İntihar edecek kadar kötü bir hayatım var

Darxenos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar size geçmişten bugüne kadar yaşadığım şeyleri anlatacağım. kimisinin umurunda olur veya olmaz umurumda değil.

Bir ay sonra 21 yaşıma gireceğim. Kibar ve efendi bir insan olmaya özen göstermeye çalıştım. Hiçbir zaman boş işlerle uğraşmadım ve uğraşmayacağım da. Ne oyun oynarım, ne dizi & film izlerim, ne de maç izlerim. Son zamanlarda abuk sabuk diziler & filmler çok çıkmaya başladı zaten. Maç desen ilgi alanım bile değil. Bana göre çok amaçsızca bir spor türü. Oyun konusunda sadece Minecraft oynarım. Hani yaratıcı modda villa, apartman, şehir falan yaparım.

Hiç yoktan yaratıcı bir oyun oynamak benim için daha iyidir. Artık oynamıyorum da zaten. Çoğunlukla astroloji ile ilgili araştırmalar yapıyorum. Gezegenlerin birbiriyle bağlantısı, dönüşleri veyahut insan üzerindeki etkileri, Allah'ın isimlerinin kainat ile olan bağlantısı vs. bunları araştırıyorum yıllardır. Önemli kısımları da telefonumdaki notlar uygulamasına kaydediyorum. Deftere yazmak sıkıntı yaratıyor çünkü ha bire silip yazdığım için bende telefonuma yazıyorum. Yani günüm hep böyle geçiyor benim. Sabah akşam böyle araştırmalar yapıyorum. Arada sırada TikTok'ta işe yarar videolar çıkıyor onları favorilere kaydediyorum. TikTok'ta saçma sapan videolar çıkmıyor Allah'tan, o iyi. Akşam oldu mu yayıncıları izliyorum arada sırada canım sıkılmasın diye.

Zaten dışarı çıktığım yok. Annem bir yere göndermeye çalıştığında gitmiyorum bile. Diğer insanların tipimi görmesini bile istemiyorum artık. Hiçbir yerimi beğenmiyorum. Bu zamana kadar tek bir tane arkadaşım bile olmadı. Sınıftakiler benimle konuşuyorlardı ama ya ağzımdan laf almak ve beni kullanmak için konuşuyorlardı. İnsanların hele okuldakilerin zorbalıkları yüzünden biriyle konuşmakta sıkıntı çekiyorum. Normalde akıcı konuşan bir insanım ama yüz yüze oldu mu kitleniyorum bir yerde.

Zorbalık bende iyice özgüvensizlik yaratmış, hal böyle olunca da konuşmakta sıkıntı çekmeye başladım. İlkokuldan beri zorbalık gördüm ben. Bari bir tane kız arkadaşım olsaydı keşke. Seks meraklısı değilim yanlış anlamayın. Zaten bir erkeğe en güzel sevgiyi ancak bir kız verebilir.

Kızın doğasında var bu çünkü. Gerçi günümüzdeki kızlar erkeklere benzemeye çalışıyor da, neyse. Aile içinde de sorunlar bir türlü bitmiyor zaten. En son babam evde kavga çıkarmaya çalıştı. Sonra kardeşlerim tepki verince iki üç gün eve gelmedi. Doğru düzgün para getirdiği de yok. Bakıyorum kendime, bir de ülkeme bakıyorum. Sanki önümde hiçbir ışık yok gibi. Gittikçe karanlığa doğru gidiyorum. Normalde benim böyle ümitsiz bir insan olmamam gerekiyor. Sonuçta Allah'a iman eden biriyim. Az önce de dediğim gibi derinden araştırmalar yapan birisiyim ama insanların bana olan nefreti yüzünden bir türlü yüzüm gülmüyor. Derler ya seni ancak Allah sever falan filan da Allah bir insanı nasıl seviyor ki sonuçta varlık sıfatında değil Allah. Sürekli böyle ikilemlerde kalıyorum. Bir türlü kesin karara varamıyorum bir konuda. Sürekli ahireti düşünüyorum acaba öldüğümde nasıl bir ortamda uyanacağım.

Zorbalık kısmını ayrıntılı anlatmayacağım. Anlatırsam iyice uzayacak çünkü. Fiziksel zorbalık görsem daha iyiymiş en azından darp edilen yerimi gösteririm ama psikolojik zorbada öyle mi? Konuşma sıkıntısı çekiyorum zaten nasıl anlatabilirim ki? Tip konusuna gelirsek aşırı tipsizim onu söyleyeyim. Hiçbir yerimi beğenmiyorum. Manevi olarak iyiyim de fiziksel olarak kötüyüm zaten. Bu insanların böyle madde alemine aşırı dalması yüzünden dünya'da huzur kalmadı artık.

