Ios ne kadar kısıtlıyor?

Yasinpekk

Asistan
9 Eylül 2013
235
0
0
İpad almayı planlıyorum ama herkes kapalı bir işletim sistemi diyor, ne kadar kısıtlı acaba? Mesela bir office işim oldu ve world ya da powerpoınt gibi bir sey hazırladım onu bilgisayara atabilir miyim? İpad e internet ten müzik ındırebilir miyim?

Lee Tai

Profesör
16 Temmuz 2013
1,539
2
216
Muzik indirme programları var app storeda. Bak ben sana soyleyeyim android kullananlar der sana bende kullanıyorum android ama sevmiyorum. Bataryası cıkmıyo der , hafıza kartı takamıyosun der , bluetoothla bisey gonderemıyosun der , flash video oynatamıyosun der... Baskada bisey yok.

pilger

Doçent
22 Nisan 2013
988
11
18
Muzik indirme programları var app storeda. Bak ben sana soyleyeyim android kullananlar der sana bende kullanıyorum android ama sevmiyorum. Bataryası cıkmıyo der , hafıza kartı takamıyosun der , bluetoothla bisey gonderemıyosun der , flash video oynatamıyosun der... Baskada bisey yok.

Flash video oynatabilirsin.Bluetooth ile dosya gönderebilirsin. Hafıza kartı ve batarya takamazsın çünkü telefon buna izin vermiyor ios değil. Android olupda hafıza kartı takılamayan ve bataryası çıkarılamayan tonla telefon var.

8 Ekim 2011
53,870
1
16,126
8,958
ios abuk sabuk roomlar bulup onu kurarken cihazı tekno tuğla yapmanı engeller kısıtlama buysa androidli bişey seçmen gerek ama ipad öyle bir şeye ihtiyaç hissettirmez www.gncplay.com 'dan şarkı alabilirsin çok ucuza.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
%100 kısıtlar itunes olmadan bir şey yükleyemez başka pc ile mp3 paylaşırsan tüm koleksiyon uçar... bluethoot bi halta yaramaz nfc yok... hapishanedir o...

ck-xe

Dekan
4 Nisan 2010
5,558
39
228
Günlük, normal, kullanımda kısıtlamaz. Abuk sabuk şeyleri kafandan geçirmiyorsan kısıtlandığını hissetmezsin bile :)

Lee Tai

Profesör
16 Temmuz 2013
1,539
2
216
Flash video oynatabilirsin.Bluetooth ile dosya gönderebilirsin. Hafıza kartı ve batarya takamazsın çünkü telefon buna izin vermiyor ios değil. Android olupda hafıza kartı takılamayan ve bataryası çıkarılamayan tonla telefon var.

Flash oynatan hangi iphone var alalım hemen. Bluetoothla hangi iphone başka telefona dosya göndermiş yardımcı programlar ve internet olmadan. Hafıza kartı batarya takılmıyo ios zaten iphone da dimi başka bi telefonda yok , doğal olarak takılmıyo hafıza kartı ve batarya. Android de hafıza kartı ve batarya takılmayan telefon olabilir yaşın kaç bilmiyorum ama demek istediğimi anlayan anlamıştır. Laf sokarcasına yorum yapmayı ögren oyle yap yorum...

ibrahimgs88

Öğrenci
31 Mart 2013
26
0
0
Benim android var. Arkadaşta ios var. Blutootla bişey yollayım diyorum, yok. İnternet üzerinden müzik yollayım diyorum yok. Bazen çok siinir ediyor

pilger

Doçent
22 Nisan 2013
988
11
18
Flash oynatan hangi iphone var alalım hemen. Bluetoothla hangi iphone başka telefona dosya göndermiş yardımcı programlar ve internet olmadan. Hafıza kartı batarya takılmıyo ios zaten iphone da dimi başka bi telefonda yok , doğal olarak takılmıyo hafıza kartı ve batarya. Android de hafıza kartı ve batarya takılmayan telefon olabilir yaşın kaç bilmiyorum ama demek istediğimi anlayan anlamıştır. Laf sokarcasına yorum yapmayı ögren oyle yap yorum...

