İos mu Android mi

Bu konuyu okuyanlar

Azar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
senin telefonu nasıl kullandığına bağlı bence. sade, uzun süre stabil kullanmak istiyorsan ios derim

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
senin telefonu nasıl kullandığına bağlı bence. sade, uzun süre stabil kullanmak istiyorsan ios derim
Uzun süre stabil istiyorsa Android diyorum.
iPhone planlanmış eskitme yöntemini iyi kullanıyor :D
Lg G2 bile hâlâ stabil bir cihaz.
Oneplus 3 hâlâ çok stabil. Android 9u bile aldı

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
planlanmış eskitme yöntemine katılıyorum
Bu soruya eskiden olsa ios derdim şimdi android diyorum.

Azar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
bence tam tersi. htc one M8 kullanıyordum. sonra onu evdekilere verip 5e geçmiştim. 5 hala çalışıyor sorunsuz halde. ama htc one m8 donuyor. kamera performansı düştü. bilirsiniz m8 çıktığında çok iyi bir telefondu. htc`nin en iyi zamanlarıydı. ama 5`in kamerası, stabilitesi falan neredeyse ilk alındığı gibi.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Tamamen kişisel, kimileri tasarıma göre satın alır. Kimisi kamerası için. Yani şöyle androidden iosa geçende mutlu, iosdan androide geçende öyle. Fiyat performans derseniz android. Fakat müşteri memnuniyeti, kalite ve iyi kazanıyorsanız iphone. Bir de işin güvenlik boyutu var. Şahsen ben internet alışveriş yaparken androidse telefonum 2 kez düşünürüm. İphone da sıkıntısız alırım. Ben özgür biriyim istediğimi yapmak isterim telefonumda kişiselleştirmeler derseniz android. Ama yok telefonum stabil olsun beni uzun yıllar götürsün sürekli yazılım desteği alsın derseniz iphone. Kısacası kişiden kişiye değişir. Herkesin zevki farklı.

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
daha uzun kullanılan ve dayanıklı olan bir cihaz istersen ios derim.fakat daha kullanışlı,özellikleri daha çok gelişmiş bir cihaz istersen android derim

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Android

Ama İOS a virüs bulaşması daha zor ama

Android diyiyorum samsung'un önce olmasının bir nedeni ise bu zaten

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
İOS’u tercih ederim ama kullanması gereksiz basiti olduğu ve ücretli uygulamaları indirmek eziyet olduğu icin çok para yoksa kesinlikle Android.

Avicebron

Asistan
Reaksiyon puanı
96
7 yıllık android kullanıcısı olarak iOS geçtim 1 ay önce iPhone 11 ile

iOS diyorum kesinlikle

Ayponeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Bu konuyu senelerce tartışırsın ben ios tercih ediyorum kullanımı rahat kolay stabil akıcı olduğu için adroid pek iç açıcı değil benim açımdan alışamadım android kullanan kişilerde ios için böyle düşünüyor yani herkes neye alıştıysa onu kullansın boş yere tartışmış oluruz

Dacram

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Telefonla iç içeysen ve daha fazla özgürlük istiyorsan android derim
Stabilite konusundada ortalama bir üst segment android iyi bakılırsa üzmez
(Mi mix 3 kullanıyorum1 yıl)
Mesaj otomatik birleştirildi:

7 yıllık android kullanıcısı olarak iOS geçtim 1 ay önce iPhone 11 ile

iOS diyorum kesinlikle
Konudan bağımsız bir soru 11 den önce ne kullanıyordun android olarak yani

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
691
Android ucuz , 2.000 tl gibi bir fiyata alabilirsin Mate 20 Lite gibi bir kral telefon (kullanıyorum) aynı zaman da iOS'da kullanıyorum (iPhone 11 Pro Max) iOS'da pahalı ama stabil , iyi , kamerası güncellemesi sinir etmiyor seni

Avicebron

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Telefonla iç içeysen ve daha fazla özgürlük istiyorsan android derim
Stabilite konusundada ortalama bir üst segment android iyi bakılırsa üzmez
(Mi mix 3 kullanıyorum1 yıl)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konudan bağımsız bir soru 11 den önce ne kullanıyordun android olarak yani
Mi note 3 Galaxy note 4 den geçtim pişman oldum

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Bu tamamen sizin bir işletim sisteminden ne beklediğinizle alakalı bir durum. Ben Android tarafındayım. Bu hem biraz alışkanlık hem de isteklerimi karşılayan Android.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
IOS'un da AppStore uygulamasındaki her şey androiddeki playstore uygulamasından çok daha pahallı ve androiddeki gibi çok rahatça her istediğini yapamıyorsun.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
IOS'a zaten virüs bulaşamıyor zoru kolayı yok
Jailbreaksiz iosa virüs bulaşması mümkün. Sadece androide göre daha zor.