Bakınız bir örümcek veya bir arının bile insanoğluna ne kadar da katkısı var biliyor musunuz bunu? Hani arıyı biliyorsunuz zaten, bal yapıyor falan filan. Siz hiç gördünüz mü niye altıgen şeklinde yapıyorlar balları? Hiç böyle rastgele bir şekilde yapmıyorlar. Örümceğin de nasıl şahane ince ve esnek bir ip yaptığını da kimse bilmiyor. Normalde böyle hayvanlar dışarıdan bakıldığında korkunç görünüyorlar değil mi? Herkes örümcekten kaçar veya arıdan kaçar falan filan. Ama bu hayvanların ne yetenekleri olduğunu bilseniz hiç kimse korkmaz böyle hayvanlardan o zaman. İnsanoğlu da böyle.

Şu an günümüzde dışını beğenmediğin birinin hiç içine bakmaz mesela. Adam çirkin mesela parasız pulsuz ama ilim sahibi bir insandır. Yani demem o ki sırf tipim kötü diye insanların benimle dalga geçmesi, zorbalaması yüzünden aklımı insanlara gösteremiyorum. Böyle evde sürekli araştırma yapıyorum sadece. Kimsem yok ki yaptığım keşifleri anlatayım, araştırmaları anlatayım. Geceleri ağlıyorum artık 😞

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,570
Hiç umutsuz olma çünkü umut insanı ayakta tutar. Kendinle asla barışık olmamışsın ama bunu bir an önce bırakman lazım. Zorbalık konusuna değinirsek, kendini güçlü gören her insan, güçsüz gördüğüne zorbalık yapar. Bu sadece eğitim hayatında değil iş hayatında da olur. İlla zorbalık yapacak kişinin seninle aynı cinsiyete sahip olması da gerekmez. Hele ki iş hayatında kadın iş arkadaşlarından uzak durmak gerekir. Kadınlar iş hayatında kendileri arasında kavga etseler bile, eğer içlerinden birisi, bir erkek iş arkadaşı ile arası bozuksa, diğer tüm kadınlar arasında işbirliği yaparlar ve bunlardan birinin o erkek iş arkadaşına yaptığı zorbalığı görmezden gelirler ve buna ses bile çıkarmazlar.

Darxenos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç umutsuz olma çünkü umut insanı ayakta tutar. Kendinle asla barışık olmamışsın ama bunu bir an önce bırakman lazım. Zorbalık konusuna değinirsek, kendini güçlü gören her insan, güçsüz gördüğüne zorbalık yapar. Bu sadece eğitim hayatında değil iş hayatında da olur. İlla zorbalık yapacak kişinin seninle aynı cinsiyete sahip olması da gerekmez. Hele ki iş hayatında kadın iş arkadaşlarından uzak durmak gerekir. Kadınlar iş hayatında kendileri arasında kavga etseler bile, eğer içlerinden birisi, bir erkek iş arkadaşı ile arası bozuksa, diğer tüm kadınlar arasında işbirliği yaparlar ve bunlardan birinin o erkek iş arkadaşına yaptığı zorbalığı görmezden gelirler ve buna ses bile çıkarmazlar.
Hocam bu ülkenin kızları niye böyle anlayamıyorum bir türlü 😒 Diğer ülkelerdeki (Avrupa, ABD, Rusya vs.) kızları merak etmiyor da değilim. Çoğu bizden güzel, daha medeni diyorlar ama, neyse.

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,570
Hocam bu ülkenin kızları niye böyle anlayamıyorum bir türlü 😒 Diğer ülkelerdeki (Avrupa, ABD, Rusya vs.) kızları merak etmiyor da değilim. Çoğu bizden güzel, daha medeni diyorlar ama, neyse.
Kızlarla alakalı düşünmemeni tavsiye ederim. Kendinle ne zaman barışık olursan, o zaman özgüvenin de yerine gelir.
Özgüveninde yerine geldiğinde, kızların sana davranışları da değişecektir. Zira çirkin erkek yoktur, kız tavlamasını beceremeyen erkek vardır diyelim. Bende şahsen üniversiteye kadar sevgili yapamadım. Ama ne zaman aileden uzak olmanın özgürlüğü ile özgüven bir araya geldi, işte o zaman insanları yönlendirebilmeyi öğrendim. Tamamen herşey özgüvende bitiyor.