iOS 12 Beta

Bu konuyu okuyanlar

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Aynısının laciverti olmuş pil performansı berbat :(

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Final sürümünün çıkmasına birkaç gün var ve sistem gayet hızlı ama hala hatalarla dolu. Ayrıca 8+ da bile pil performansı leş gibi. Nasıl olacak bu iş anlamadım.
Aynen öyle Beta 5-6 fena değildi bunun yanında o derece artık. Hız olarak iyi denebilir ama hala müzik dinlerken kamera açılınca veya ön kameraya geçerken müzik takılıyor,3D Touch Safari’de donuyor vs. Saçma saçma işler. Böyle giderse iOS 12 ile uğraşamam Mi Mix 3’ü falan beklerim herhalde :/

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Beta 12’de de batarya performansı aynı fakat sistem gözle görülür bir biçimde daha kararlı. Önceki tahminimde yanıldım ama bu sefer 1 ya da 2 Beta kaldığını düşünüyorum. Tam sürümden sonra temiz kurulum yapacağım ve Beta ile farklarını yazacağım. İyi forumlar :)

anestezici25

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Siri, Apple’ın mobil işletim sistemindeki en son sürüm olan İOS 12 deki güncellemeleri alabilecek temel iOS özelliklerinden sadece bir tanesi.
Bu güncellemeler, Kısayollar gibi çığır açan yeni özelliklerden çeşitli daha küçük ve daha fazla geliştirmelere kadar değişmektedir. Her iki durumda da, bu güncellemeler Siri’nin kullanılabilirliğini ve rahatlığını önemli ölçüde artıracaktır.
İOS 12 ‘de Sunulan 9 Yeni Siri Özellikleri Sizler için Sıraladık

Reaksiyon puanı
892
Arkadaşlar ben ios 12 beta 11 de yedek almıştım ios 11.4.1 e döndüm ancak verilerimin bazıları silindi,sonradan baktığımda ise geri dönüşte beta sürümlerde alınan yedek fayda etmiyormuş.Acaba ios 12 beta 12 ye güncelleyio ios 12 beta 11 deki yedeğimi kullanabiliyor muyum?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Arkadaşlar ben ios 12 beta 11 de yedek almıştım ios 11.4.1 e döndüm ancak verilerimin bazıları silindi,sonradan baktığımda ise geri dönüşte beta sürümlerde alınan yedek fayda etmiyormuş.Acaba ios 12 beta 12 ye güncelleyio ios 12 beta 11 deki yedeğimi kullanabiliyor muyum?
Ne sorduğunu anlamadım ama şöyle söyleyeyim 11'de ki yedeğini 12'de kullanabilirsin. Ama 12'de ki yedeğini 11'de kullanamazsın :) İyi Forumlar :)

Reaksiyon puanı
892
Ne sorduğunu anlamadım ama şöyle söyleyeyim 11'de ki yedeğini 12'de kullanabilirsin. Ama 12'de ki yedeğini 11'de kullanamazsın :) İyi Forumlar :)
Şunu demeye çalışıyorum ios 12 beta 11 de bir yedek almıştım,11.4.1 e dönünce verilerimin bazıları silindi eğer ben ios 12 beta 12 yi kurduğum zaman ios 12 beta 11 yedeğimi geri yükleyebilir miyim?

Reaksiyon puanı
892
Müjdeli haber geri yüklemem başarıyla gerçekleşti,bu durumu yaşayan ya da yaşayacak olan biri de böyle yapmalı

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Yok 11.4.1 den ios 12 beta 12 ye güncelleme yaptım.Daha önceden de ios 12 beta 11 kullanıyordum onun yedeğini kurdum.Zaten 12 deki yedeği 11 e kurmak mümkün değil:D

Hmm ben yanlış anladım galiba. 11’ler 12’ler karıştı :D Beta 11’e Beta 12’deki yedeği kurdunuz. Sıkıntı yok ikiside iOS 12 :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
21 eylülde final sürümü gelecek
Bataryamızın içine etti bazen çok sinir etti falan ama olsun bunları bilerek yükledik sonuçta. Onlarca insana yardımcı ve rehber olduk. iOS 12 hepimize hayırlı olsun :D Tam sürüm çıktığında temiz kurulum yapıp nelerin daha stabil olduğunu, pil performansını vs. yazmayı düşünüyorum. Sizlerinde tecrübe ve deneyimlerini bekliyorum :) İyi forumlar :)

