İnternette gezinirken kasma sorunu

Nit

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar internette gezinirken 4 5 sekme açıyorum 15 dk sonra çok kasma oluyor chromeyi tamamen kapatıncada 1 dk sonra falan kapanıyor. Normalde windows menü geçişleri falan çok hızlı problem yok sorun sizce neyden dolayı ?

DDR2 1 gb ram
3.0 ghz işlemci

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Aslında bakarsan sorunu zaten yazmışsın ddr2 1 gb ram diye sorun ram in 1 gb olmasıdır şahsen çabucak dolup kasmalara neden olabilmesidir.

Nit

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Aslında bakarsan sorunu zaten yazmışsın ddr2 1 gb ram diye sorun ram in 1 gb olmasıdır şahsen çabucak dolup kasmalara neden olabilmesidir.

ram değiştirdim yine aynı dolmada sıkıntı yokda kendini boşaltırken sıkıntı yapıyor ram malesef 1500 mb yapabilirim en fazla rami

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ram değiştirdim yine aynı dolmada sıkıntı yokda kendini boşaltırken sıkıntı yapıyor ram malesef 1500 mb yapabilirim en fazla rami
usta yanlıs anlama ama chrome zaten fazla ram tüketen bir tarayıcı bir video açıyorum bir sekmede sadece o segme 800 mb falan tükettiği oluyor yani bilgisayarı değiştirmenin zamanı gelmiş artık

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
usta yanlıs anlama ama chrome zaten fazla ram tüketen bir tarayıcı bir video açıyorum bir sekmede sadece o segme 800 mb falan tükettiği oluyor yani bilgisayarı değiştirmenin zamanı gelmiş artık

Chrome ram tüketmez chromede kasıyorsa her tarayıcıda kasar opera yada Midori deneyebilirsin

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Chorme en az 200 mb götürüyor ramden :)

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Opera da dahil Chromium bazlı tarayıcıların hepsi aynı bi müddet sonra şişiyor.. Özellikle Facebook ta tek sekme açık öyle bırakın 1 veya 2 saat sonra bi açın tarayıcı sakız gibi oluyor. Bu sadece Facebook ta ve chromium bazlı tarayıcılarda oluyor.. Diğer Firefox ve İE da sorun yok.. Tabii onlarda sorun yok derken onların da başka sorunları var.

Mesela Firefox tarayıcısı sadece şu tip videolarda önce ses gidiyor sonra donuyor sonra da Shockwave plugin çöküyor..
Sadece bu tip videolarda oluyor.
http://www.canlitv.mobi/star-tv/3
Chrome da hiç sorun yok.

Yani kısaca hepsinin öyle böyle sorunları mevcut..

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Opera da dahil Chromium bazlı tarayıcıların hepsi aynı bi müddet sonra şişiyor.. Özellikle Facebook ta tek sekme açık öyle bırakın 1 veya 2 saat sonra bi açın tarayıcı sakız gibi oluyor. Bu sadece Facebook ta ve chromium bazlı tarayıcılarda oluyor.. Diğer Firefox ve İE da sorun yok.. Tabii onlarda sorun yok derken onların da başka sorunları var. Mesela Firefox tarayıcısı sadece şu tip videolarda önce ses gidiyor sonra donuyor sonra da Shockwave plugin çöküyor.. Sadece bu tip videolarda oluyor. http://www.canlitv.mobi/star-tv/3 Chrome da hiç sorun yok. Yani kısaca hepsinin öyle böyle sorunları mevcut..
flash player zaten firefoxuda ramide öldürüyor geçen baktım firefox 1 küsür gb ram yiyor pc zaten 2 gb ramli sonra dedim firefox os dedikleri bu olsa gerek

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Tüm web sayfaları (sdn de dahil) tarayıcılara önce tonlarca çerez (Cockies) yüklüyorlar ve ardından sayfa açılıyor. Üstelik her bir sayfa yeniden açıldığında veya başka bir alt sayfaya geçildiğinde hep aynı çerezler yeniden yükleniyor. Bu çerezler bir süre sizin kullanım alışkanlıklarınızı istatiksel olarak tebit edebilmek için, tarayıcınızda bir tarama yapıyorlar. Bu taramalar diğer dosyalarınızıda kapsıyormu? bilemiyorum. Bu taramalar bitmeden sayfa yüklenmiyor. Firefox'ta noscript kullanabilirsiniz. Bu eklenti bazı sayfalarda (sdn de sorun yok) rahatsız edici sorular yöneltebilir ve canınızı sıkabilir. Ya öylesine, yada böylesine mecburen katlanmak zorundayız. kendiniz için en iyi çözümü seçin.