IOS'un da AppStore uygulamasındaki her şey androiddeki playstore uygulamasından çok daha pahallı ve androiddeki gibi çok rahatça her istediğini yapamıyorsun.
App store’un saçmalığı işte. Play store’daki kur 7₺ iken app storeda 4,5₺’ydi ama şimdi play store’un kuru daha ucuz. App store kuru çok geç güncelliyor

izmirlibasketçi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kesinlikle ios. iPhone pro max aldım geçen hafta. Çok memnunum.

Reaksiyon puanı
2,554
Stabilite benim için önemliyse gider one plus modellerinden birini alırım hem güncelleme alıyor hem de yağ gibi akıyor arayüzü tercihim android olur
Müzik benim için önemliyse yine gider andoid alırım en iyi ses yine android cihazlarda
Kamera önemliyse aynı şekilde yine android alınır
İşlevsellik kişiselleştirme önemliyse yine android alınır
Tasarım ekran önemliyse yine bu konuda en iyisi android
Gösteriş yapmak hava atmak istesem yine gider android alırım herkeste olmayan bir model olursa ilgi çeker
İos tercihinin bana göre tek mantıklı sebebi vardır oda şudur her sene telefon değiştiren biri için ideal bir marka çünkü fazla değer kaybetmez ve yatırım aracı olarak bakar bu kişiler.
Lg optimus 3d çıktığı zamandan bu yana tam 9 yıldır android kullanıyorum Apple'ın cihazları zerre ilgimi çekmedi çekmiyor da teknolojide hep geriden gelen verdiği özelliklere göre fiyatını haketmeyen ayrıca her işimi görmeyen kapalı bir sisteme sahip şahsen bana hiçbir şekilde hitap etmiyor.Bugün 2000 tlye sana 2 seçenek vereceğiz telefonu satma şansın yok önünde 2 seçenek var 2000tlye ya 11 pro max alacaksın yada galaxy m30s deseler tercihim m30s olur.

Hayaksisheytan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Yıllarca android kullanmış biri olarak konuşuyorum androidi fiyatını ele alarak konuşabiliriz ama başka hiçbir şeyini savunmayın. Alıyorsun amiral gemisi android den telefon max 3 nesil android güncellemesi alıyor.En iyi senaryodan bahsediyorum hiç güncelleme almayan bile var 1 sene 10 numara kullanıyorsun ilk yükseltme geldiğinde 2.senede telefonun içinden geçiyorlar yalansa yalan deyin batarya daha hızlı gidiyor ram ler gereksiz şişiyor saçma sapan sorunlarla karşılaşıyorsunuz. Bu sene İOS sistemine geçtim z5 premium dan geçtim. Youtube uygulamasında video izlerken çökmeler yaşıyordum arkadaşım 5s ile çatır çatır sorunsuz deneyim sağlıyordu. Android de hep bir şey eksik adam 4 kamera 5 kamera koyuyor ois yok ne bileyim 4 k da 60 yok ois kullanınca geniş açı yok. Lensler arasında geçiş yapıyor sun aynı resmi sanki birini sonbaharda birini ilkbaharda çekmişin gibi fark var. bu sadece kameradaki saçmalıklar. Adamlar camerayı yapıyor dört dört lük içinde google yok :).

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
691
one plus güncelleme alıyor dediniz ? hangi model için diyorsun bunu

Stabilite benim için önemliyse gider one plus modellerinden birini alırım hem güncelleme alıyor hem de yağ gibi akıyor arayüzü tercihim android olur
Müzik benim için önemliyse yine gider andoid alırım en iyi ses yine android cihazlarda
Kamera önemliyse aynı şekilde yine android alınır
İşlevsellik kişiselleştirme önemliyse yine android alınır
Tasarım ekran önemliyse yine bu konuda en iyisi android
Gösteriş yapmak hava atmak istesem yine gider android alırım herkeste olmayan bir model olursa ilgi çeker
İos tercihinin bana göre tek mantıklı sebebi vardır oda şudur her sene telefon değiştiren biri için ideal bir marka çünkü fazla değer kaybetmez ve yatırım aracı olarak bakar bu kişiler.
Lg optimus 3d çıktığı zamandan bu yana tam 9 yıldır android kullanıyorum Apple'ın cihazları zerre ilgimi çekmedi çekmiyor da teknolojide hep geriden gelen verdiği özelliklere göre fiyatını haketmeyen ayrıca her işimi görmeyen kapalı bir sisteme sahip şahsen bana hiçbir şekilde hitap etmiyor.Bugün 2000 tlye sana 2 seçenek vereceğiz telefonu satma şansın yok önünde 2 seçenek var 2000tlye ya 11 pro max alacaksın yada galaxy m30s deseler tercihim m30s olur.