Reaksiyon puanı
892
Bataryamızın içine etti bazen çok sinir etti falan ama olsun bunları bilerek yükledik sonuçta. Onlarca insana yardımcı ve rehber olduk. iOS 12 hepimize hayırlı olsun :D Tam sürüm çıktığında temiz kurulum yapıp nelerin daha stabil olduğunu, pil performansını vs. yazmayı düşünüyorum. Sizlerinde tecrübe ve deneyimlerini bekliyorum :) İyi forumlar :)
İos 11.4.1 e geçtiğimde pil ömrü rezalletti ,ios 12 nin betası bile baya iyi 11 e göre.

Penah0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Beta 12 çok iyi ,ben de bir süreliğine kendimi apple fanı ediyorum samsung zamlarından sonra:D:D.XS 8600-8700 tl ye gelecek 600 700 tl daha koyulur note 9 yerine xs alınır

whatsapp instagram feys kullanip kapali kutu gibi kullanmak için kullanacaksansa al gitsin, ben şahsen note 9 alırım

Reaksiyon puanı
892
whatsapp instagram feys kullanip kapali kutu gibi kullanmak için kullanacaksansa al gitsin, ben şahsen note 9 alırım
Aslında kapalı kutu değil uygulama mağazaları indirebiliyorsunuz bedavaya birçok içerik var jb siz.Note 9 güzel evet ta ki xs çıkana kadar.İşlemcisi a12 olacak onun da rakibi sd855 olacak.Apple ın rakibi 2019 da gelir anca:cool:

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Aslında kapalı kutu değil uygulama mağazaları indirebiliyorsunuz bedavaya birçok içerik var jb siz.Note 9 güzel evet ta ki xs çıkana kadar.İşlemcisi a12 olacak onun da rakibi sd855 olacak.Apple ın rakibi 2019 da gelir anca:cool:
Sızan testlere göre 855 a11 in bile gerisinde kalmış ne a12 si :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aynen android açık kaynak olunca dünyayı yönetme şansı sunuyor zaten l

Son düzenleme:

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Açık kaynak kapalı kaynak geyiğine hiç gerek yok bence resme bütün baktığımızda donanım ve yazılım olarak Apple'ın avantajı var. Sd 855 konusunda ise performans testlerine değilde totalde bize ne sunduğuna bakmak lazım. Kamera avantajlarından tutun da antene kadar. iOS'mi Android'mi sorusuna her zaman kesin cevap vermek zorunda değilsiniz. Hatta mantıklı bir cevap vermek isterseniz fiyat olsun, kullanma sıklığınız ve önceliğiniz gibi kriterleri göz önünde bulundurarak karar vermek gerek. Daha önce bu saçma polemik yüzünden birbirini kıranları gördüğüm ve kırdığım için :( araya girmek zorunda kaldım :)

Reaksiyon puanı
892
Açık kaynak kapalı kaynak geyiğine hiç gerek yok bence resme bütün baktığımızda donanım ve yazılım olarak Apple'ın avantajı var. Sd 855 konusunda ise performans testlerine değilde totalde bize ne sunduğuna bakmak lazım. Kamera avantajlarından tutun da antene kadar. iOS'mi Android'mi sorusuna her zaman kesin cevap vermek zorunda değilsiniz. Hatta mantıklı bir cevap vermek isterseniz fiyat olsun, kullanma sıklığınız ve önceliğiniz gibi kriterleri göz önünde bulundurarak karar vermek gerek. Daha önce bu saçma polemik yüzünden birbirini kıranları gördüğüm ve kırdığım için :( araya girmek zorunda kaldım :)
Kesinlikle katılıyorum.Performans testleri de önemli ama günlük kullanım daha önemli.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
:)
BB4F23BE-D85D-4516-93FD-0C689B2091CC.png

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
iOS 12 Gold Master mı bu
Aynen :)
Bu arada 3D Touch olmayan cihazlarda klavyede boşluk tuşuna basılı tutarak araya girme özelliği gelecek vs. demiştim. Hiç bir haber kaynağında görmemiştim yanlışım olmasın ama o özellik gelmiş :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Performans