Yaşım orada yazıyor güzel kardeşim. Puffin web browser flaş video oynatır bu 1. Jailbreak ile istediğin telefona iphoneden dosya gönderebilirsin , arkadaş yardımcı programsız dememiş bu 2. Önce yazdığından hiç bir halt anlamadım türkçeni geliştirirsen iyi edersin. İphoneye hafıza kartı takılamamasının ve bataryasının çıkmamasının sebebi ios değil telefonun kendisi.Android olup da bataryası çıkmayan hafıza kartı takılmayan telefonlar var ama oda androidden değil telefonun kendisinden kaynaklanan birşey. Laf sokarcasına yorum yapmıyorum önce tanımadığın insanlarla düzgün konuşmayı öğren.

8 Ekim 2011
53,870
1
16,126
8,958
çok serbestlik iyi değil bak adam s4'ünü tuğla yaptım diye konu açıyor iphone'da bu yok sadece .50calibre tüfekle vurduğu videolar var.

Milton Sirotta

Profesör
16 Ekim 2012
2,015
4
218
İpad almayı planlıyorum ama herkes kapalı bir işletim sistemi diyor, ne kadar kısıtlı acaba? Mesela bir office işim oldu ve world ya da powerpoınt gibi bir sey hazırladım onu bilgisayara atabilir miyim? İpad e internet ten müzik ındırebilir miyim?
Ne kadar kısıtlı olursa olsun bütçen yettiği sürece iPad'den şaşma.

Yasinpekk

Asistan
9 Eylül 2013
235
0
0
Cevabımı alamadım office uygulamalarını hazırlanabildiğini biliyorum ama bunu pc ye atabilirmiyim acaba?

8 Ekim 2011
53,870
1
16,126
8,958
Cevabımı alamadım office uygulamalarını hazırlanabildiğini biliyorum ama bunu pc ye atabilirmiyim acaba?
evet atarsın açarsın değişiklik yapar pcye atar onunlada açar değişiklik yapabilirsin çoğu gazeteci o şekil kullanıyor bazı mimarlık ofislerinde ipad ile çizim de yapan var pcye atıyor falan filan...

tekkebey

Öğrenci
15 Ocak 2012
33
0
6
Dostum ben android de kullandim ios ta.şuan ios kullaniyorum ve kendi kendime kiziyorum neden acaba daha önce ios kullanmadim.android sürekli sistemi değiştirmeni ister ios istemez.tamam ios kisitli ama bu tamamen güvenliç amaçli.androidde kisitlama kesinlikle yok ama çoğu uygulamada mutlaka hata verir.android kasmadan oyun oynatmaz ama iosta bu durumla kesinlikle karşilaşmazsin.android ram olmadan hiç bişeydir ama ios ta 512 ram le bile çok iş yapabilirsin.bende iphone 4 32 gb var hiç hafiza kartina ihtiyaç duymadim.illa itunesa bağli deilsin 3.parti yazilimlarla işini daha kolay ve veri kaybi olmadan hallaedersin(itools veya ifunbox ile).yine seçim senin karar senin....

Yasinpekk

Asistan
9 Eylül 2013
235
0
0
Dostum ben android de kullandim ios ta.şuan ios kullaniyorum ve kendi kendime kiziyorum neden acaba daha önce ios kullanmadim.android sürekli sistemi değiştirmeni ister ios istemez.tamam ios kisitli ama bu tamamen güvenliç amaçli.androidde kisitlama kesinlikle yok ama çoğu uygulamada mutlaka hata verir.android kasmadan oyun oynatmaz ama iosta bu durumla kesinlikle karşilaşmazsin.android ram olmadan hiç bişeydir ama ios ta 512 ram le bile çok iş yapabilirsin.bende iphone 4 32 gb var hiç hafiza kartina ihtiyaç duymadim.illa itunesa bağli deilsin 3.parti yazilimlarla işini daha kolay ve veri kaybi olmadan hallaedersin(itools veya ifunbox ile).yine seçim senin karar senin....

