iOS 12 Beta

Bu konuyu okuyanlar

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Hocam cihaz ne ? Bataryada 11.4 e göre ne kadar iyileştirme var ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada detaylı anlatımınız i,in teşekkürler.
Cihaz iPhone 6s. 11.4’e göre pek bir değişim yok. Şu anda beta olduğu için bir şey diyemiyorum. Her betada pil performansı değişiyor. Ama iOS 12’nin en azından 11.4’ten daha iyi olacağını düşünüyorum. Rica ederim :)

Edit: Bir sıkıntı da Safari’de çıktı. Gizli sekmeye geçtiğimiz buton görünmüyor ve basmıyor. Cihazı yeniden başlattığımızda düzeliyor ama tekrardan kayboluyor. İyi forumlar :)

Son düzenleme:

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Cihaz iPhone 6s. 11.4’e göre pek bir değişim yok. Şu anda beta olduğu için bir şey diyemiyorum. Her betada pil performansı değişiyor. Ama iOS 12’nin en azından 11.4’ten daha iyi olacağını düşünüyorum. Rica ederim :)

Edit: Bir sıkıntı da Safari’de çıktı. Gizli sekmeye geçtiğimiz buton görünmüyor ve basmıyor. Cihazı yeniden başlattığımızda düzeliyor ama tekrardan kayboluyor. İyi forumlar :)
Ben de 6s kullanıyorum, 11,4 ile bataryada sorun oldu eskisine göre niyeyse 30-40 dk fark ediyo. 12 ile umarım düzelir :/

Elwoods

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mezura uygulaması herhalde tüm cihazlara gelmedi. iPhone 6 kullanıcısıyım sabah telefonu güncellerken uygulama ekranda göründü ardından hemen kayboldu :)

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Mezura uygulaması herhalde tüm cihazlara gelmedi. iPhone 6 kullanıcısıyım sabah telefonu güncellerken uygulama ekranda göründü ardından hemen kayboldu :)
iOS 12 kullananlara özel ölçü uygulaması eylül ayında beta dam çıkıp tam sürümüyle gelecek

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
iPhone 5s ile 6 arasında fazla fark görmeyen tek ben miyim acaba? :D İlk çıktığında alanlar dışında iPhone 6 alanların mantıklı bir şey yaptığını düşünmüyorum. Tabii ki bütçe önemli ama gereksiz pahalı bir cihaz. iOS 12 iPhone 6’ya ilaç gibi gelecektir. Çok gömdüm gibi oldu ama gerçekçi olmakta fayda var. Yine de en azından benim düşüncem 2 yıl daha götürür. Batarya değişimi şart tabi :)

Yeni özelliklerden biri olan uygulamaları sınırlama özelliğinin iOS Beta 3’te ki yeni halinden bahsedeyim. Uygulamaları sınırlarken sistem tarafından kategorize edildiğini görüyoruz. Bu aslında çok güzel hızlıca seçiyorsunuz ve sıkılma, darlanma olayı ortadan kalkıyor. Kategorize etme olayıda güzel çalışıyor.(Anlasın bi zahmet :) ) Birde süre sınırı ekranının tasarımı değişmiş. Eski tasarıma önceki mesajlarımdan ulaşabilirsiniz. Bu özelliğin hala bazı yerlerinin İngilizce ve sıkıntılı çalıştığını belirteyim. İyi forumlar :)
D2D8C335-9049-4D14-B5B7-A5A74FD0C02C.png

B248AF40-82F9-46B9-8796-7A787AE1E998.png

Son düzenleme:

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Merhaba arkadaşlar. iOS 12 Beta 3’ün getirdiği sıkıntılar canıma tak etti ve yaklaşık 2 saat önce sadece ayarları sıfırladım. Ve sonuç temiz kurulum tadında. Şu anda saçma sapan hatalar yok. Ama Beta’nın getirdiği sıkınılar devam ediyor. Tam sürüm geldiğinde temiz kurulum şart tabii ki :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
iOS 12 Beta 4 yayınlandı arkadaşlar. Yakında yeniliklerle buradayım :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
iOS 12 Beta 4 için yeni özelliklere ve sisteme kararlılık getirilmiş diyebiliriz. Ekran süresi ve ölçüm tam anlamıyla stabik olmasada oldukça iyi hale getirilmiş. Beta 4 ile hücresel veri kısmında uygulamaların sırası alfabetik yerine kullanılan internet miktarına göre yapılmış. Bu çok hoşuma gitti. Betada hücresel veri bölümüne girip sayfayı aşağı çektiğimizde ayarlar çöküyordu bu sorunda giderilmiş.Takvim uygulaması Siri ve Apple Haritalar ile birlikte çalışıyor ve kullanışlı önerilerde bulunuyor. Birde takvim uygulamasına getirilen seyahat süresi özelliği var. Seyahat süresi özelliğini aktif ettiğimizde takvimimiz seçtiğimiz süre içerisinde meşgul gözükecek. Batarya konusunda pek bir değişiklik görmedim ama uzun test yapmakta fayda var :) İyi forumlar :)
095E785D-4642-4FC4-874C-5721E7D03842.png
E83B9F83-44E8-4C56-851B-2929692D5CED.png
3042C151-A2A2-489C-9610-88B4F4869690.png