• iOS, tüm sistemde daha hızlı ve daha duyarlı bir deneyim için iyileştirildi
  • iPhone 5s ve iPad Air sonrası tüm aygıtların performansları geliştirildi
  • Kamera yüzde 70 daha hızlı açılıyor, klavye yüzde 50 daha hızlı ve tuşlar daha duyarlı*
  • Uygulamalar, aygıtınızın gücünden sonuna kadar yararlandığınızda bile iki kat hızlı açılır*

Fotoğraflar

• Yeni Sizin İçin sekmesi; Öne Çıkan Fotoğraflar, Efekt Önerileri gibi özelliklerle arşivinizdeki harika fotoğrafları yeniden keşfetmenize yardımcı olur
  • Paylaşma Önerileri, etkinliklerde çekilen fotoğrafları fotoğraflardaki kişilerle paylaşmanızı önerir
  • Arama için yapılan iyileştirmeler, akıllı öneriler ve birden fazla anahtar sözcük desteğiyle fotoğraflarınızı daha kolay bulmanızı sağlar
  • Fotoğrafları, onları çektiğiniz zaman bulunduğunuz yere, işletmeye veya etkinliğe göre arayın
  • Daha hızlı bir performans ve daha geniş bir önizleme moduyla geliştirilmiş içe aktarma
  • Fotoğrafları düzenlemek için RAW desteği

Kamera

• Portre modunda yapılan iyileştirmeler Sahne Işığı ve Sahne Işığı Mono efektlerini kullanırken konu ve arka plan arasında ince ayrıntıları korur
  • QR kodları kamera çerçevesinde gösterilir ve böylece kodların taranmasını kolaylaştırır

• Yeni ve daha da özelleştirilebilir bir Animoji olan yepyeni Memoji, çok çeşitli ve eğlenceli kişiselleştirilmiş karakterlerle Mesajlar uygulamasını daha ifadeli bir hale getirir
  • Animoji şimdi T. rex, hayalet, koala ve kaplan da içeriyor
  • Memoji’lere ve Animoji’lere göz kırptırın ve dil çıkarttırın
  • Yeni kamera efektleri ile Animoji, filtreler, metin efektleri, iMessage çıkartma paketleri ve biçimler Mesajlar’da çektiğiniz fotoğraflarda ve videolarda kullanılabilir
  • Animoji artık 30 saniyeye kadar kayıt yapabilir

Ekran Süresi

• Ekran Süresi uygulamalarda ve web sitelerinde geçirdiğiniz süreyi daha iyi kullanmanıza yardım etmek için size ve ailenize ayrıntılı bilgi sunar
  • Uygulamalarda geçirilen süreleri, uygulama kategorisine göre kullanımı, alınan bildirim sayısını ve aygıtların ne sıklıkta uyandırıldıklarını görün
  • Uygulama sınırları sizin ve çocuğunuzun uygulamalarda ve web sitelerinde harcanacak zamanı ayarlamanıza yardım eder
  • Ebeveynler, çocuklar için Ekran Süresi ile çocuklarının iPhone’u ve iPad’i nasıl kullandıklarını kendi iOS aygıtlarından yönetebilir

Rahatsız Etme

• Ayarlanmış bir zaman, konum veya takvim etkinliğinden sonra kapanabilen Rahatsız Etme
  • Yatma Zamanında Rahatsız Etme özelliği siz uyurken gelen bildirimleri kilitli ekranınızda göstermez

Bildirimler

• Aynı uygulamadan gelen bildirimler otomatik olarak bir arada gruplanarak bildirimlerinizi yönetmenize yardımcı olur
  • Hızlı Ayarlama ile bildirim ayarlarını kilitli ekranınızdan denetleyebilirsiniz
  • Yeni Sessiz Bildir seçeneği bildirimleri dikkatinizi dağıtmayacak şekilde sessizce Bildirim Merkezi’ne gönderir

