3 gün önce alınan iPhone 12'nin pil sağlığı %84'e düştü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

James Howlett

Müdavim
Müdavim
26 Ekim 2020
5,293
4,488
1,358
35
Aga bu ne harbi 6 plustan ss almış arkadaş :tearsofjoy:
Onu diyecektim alt kamera çakma 12 görünümlü 6 Plus, neyse Allahtan iade edebilmiş 😅😂😂

Şu mevzuyu Türkiye’den başka bi Rusya’da bulursun herhalde 🤣
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buldum hocam almadan önce çekmişim fotoğrafını işte iPhone 12 bu değilmi iade ettim gerçi ama merak ediyorum
Kardeşim gece gece çatladım gülmekten 😂😂😂

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,802
6
834
293
36
Vikipedi'nin söylediğine göre %40 dolu pil, 25 derecede her yıl %4, 40 derecede ise her yıl %15 kapasite kaybeder.

Vikipedi'ye herkes yazabiliyor bunu biliyorsun değil mi ? Yani oraya %40 yerine %95 yazabilirsin mesela. Eğer cihaz 0 ise telefon başladığı andan itibaren pil düşümü gerçekleşir. O da 3 günü bırak 3 ayda bile olmaz. Çünkü %80'in altına düşünce pil sağlığı değişim öneriyorlar.

İzmir 35

Öğrenci
26 Nisan 2024
60
25
18
Hocam adam beni dolandırmışmı

Hocam bide nerden anlanıdız çakma olduğunu

Son düzenleme:

paraffin

Öğrenci
6 Aralık 2023
68
53
18
30
Vikipedi'ye herkes yazabiliyor bunu biliyorsun değil mi ? Yani oraya %40 yerine %95 yazabilirsin mesela. Eğer cihaz 0 ise telefon başladığı andan itibaren pil düşümü gerçekleşir. O da 3 günü bırak 3 ayda bile olmaz. Çünkü %80'in altına düşünce pil sağlığı değişim öneriyorlar.
Tamam o zaman, Vikipedi'ye girip o cümleyi %95 olarak değiştirmeyi deneyin. Başarırsanız link atın. Ve ayrıca ingilizce versiyonunda da yakın istatistik bilgiler verilmiş.

Telefon başladığında değil, pil üretildiğinde kapasite kaybı başlar. klavyemde tüy bitti arkadaş, yazdıklarımı okusanıza.

Bu da ChatGPT'nin cevabı:

user:
Bir telefonun pili; pil üretildiği andan itibaren mi, yoksa telefon ilk açıldığı andan itibaren mi kapasite kaybeder?

assistant:
Telefonun pili üretildiği andan itibaren kapasite kaybetmeye başlar. Pil üretildikten sonra bile depolama koşulları, kullanım şekli ve şarj/drenaj alışkanlıkları gibi faktörler pil ömrünü etkileyebilir. Ancak, pilin kapasitesi genellikle telefonun ilk kullanıldığı andan itibaren de azalmaya devam eder. Bu nedenle pili mümkün olduğunca uzun süre sağlıklı tutmak için uygun şarj ve kullanım alışkanlıklarına dikkat etmek önemlidir.

Son düzenleme:

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
29 Şubat 2020
3,560
5
3,879
358
Tamam o zaman, Vikipedi'ye girip o cümleyi %95 olarak değiştirmeyi deneyin. Başarırsanız link atın. Ve ayrıca ingilizce versiyonunda da yakın istatistik bilgiler verilmiş.

Telefon başladığında değil, pil üretildiğinde kapasite kaybı başlar. klavyemde tüy bitti arkadaş, yazdıklarımı okusanıza.

Bu da ChatGPT'nin cevabı:

user:
Bir telefonun pili; pil üretildiği andan itibaren mi, yoksa telefon ilk açıldığı andan itibaren mi kapasite kaybeder?

assistant:
Telefonun pili üretildiği andan itibaren kapasite kaybetmeye başlar. Pil üretildikten sonra bile depolama koşulları, kullanım şekli ve şarj/drenaj alışkanlıkları gibi faktörler pil ömrünü etkileyebilir. Ancak, pilin kapasitesi genellikle telefonun ilk kullanıldığı andan itibaren de azalmaya devam eder. Bu nedenle pili mümkün olduğunca uzun süre sağlıklı tutmak için uygun şarj ve kullanım alışkanlıklarına dikkat etmek önemlidir.
Biz de diyoruz ki; telefon hangi depolama koşulunda saklanırsa saklansın %15 düşmez sağlığı.

Zaten okuyoruz yazdıklarınızı ama kabul ettirmeye çalıştığınız şey yanlış.

İzmir 35

Öğrenci
26 Nisan 2024
60
25
18
Hocam benim aldığım iPhone 12 gerçekten 6 plus mış bugün öğrendim gidip

Hocam adamlar 6 plus dan 12 yapıyolar bari 15 pro dan da iPhone 8 yapsalar :)

Son düzenleme:

paraffin

Öğrenci
6 Aralık 2023
68
53
18
30
Hocam senin sıkıntın ne ? Her söylenilene muhalefet oluyorsun garip garip. Fikrini söylersin, biri karşıt fikir söylerse de kimseyi inandırmak zorunda değilsin. Her mesajın birilerine karşı savunma içeriyor. Gerek yok. Hayırlı akşamlar...
Haksız olduğum bir şey varsa söyle. İnsanlar yazdığım doğrulara itiraz etti, ben de kaynaklı bilgi verdim. Verilen cevap: "Yok canım, olur mu hiç öyle şey?" Ben, "Vikipedi" diyorum, insanlar "Benim amcaoğlunun tecrübesi" diyor. Tamam yanlışlarınızı düzeltmeyeyim, kalın öyle.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...