayı mesela, ben aylarca bu şekilde şarj ettim, batarya sağlığı %100'de kalırken arkadaşım kafasına göre şarj etti, onun pil sağlığı %96 olmuştu. Aradan geçen zamanda bende artık %20-%100 arası şarj etmeye ve arada sırada ihtiyaca göre şarj etmeye başladıktan sonra ve ios 14.2'ye güncelledikten sonra pil sağlığım 1er hafta arayla %96'a düştü. Bana bu yüzden kullanımların pil sağlını manipüle ediyormuş gibi geldi.