Dostum haklısın ama benim hafızayla işim olmaz xperia u kullanıyorum hafızası 4 gb ve arttırılamıyor ama ona rağmen sıkıntı yaşamadım hafızayla çünkü ağır oyunları kastığı için siliyorum.Ve 3 ay önce virüs bulaştığı için bozuldu ve artık android markete güvenemiyorum...Bir uygulama da hiç yorum yoksa yüklemiyorum o uygulamayı.İpad alınca bütün oyunları silip facebook messenger viber whatsapp falan yükleyeceğim çünkü hepsini yükleyince oyunları doğru dürüst çalıştırmıyor kasıp duruyor.Ama ipadi alırsam hiç bi şekilde kasmas çünkü ipad mini bile benim için fazlasıyla hızlıyken ipad 4...
Ama en büyük sorun evdeki pc im çok yavaşladı açılıyor ama ben 2 dakikada falan.Bİr proje ödevi yapacağımda şurada bir yazı gördüysem hemen kaydedemiyor bilgisayarın açılmasını bekliyorum.Telefona yazmak işkence gibi.Ama şimdi ipad i aldım diyelim hiç bilgisayarı açmadan yaptım bütün world işimi ama onu pc ye atamassam ne anlamı kalır ipad e flash bellek takamıyorsun.Bir arkadaş pc ye atılıyor dedi ama emin değilim.İpad de gönlüm var ama alıp işime yaramassa ne anlıyacağım onun çalıştırdığı oyunları galaxy note 10.1 de çalıştırıyor.Bir hevesle alıp elimde patlasın istemiyorum

Lee Tai

Profesör
16 Temmuz 2013
1,539
2
216
Yaşım orada yazıyor güzel kardeşim. Puffin web browser flaş video oynatır bu 1. Jailbreak ile istediğin telefona iphoneden dosya gönderebilirsin , arkadaş yardımcı programsız dememiş bu 2. Önce yazdığından hiç bir halt anlamadım türkçeni geliştirirsen iyi edersin. İphoneye hafıza kartı takılamamasının ve bataryasının çıkmamasının sebebi ios değil telefonun kendisi.Android olup da bataryası çıkmayan hafıza kartı takılmayan telefonlar var ama oda androidden değil telefonun kendisinden kaynaklanan birşey. Laf sokarcasına yorum yapmıyorum önce tanımadığın insanlarla düzgün konuşmayı öğren.

Ok by.

orcnd

Dekan
13 Ekim 2008
6,394
255
243
bilgisayara dosya aktarırken itunes ile uğraştırması büyük engel. ios7'de düzeltildi mi bilmiyorum ama eskiden böyleydi.
android'de sd kart takılamayan cihazlar olduğu gibi çoğu cihaza da usb harici disk takabiliyoruz. en azından android'de böyle bir seçim şansı var.

fakat apple kullanıcıları bir şekilde kullanıyorlar cihazlarını. dosyaları basitçe kopyala yapıştır yapmak yerine mail ile yada itunes ile bilgisayara aktarıyorlar.
harici depolama için ne çözüm buldular bilmiyorum.

pilger

Doçent
22 Nisan 2013
988
11
18
bilgisayara dosya aktarırken itunes ile uğraştırması büyük engel. ios7'de düzeltildi mi bilmiyorum ama eskiden böyleydi.
android'de sd kart takılamayan cihazlar olduğu gibi çoğu cihaza da usb harici disk takabiliyoruz. en azından android'de böyle bir seçim şansı var.

fakat apple kullanıcıları bir şekilde kullanıyorlar cihazlarını. dosyaları basitçe kopyala yapıştır yapmak yerine mail ile yada itunes ile bilgisayara aktarıyorlar.
harici depolama için ne çözüm buldular bilmiyorum.

itools var hocam sürükle bırak yapıyorsun androiddeki gibi

ahmetnazim

Doçent
4 Temmuz 2013
531
0
0
peki Dropbox gibi programlarla atabiliyormuyuz?

Benim bildiğim iOS'daki Dropbox çok kısıtlı şeyler yapıyor. Mesela bir video nasıl indiriliyor bulamadık geçen arkadaşla yardımcı olacak arkadaşlar varsa yazsın. Dropbox'a bi video yükleme ya da indirme veya herhangi başka bir dosya nasıl yüklenir?

orcnd

Dekan
13 Ekim 2008
6,394
255
243
itools var hocam sürükle bırak yapıyorsun androiddeki gibi

sorun şu ki linux'da veya başka bir işletim sisteminde hep uyumlu yazılım aramak gerekiyor.
apple tıpkı diğer cihazlar gibi bilindik standartları kullansa hiç bunlarla uğraşmamız gerekmeyecek.

mini usb bağlantısı ve mhl standartını kullansa insanlar kablo aramak zorunda kalmayacak.
birkaç yazılımsal değişiklik ile insanlar telefona dosya aktarmak için yazılım aramak zorunda kalmayacak.

farklı boyutlarda iphone çıksa insanlar rahatça seçebilecek.

daha birçok şey sayılabilir fakat sonuç değişmez. apple bazı konularda ticari kazançları insanların konforuna tercih ediyor.