Son düzenleyen moderatör:

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
iPhone 5s ile 6 arasında fazla fark görmeyen tek ben miyim acaba? :D İlk çıktığında alanlar dışında iPhone 6 alanların mantıklı bir şey yaptığını düşünmüyorum. Tabii ki bütçe önemli ama gereksiz pahalı bir cihaz. iOS 12 iPhone 6’ya ilaç gibi gelecektir. Çok gömdüm gibi oldu ama gerçekçi olmakta fayda var. Yine de en azından benim düşüncem 2 yıl daha götürür. Batarya değişimi şart tabi :)

Yeni özelliklerden biri olan uygulamaları sınırlama özelliğinin iOS Beta 3’te ki yeni halinden bahsedeyim. Uygulamaları sınırlarken sistem tarafından kategorize edildiğini görüyoruz. Bu aslında çok güzel hızlıca seçiyorsunuz ve sıkılma, darlanma olayı ortadan kalkıyor. Kategorize etme olayıda güzel çalışıyor.(Anlasın bi zahmet :) ) Birde süre sınırı ekranının tasarımı değişmiş. Eski tasarıma önceki mesajlarımdan ulaşabilirsiniz. Bu özelliğin hala bazı yerlerinin İngilizce ve sıkıntılı çalıştığını belirteyim. İyi forumlar :)
Ekli dosyayı görüntüle 44554
Ekli dosyayı görüntüle 44555

Ben pili değiştirdim bu Türk firması var deji batarya diye 2100 mah sanırom biraz daha fazla fakat hala ios 8 deki süreleri göremiyorum. Telefonumu ilk çıktığı sene aldım hala da memnunum sıkıntı yaşamadım. Sanırım dediğiniz gibi en son güncellemeye kadar her türlü götürür diye düşünüyorum. 4. Seneyi devirdi.

Reaksiyon puanı
892
6s de 8 saat 49 dk ekran süresi mi alıyorsunuz, vay beeeğ:D:D cihaz yeni mi acaba?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Konu güzel olmuş. Her zamanki gibi bu rehber konunuzu da çok beğendim. Emeğinize sağlık. :)

Reaksiyon puanı
57
Teşekkür ederim beğenmenize sevindim. Konu bencede fena olmadı sanki :D

Game center bi haber varmı :(

iyice mühendise cevirdiler uygulamaları, güzelim game center varken kaldırdılar :p bide sağlık uygulamasını kullanan varsa çıksın karşıma :D

Son düzenleme:

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Game center bi haber varmı :(

iyice mühendise cevirdiler uygulamaları, güzelim game center varken kaldırdılar :p bide sağlık uygulamasını kullanan varsa çıksın karşıma :D
Game Center ile ilgili şuanlık yenilik yok. Arkadaş ekleme, kullanıcı adı değiştirme vs. ayarlardan Game Center adı altında yapılıyor. Sağlık uygulaması ülkemizde yaygın olarak kullanılmıyor Apple Watch sahipleri vs. kullanıyor. Ama daha gelişmiş ülkelerde üreme sağlığına kadar kullanılıyor. Doktor reçeteleri vs. kayıt altında tutuluyor. Mühendise çevrilen uygulamalar :D Katılıyorum uygulamalar çok gelişti Apple’ın geliştiriciler ve kullanıcılar arasında kurduğu köprü çok iyi. Android sağ olsun rekabet gayet güzel :)