Siri

• Siri Kestirmeleri, yapmak istediklerinizi daha hızlı yapmanızı ve tüm uygulamaların Siri ile çalışmasını sağlar
  • Desteklenen uygulamalarda “Siri’ye Ekle” düğmesini kullanarak veya Ayarlar > Siri ve Arama bölümünde kestirme ekleyin
  • Siri, Kilit Ekran’da ve Ara’da kestirme önerir
  • Formula 1, Nascar, Indy 500 ve MotoGP motor sporları sonuçlarını, zaman çizelgelerini, istatistikleri ve pozisyonları öğrenin
  • Fotoğraflar uygulamasında ilgili fotoğrafları ve Anı’ları bulmak için onları zamana, konuma, kişilere, konulara veya son yaptığınız yolculuklara göre arayın
  • 40’tan fazla dil çifti desteği ile cümleleri daha fazla dile çevirin
  • Ünlüler hakkında nerede doğdukları gibi bilgiler alın, yiyecekler hakkında kalori ve besin değeri gibi sorular sorun
  • El Feneri’ni açın veya kapatın
  • İrlanda İngilizcesi, Güney Afrika İngilizcesi, Danca, Norveççe, Kantonca ve Mandarin (Tayvan) için daha doğal ve ifadeli bir ses

Artırılmış Gerçeklik

• ARKit 2’deki paylaşılan deneyimler, geliştiricilerin arkadaşlarınızla deneyimleyebileceğiniz yenilikçi AR uygulamaları yaratmasını sağlar
  • Devamlılık, geliştiricilerin deneyimleri bıraktığınız yerden kaydetmelerini ve yeniden yüklemelerini sağlar
  • Nesne saptama ve görüntü izleme özellikleri, geliştiricilere gerçek dünya nesnelerini tanıma ve uzayda hareket ederken görüntüleri izleme için yeni araçlar sağlar
  • AR Hızlı Bakış, AR nesnelerini News, Safari ve Dosyalar gibi yerleşik uygulamalar ile görüntülemenize ve onları iMessage ve Mail ile arkadaşlarınızla paylaşmanıza izin verecek şekilde AR deneyimini iOS’inizin her yerine taşır

Ölçüm

• Nesneleri ve alanları ölçmeye yarayan yeni artırılmış gerçeklik uygulaması
  • Yüzeylere veya boş alanlara çizgi çizip ölçün ve daha fazla bilgi görmek için çizginin etiketine dokunun
  • Dikdörtgen nesneleri otomatik olarak ölçer
  • Ölçümlerinizin ekran resimlerini çekin, paylaşın ve işaretleyin

Gizlilik ve Güvenlik

• Safari’deki geliştirilmiş Akıllı Takip Koruması, gömülü içeriğin ve sosyal medya düğmelerinin sizin izniniz olmadan siteler arası dolaşımı takip etmesini engeller
  • Reklam verenlerin iOS aygıtlarının benzersiz özelliklerini belirleyebilmelerini azaltarak reklam hedeflemeyi önler
  • Safari’de ve uygulamaların çoğunda hesap yaratırken veya parola değiştirirken otomatik olarak güçlü ve eşsiz parolalar önerir
  • Yeniden kullanılan parolalar Ayarlar > Parolalar ve Hesaplar’da gösterilir
  • Güvenlik kodu Otomatik Doldurma özelliği, QuickType çubuğunda öneri olarak SMS ile tek seferlik parola gönderir
  • Kişilerle parola paylaşmak Ayarlar’daki Parolalar ve Hesaplar bölümünde AirDrop’u kullanarak her zamankinden daha kolay
  • Siri, yetkilendirilmiş aygıtlarda hızlıca parola bulma desteği ekler

Apple Books

• Yepyeni tasarım kitapları ve sesli kitapları daha kolay ve eğlenceli bir şekilde keşfetmenizi ve okumanızı sağlar
  • Şu An Okunan sekmesi okumakta olduğunuz kitaba devam etmenizi veya daha sonra ne okuyacağınızla ilgili öneriler bulmanızı kolaylaştırır
  • Daha sonra okumak istediklerinizin takibini yapabilmek için yeni Okunacaklar koleksiyonuna kitap ekleyin
  • Kitapçı, Apple Books editörlerimizden veya yalnızca sizin için seçilen önerilerden gelen yeni ve popüler seçimler ile bir sonraki kitabınızı bulmanızı kolaylaştırır
  • Yeni Sesli Kitaplar; favori yazarlarınız, oyuncularınız ve ünlü kişileriniz tarafından okunan sürükleyici hikayeler ve kurgusal olmayan bilgilendirici kitapları bulmanıza yardımcı olur

