Soru İphone pil sağlığı ne zaman düşüyor?

Bu konuyu okuyanlar

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
İphone 13 pro cihazı 1 eylülde alındı. Pil sağlığı hala %100. 4-5 ay geçmiş durumda üzerinden neden hala böyle?? Kimisi 2 ayda %97 olmuş sanırım. İphone a verileri göndermiyorum ondan olabilir mi acaba?

FearlessMagnate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Bizim ailede'de vardı. Bana göre cihaza göre değişiyo. Çünkü iphone 8 plus vardı bitane 2 ayda 97 ye düştü. Ama eski iphone 7 de 1 ayda 95 olmuştu. Araştırmanızı öneririm.

osmanfurkansahin

Teknolojisever.
SDN
Reaksiyon puanı
201
Bu konuda net bir tarih yok maalesef. Çünkü kullanımınıza göre pilin eskime hızı değişebilir.

Ancak bilinen bir durum var; bazen Pil Sağlığı göstergesi buga giriyor ve uzunca bir süre %100 göstermeye devam ediyor. Ardından bir ay içerisinde hızlı bir şekilde %95 seviyesine kadar düşüyor. Benim hem iPhone 11'imde hem de 12 Pro'mda bu durum başıma geldi.

Eğer telefonun pil sağlığının düşüp düşmediğini gerçekten merak ediyorsanız, telefonu sıfırlayabilirsiniz. Genelde sıfırlanınca pil sağlığı göstergesi düzeliyor. Tabi yedek almayı unutmayın. :)

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Pilin kaç defa 0'dan 100'e tam dolum yaptığına ve orijinal adaptör kullanıp kullanmadığına göre değişir. Ben, 7 Haziran 2022 tarihinde iPhone 11 almıştım. Ortalama telefon kullanan biri olarak, genellikle iki günde bir şarj ediyorum ve şu an pil sağlığı %98'de. Türkiye'de alınan cihazlarda, iki yıl Apple Türkiye garantisi geçerli oluyor ve iki yıl içerisinde pil sağlığı %80'in altına düşerse garanti kapsamına giriyor.

Son mesajlar