İos mu Android mi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

drjacob

Profesör
Android ucuz , 2.000 tl gibi bir fiyata alabilirsin Mate 20 Lite gibi bir kral telefon (kullanıyorum) aynı zaman da iOS'da kullanıyorum (iPhone 11 Pro Max) iOS'da pahalı ama stabil , iyi , kamerası güncellemesi sinir etmiyor seni

Avicebron

Asistan
Telefonla iç içeysen ve daha fazla özgürlük istiyorsan android derim
Stabilite konusundada ortalama bir üst segment android iyi bakılırsa üzmez
(Mi mix 3 kullanıyorum1 yıl)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konudan bağımsız bir soru 11 den önce ne kullanıyordun android olarak yani
Mi note 3 Galaxy note 4 den geçtim pişman oldum

VECTORRR

Dekan
IOS'un da AppStore uygulamasındaki her şey androiddeki playstore uygulamasından çok daha pahallı ve androiddeki gibi çok rahatça her istediğini yapamıyorsun.

TheTruthHurts

Profesör
IOS'a zaten virüs bulaşamıyor zoru kolayı yok
Jailbreaksiz iosa virüs bulaşması mümkün. Sadece androide göre daha zor.

IOS'un da AppStore uygulamasındaki her şey androiddeki playstore uygulamasından çok daha pahallı ve androiddeki gibi çok rahatça her istediğini yapamıyorsun.
App store’un saçmalığı işte. Play store’daki kur 7₺ iken app storeda 4,5₺’ydi ama şimdi play store’un kuru daha ucuz. App store kuru çok geç güncelliyor

Stabilite benim için önemliyse gider one plus modellerinden birini alırım hem güncelleme alıyor hem de yağ gibi akıyor arayüzü tercihim android olur
Müzik benim için önemliyse yine gider andoid alırım en iyi ses yine android cihazlarda
Kamera önemliyse aynı şekilde yine android alınır
İşlevsellik kişiselleştirme önemliyse yine android alınır
Tasarım ekran önemliyse yine bu konuda en iyisi android
Gösteriş yapmak hava atmak istesem yine gider android alırım herkeste olmayan bir model olursa ilgi çeker
İos tercihinin bana göre tek mantıklı sebebi vardır oda şudur her sene telefon değiştiren biri için ideal bir marka çünkü fazla değer kaybetmez ve yatırım aracı olarak bakar bu kişiler.
Lg optimus 3d çıktığı zamandan bu yana tam 9 yıldır android kullanıyorum Apple'ın cihazları zerre ilgimi çekmedi çekmiyor da teknolojide hep geriden gelen verdiği özelliklere göre fiyatını haketmeyen ayrıca her işimi görmeyen kapalı bir sisteme sahip şahsen bana hiçbir şekilde hitap etmiyor.Bugün 2000 tlye sana 2 seçenek vereceğiz telefonu satma şansın yok önünde 2 seçenek var 2000tlye ya 11 pro max alacaksın yada galaxy m30s deseler tercihim m30s olur.

Yıllarca android kullanmış biri olarak konuşuyorum androidi fiyatını ele alarak konuşabiliriz ama başka hiçbir şeyini savunmayın. Alıyorsun amiral gemisi android den telefon max 3 nesil android güncellemesi alıyor.En iyi senaryodan bahsediyorum hiç güncelleme almayan bile var 1 sene 10 numara kullanıyorsun ilk yükseltme geldiğinde 2.senede telefonun içinden geçiyorlar yalansa yalan deyin batarya daha hızlı gidiyor ram ler gereksiz şişiyor saçma sapan sorunlarla karşılaşıyorsunuz. Bu sene İOS sistemine geçtim z5 premium dan geçtim. Youtube uygulamasında video izlerken çökmeler yaşıyordum arkadaşım 5s ile çatır çatır sorunsuz deneyim sağlıyordu. Android de hep bir şey eksik adam 4 kamera 5 kamera koyuyor ois yok ne bileyim 4 k da 60 yok ois kullanınca geniş açı yok. Lensler arasında geçiş yapıyor sun aynı resmi sanki birini sonbaharda birini ilkbaharda çekmişin gibi fark var. bu sadece kameradaki saçmalıklar. Adamlar camerayı yapıyor dört dört lük içinde google yok :).

drjacob

Profesör
one plus güncelleme alıyor dediniz ? hangi model için diyorsun bunu

Stabilite benim için önemliyse gider one plus modellerinden birini alırım hem güncelleme alıyor hem de yağ gibi akıyor arayüzü tercihim android olur
Müzik benim için önemliyse yine gider andoid alırım en iyi ses yine android cihazlarda
Kamera önemliyse aynı şekilde yine android alınır
İşlevsellik kişiselleştirme önemliyse yine android alınır
Tasarım ekran önemliyse yine bu konuda en iyisi android
Gösteriş yapmak hava atmak istesem yine gider android alırım herkeste olmayan bir model olursa ilgi çeker
İos tercihinin bana göre tek mantıklı sebebi vardır oda şudur her sene telefon değiştiren biri için ideal bir marka çünkü fazla değer kaybetmez ve yatırım aracı olarak bakar bu kişiler.
Lg optimus 3d çıktığı zamandan bu yana tam 9 yıldır android kullanıyorum Apple'ın cihazları zerre ilgimi çekmedi çekmiyor da teknolojide hep geriden gelen verdiği özelliklere göre fiyatını haketmeyen ayrıca her işimi görmeyen kapalı bir sisteme sahip şahsen bana hiçbir şekilde hitap etmiyor.Bugün 2000 tlye sana 2 seçenek vereceğiz telefonu satma şansın yok önünde 2 seçenek var 2000tlye ya 11 pro max alacaksın yada galaxy m30s deseler tercihim m30s olur.

stat counter