Reaksiyon puanı
57
Game Center ile ilgili şuanlık yenilik yok. Arkadaş ekleme, kullanıcı adı değiştirme vs. ayarlardan Game Center adı altında yapılıyor. Sağlık uygulaması ülkemizde yaygın olarak kullanılmıyor Apple Watch sahipleri vs. kullanıyor. Ama daha gelişmiş ülkelerde üreme sağlığına kadar kullanılıyor. Doktor reçeteleri vs. kayıt altında tutuluyor. Mühendise çevrilen uygulamalar :D Katılıyorum uygulamalar çok gelişti Apple’ın geliştiriciler ve kullanıcılar arasında kurduğu köprü çok iyi. Android sağ olsun rekabet gayet güzel :)
Safari,itunes valla müzik olmasaydı iphone hiç bi tatı olamaz

Bide touch id

Son düzenleme:

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Yaklaşık yarım saat önce Beta 5 geldi arkadaşlar. Yakında yeniden sizlerleyim :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Forumdaki bir hata nedeniyle yazım kalkmış arkadaşlar yeniden ekliyorum ama ekran görüntüleri maalesef yok :(

iOS 12 Beta 5 (31 Temmuz 2018)

Merhaba arkadaşlar :) iOS 12 Beta 5 ile birlikte tahmin edeceğiniz yenilik yok. Sistem kararlılığı ve yeni özelliklerin stabil çalışması için yapılan geliştirmeler var. Beta 4 ve Beta 5 arasındaki kararlılığı hissetim. Yeni özellikler oturuyor tam sürüm yakında bizlerle :) Pil sağlığı aylar süren betadan çıktı. Beta 5’te ekran açıkken gereğinden fazla pil harcadı. Ama ekran kapalı iken harika çalışıyor. Fotoğraflar uygulamasında ufak tefek değişiklikler var. Ama beta olmasından ötürü hala silinen fotoğraflar yok. Bildirim merkezinin tasarımında ufak ama göze çarpan değişiklikler var. Bence çok hoş olmuş. Tahmin ediyorum ki Beta 7 veya 8 son olur. İyice toparladılar çünkü. Beta 5 kullanılabilir minimum sıkıntılı bir sürüm olmuş. Bunları Beta 4 için vs. söylememiştim :) Beta 6’da görüşmek üzere iyi forumlar :)

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Forumdaki bir hata nedeniyle yazım kalkmış arkadaşlar yeniden ekliyorum ama ekran görüntüleri maalesef yok :(

Merhaba arkadaşlar :) iOS 12 Beta 5 ile birlikte tahmin edeceğiniz yenilik yok. Sistem kararlılığı ve yeni özelliklerin stabil çalışması için yapılan geliştirmeler var. Beta 4 ve Beta 5 arasındaki kararlılığı hissetim. Yeni özellikler oturuyor tam sürüm yakında bizlerle :) Pil sağlığı aylar süren betadan çıktı. Beta 5’te ekran açıkken gereğinden fazla pil harcadı. Ama ekran kapalı iken harika çalışıyor. Fotoğraflar uygulamasında ufak tefek değişiklikler var. Ama beta olmasından ötürü hala silinen fotoğraflar yok. Bildirim merkezinin tasarımında ufak ama göze çarpan değişiklikler var. Bence çok hoş olmuş. Tahmin ediyorum ki Beta 7 veya 8 son olur. İyice toparladılar çünkü. Beta 5 kullanılabilir minimum sıkıntılı bir sürüm olmuş. Bunları Beta 4 için vs. söylememiştim :) Beta 6’da görüşmek üzere iyi forumlar :)
1 aya betadan çıkarlar diyorlar bakalım

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
15’i gibi Beta 6, 24’ü gibi Beta 7’yi verseler önümüzdeki ay stabil versiyon dağıtılır gibi duruyor. Bilgiyi nereden aldınız bilmiyorum ama doğruluk payı yüksek :)
internette okumuştum hocam şimdi tam hatırlamıyorum nerde okuduğumu ama çok özel bi bilgi değil :D

sgb5361

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

bende de iphone 6s var biraz meraklıyım böyle yeni sürümlere falan betayı yüklesem günlük kullanımda sorun çıkarır mı ne dersiniz pişman olur muyum :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
bende de iphone 6s var biraz meraklıyım böyle yeni sürümlere falan betayı yüklesem günlük kullanımda sorun çıkarır mı ne dersiniz pişman olur muyum :)
Bundan sonra pek sıkıntı yaşamazsınız Beta 5 ile baya toparladı :)

Son mesajlar