Apple Music

• Arama özelliği şarkı sözlerini destekler, böylece bir şarkı bulmak için şarkının sözlerini kullanabilirsiniz
  • Sanatçı sayfalarına göz atma, sanatçıların müziklerine göre kişiselleştirilmiş bir istasyon içeren bir tasarımla artık daha kolay
  • Yeni “Arkadaşların Ne Dinliyor?” bölümü arkadaşlarınızın dinlediklerinden seçilen seveceğiniz parçaların bir listesidir
  • Dünya çapında ülkelerde günlük en popüler 100 şarkıyı gösteren yeni müzik listeleri

Borsa

• Yepyeni tasarım iPhone’da ve iPad’de borsa verilerini, etkileşimli grafikleri ve popüler haberleri kolayca görmenizi sağlar
  • İzleme Listesi, günlük performansları tek bakışta görmenizi sağlayacak şekilde renk kodlu grafikler içerir
  • Her menkul değer sembolü için etkileşimli bir grafik ve kapanış sonrası fiyat, işlem hacmi ve daha fazlasını içeren anahtar ayrıntılar görün

Sesli Notlar

• Daha kolay kullanım için yepyeni bir tasarım
  • iCloud, kayıtlarınızı ve düzenlemelerinizi bütün aygıtlarınızda eşzamanlı tutar
  • Düşey ve yatay yön desteği ile iPad’de de kullanılabilir

Apple Podcasts

• Bölümleri olan şovlar için Bölümler desteği
  • Kulaklığınızın ve arabanızın ileri ve geri düğmeleri ile 30 saniye atlayın veya bir sonraki bölüme geçin
  • Şimdi Dinle ekranından yeni bölüm bildirimlerini kolayca yönetin

Erişilebilirlik

• Canlı Dinleme daha net duymanıza yardım etmek için AirPods ile çalışır
  • RTT telefon arama artık AT&T ile çalışır
  • Seçimi Seslendir, seçtiğiniz metni seslendirmek için Siri sesini kullanmayı destekler

Diğer özellikler ve iyileştirmeler

• FaceTime’daki kamera efektleri gerçek zamanlı görünüşünüzü dönüştürür
  • CarPlay, üçüncü parti navigasyon uygulamaları desteği ekler
  • Desteklenen kampüslerde, binalara girebilmek ve Apple Pay ile ödeme yapmak için Wallet’ta temassız öğrenci kimlik kartlarını kullanın
  • Web sitesi simgeleri Ayarlar > Safari’de etkinleştirilerek iPad’deki sekmelerde görüntülenebilir
  • Hava Durumu desteklenen bölgelerde hava durumu kalitesini gösterir
  • iPad’de ana ekrana gitmek için ekranın altından hızla yukarı kaydırın
  • iPad’de Denetim Merkezi’ne gitmek için sağ üstten aşağı kaydırın
  • İşaretle özelliği, bir ek renk paleti ve her işaretleme aracının çizgi kalınlığını ve opaklığı değiştirme seçeneklerini içerir
  • Ayarlar’daki pil kullanım grafiği şimdi son 24 saat veya 10 gün içindeki kullanım durumunuzu gösterir, ilgili süre boyunca uygulama kullanımını görmek için bir çubuğa dokunabilirsiniz
  • 3D Touch’a sahip olmayan aygıtlarda klavyenizi izleme dörtgenine çevirmek için klavyenin Boşluk tuşuna basılı tutun
  • Haritalar, Çin’deki kapalı mekan konumlandırmaya sahip havaalanlarına ve alışveriş merkezlerine kapalı mekan haritası desteğini sunar
  • Yeni İbranice tanım sözlüğü, Arapça-İngilizce ve Hintçe-İngilizce iki dilli sözlükler
  • Yeni İngilizce Thesaurus
  • Otomatik yazılım güncelleme, iOS güncellemelerinin geceleri otomatik olarak indirilmesini sağlar

Son düzenleme: