(IOS/ANDROID) Mobil cihazlar için oynanabilir bir benchmark: TauCeti Unknown Origins

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Antutu,GFXbench,Geekbench gibi benchmarklar,otomatikman mobil cihazın performansını ölçüp size bir puan sunar ama bazı uygulamalar ise yarı oyun,yarı benchmark gibiler. Mesela Bright Memory,MadOut2,Bridghtridge gibi....

Bunların bir tanesi de mobile yeni çıkan TauCeti. Bu oyun daha çok cihazın performansını test etmek için ve gelecekteki oyunların Unreal Engine 4 oyun motorundan nasıl yararlanacağını gösteriyor. Aynı zamanda oyunu 5-10 dakikalık oynayabiliyorsunuz. Demo sürümü gibi....belki de bu oyunun tamamı yakında çıkacak (çıkarsa büyük ihtimalle paralı olacak). Benim için oyun fps limiti 30. 60fps desteklenmiyor.

Bunu indirecekseniz cihazınızın güçlü olduğuna emin olun. Bu benchmark cihazı çok ısındırabilir. Eğer bir sorun varsa bundan ben sorumlu değilim :)

Bazı söylentilere göre iphone se 2020 henüz bu oyunu açmıyormuş.

Minimum grafikler (çözünürlük boyutu %31,her detay en düşükte)
8FAE75A7-8658-42B0-8B1D-9A4515117DE5.jpeg

Maksimum grafikler )çözünürlük boyutu %100,her detay en yüksekte)
A48F97C8-D143-401E-B4C3-418F9ED2E937.jpeg

Benchmark testi. 2 ayrı yerde 60 saniyelik test yapabiliyorsunuz. Ortalama fps(saniye başı kare sayısı),frame time(kare zamanı) ve kullanılan hafızayı sayısını görebiliyoruz.
4B9DB60D-BD50-44DF-ADB1-F2D42B97437C.jpeg

Sizin amiral gemilerinizin de bu oyunda nasıl performans sergilediğini görmek isterim. Kullananlar varsa benchmark sonucunu buraya ekleyebilirler :)

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
389
Antutu,GFXbench,Geekbench gibi benchmarklar,otomatikman mobil cihazın performansını ölçüp size bir puan sunar ama bazı uygulamalar ise yarı oyun,yarı benchmark gibiler. Mesela Bright Memory,MadOut2,Bridghtridge gibi....

Bunların bir tanesi de mobile yeni çıkan TauCeti. Bu oyun daha çok cihazın performansını test etmek için ve gelecekteki oyunların Unreal Engine 4 oyun motorundan nasıl yararlanacağını gösteriyor. Aynı zamanda oyunu 5-10 dakikalık oynayabiliyorsunuz. Demo sürümü gibi....belki de bu oyunun tamamı yakında çıkacak (çıkarsa büyük ihtimalle paralı olacak). Benim için oyun fps limiti 30. 60fps desteklenmiyor.

Bunu indirecekseniz cihazınızın güçlü olduğuna emin olun. Bu benchmark cihazı çok ısındırabilir. Eğer bir sorun varsa bundan ben sorumlu değilim :)

Bazı söylentilere göre iphone se 2020 henüz bu oyunu açmıyormuş.

Minimum grafikler (çözünürlük boyutu %31,her detay en düşükte)
Ekli dosyayı görüntüle 112439

Maksimum grafikler )çözünürlük boyutu %100,her detay en yüksekte)
Ekli dosyayı görüntüle 112440

Benchmark testi. 2 ayrı yerde 60 saniyelik test yapabiliyorsunuz. Ortalama fps(saniye başı kare sayısı),frame time(kare zamanı) ve kullanılan hafızayı sayısını görebiliyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 112441

Sizin amiral gemilerinizin de bu oyunda nasıl performans sergilediğini görmek isterim. Kullananlar varsa benchmark sonucunu buraya ekleyebilirler :)
Samsung Galaxy Note 5'in, bu oyunu veya uygulamayı açacağını bile düşünmüyorum.
Benim telefon, amiral gemisi, evet ama eski amiral gemisi. Aynı S3, S4 gibi

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Samsung Galaxy Note 5'in, bu oyunu veya uygulamayı açacağını bile düşünmüyorum.
Benim telefon, amiral gemisi, evet ama eski amiral gemisi. Aynı S3, S4 gibi
Ondan dolayı indirmeden önce cihazın güçlü olduğuna emin olun dedim :)

Amiral gemisinden kastım daha yenileri. 2017/2018-2020 modelleri gibi.