iOS 9 yükledikten sonra iPhone takılmaya başladı mı?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Acı soruyu soruyorum :D

iOS 9 yükledikten sonra telefonun performansında sorun yaşayan var mı? Bendeki telefon (iPhone 6) yavaşlamaya başladı.

Sizde durum nedir?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Bir sonraki güncelleme ile bu sorunlar gidecek gibi görünüyor. Bakalım iOS 9.0.1 ne zaman gelecek?

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Hocam bazı uygulamalarda ilk önce siyah ekran geliyor ondan sonra açılıyor buda sanırım uygulamanın ios 9 güncellemesi yapınca düzelir. Bunun dışında yavaşlama aman aman bir yavaşlama değil, cihaz hala stabil çalışıyor rahatsız eden bir yavaşlama değil benim açımdan.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264

iOS 9 yükledikten sonra telefonun performansında sorun yaşayan var mı? Bendeki telefon (iPhone 6) yavaşlamaya başladı.

Sizde durum nedir?
Elbetteki yavaşlıyacak, Apple ın klasik politikası.Her yeni sürümle birlikte cihaz biraz daha performansı düşücek.İstediği kadar güncelleme versin hepsinde performans düşüyor.En iyisi telefonun geldiği sürümden yukarı çıkmamak.İşte bu yüzden iPhone almıyorum.Paran varsa iPhone alıcaksın :thumbdown:

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Hayır bir sıkıntı yok fakat kurulum yaparken kaydırma hareketi yaptığımda işlev yapamadım tekrardan bi kurulum yaptım. Başa aldım yani dokunduğum halde bir türlü ileri gitmedi kurulum bi kurulumda sıkıntı yaşadım. Diğer türlü vs gayet iyi hızlı ips6 da diğer modellerindeki bilmiyorum.

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
6 kullanıcısı olarak genel olarak bir probleme rastlamadım ufak tefek yavaşlık olsa bile genel anlamda bir sorun yaşatmadı ben memnunum.

F

firateski

SDN Okuru
Şuan ios 9.1 beta kullanıyorum iPhone 4s üzerinde ve sonuç mükemmel. Gerek şarj süresi gerek performans bakımından ios8'den daha iyi

Zecras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet, IPhone 6 Plus 128GB kullanıcısıyım, IOS 9 ile telefon epey yavaşladı. İlk önce wi-fi üzerinden güncellemiştim şimdi tekrar emin olmak için temiz kurulum yaptım durum aynı. Sanırım çözünürlük ile ilgili optimizasyon sorunu var. İşin ilginci şirket telefonum olan IPhone 5C 16GB'da IOS 8'e göre epey hızlandı, tabiri caizse yağ gibi oldu.

Büyük ihtimalle Apple, IOS 9.1 ile bu problemi giderecektir.

B

Begumyaprak

SDN Okuru
İphone 6 kullanıyorum dün bende güncelledim ve hafif takılmalar kasmalar var özellikle klavye de belli derecede bence,ios 9.1 i beklemek lazım

T

Tahacloud

SDN Okuru
iPhone 5 e yükledim çok memnunum geçişler animasyonlar çok daha hızlı . Ayrıca QuickType müthiş. Çok iyi öneri yapıyı.
Ufak tefek sıkıntılar var ama hiç biri önemli değil. Zaten .0.1 sürümü gelince düzelir.

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266
Evet performans düştü biraz. Ama wifi üzerinden olursa problem olabilir. iTunes'dan restore yaparken dondu cihaz şuanlık ölü. Bilgisayar formata gitti gelse bi.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Wifi üzerinden güncelleyenler bir sürü sorunla karşılaşıyorlar.Major Güncellemeleri itunes üzerinden yapınız minör güncellemeleri wifi üzerinden yaparsanızda olur.İp6+ 9.0 sürümdeyim direk eksilere geçeceğim
1.Siri sapıtmış durumda çoğu zaman sesi algılamıyor yada ses çıkmıyor.
2.Spotlight ekranında hafif kasılmalar mevcut
3.Multitasking'te sayfalar arası kasılmalar mevcut
4.Uygulamalar ios 9 güncellemesi almadığı için zaman zaman sapıtıyorlar
Artılar
1.Kamerada ilk foto çekince deklanşör sesi gelmiyordu düzelmiş
2.Batarya yüzdesi artık %2 gitmiyor
3.Bazen kilit tuşu sesi çıkmıyordu düzelmiş
İos 9.1 En stabil sürüm olur diye tahmin ediyorum.Lollipop 5.0.1 sürümü çok kötüydü 5.1.1 ile düzeldi ios 9.1 güncellemesi ile herşey düzelecektir.

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Beta'ya göre çok ciddi düzeltmeler var.Fakat Düşük Pil Modu telefonu bildiğiniz garantilik ediyor.Beta sırasında telefonum malesef Düşük Pil Modu yüzünden kafayı yemişti.Garantiden yeni geldi bunda da denedim , yine aynı sorun.

Onun dışında çok bir şey yok.Benim gözüme çarpmadı.Tavsiyelerim , Düşük Güç Modunu gerekmedikçe kullanmayalım.

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Temiz kurulum yapmanızı öneririm. Temiz kurulum için itunesten sıfırlayıp yeni bir iphone olarak ayarla demeniz gerek.
Uygulamaları yedekten yüklemeyip indirirseniz siyah ekran sorununuz da ortadan kalkıcaktır.
İlk kurduğunuzda bi kasılma yaşanabilir bunun nedeni icloud verilerinizin telefonunuza tekrar indirilmesidir bilginize.
İyi forumlar

iPhoneDostu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Sizde durum nedir?

Cihaz 6plus
Yukarıdan inen Spotlight ta baya takılmalar var
Uygulamalar daha uyumlu değil sanırım ios 9 a
Ana ekrandada biraz takılmalar oluyor bende iphonedo beyciğim gibi temiz kurulum yapacağım kendisi su gibi aktığını söylüyor

https://twitter.com/iphonedo/status/644631053810974720
Bu kadar insan aynı sorunu yaşıyorsa en yakın zamanda güncelleme verirler sanıyorum 8 de öyle yapmışlardı

Kendine iyi bak [MENTION=2]Troy[/MENTION]

enolaguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Berbat durumda ios 9.1 klavye kasmaları rehberi geç açmaları ekranın dokunmatik hassasiyeti bile azaldı sakın yüklemeyin

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31

Sizde durum nedir?

aynı sorun başıma geldi çözümü şu şekilde...

Telefondaki yedeklerini pc ye al (resim,muzik)

daha sonra telefonu recovery modun alacaksin. internetten bak nasıl alındıgına

pc ye itunes kurup itunes üzeirnden iphoneu geri yükle diyeceksin intenetten 1,5 veya 2 gb lik yazılım inip telefona kurulacak ve telefonundaki sorun giderilmiş olacak..

Eğer itunes üzerinden yada icloud üzerinden cihaz yedeği aldıysan geri yükleme sakın. Eğer geri yüklersen sorun tekrardan cihaza yüklenmiş olur boşuna cihazı sıfırlamış olursun.