İnternetin Sınırsız Dünyası

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Smile adsl, EKO Limitli ve EKO Limitsiz kampanyası ile Türkiye'de ilk defa paket seçeneklerini limitli ve limitsiz olarak abonelerine sunuyor.

Smile adsl, EKO Limitli ve EKO Limitsiz paketlerini abonelerinin beğenisine sunuyor. EKO Limitli paketini seçen aboneler, 1 MB hızında ve 4 GB kotalı İnternet paketi sayesinde en düşük fiyat ile İnternete bağlanırken, EKO Limitsiz paketini seçen aboneler ise 8 Mb'e kadar hıza ulaşabiliyor ve sınırsız kota sayesinde İnternetin keyfini çıkarabiliyorlar.
smile_adsl_logo1251131582.jpg
Kampanya kapsamında aboneler, EKO Limitli paketi seçerek en düşük fiyat avantajıyla internete bağlanırken, diğer taraftan internete hem limitsiz hem de ekonomik bağlanmak isteyen aboneler EKO Limitsiz paketlerin keyfini çıkarabiliyor.

Kampanya kapsamında EKO Limitli paketi olarak adlandırılan paketin fiyatı aylık 26.81 TL, üstelik 3 ay ücretsiz kullanım hakkıyla! EKO Limitsiz olarak adlandırılan paketlerin aylık ücretleri ise şöyle: 8 Mb'e kadar hızlı 4 GB limitli internet sadece 29 TL, 8 Mb'e kadar hızlı 6 GB kotalı internet 39 TL, 8 Mb'e kadar hızlı sınırsız internetin fiyatı ise sadece 49 TL. Üstelik smile adsl olarak tüm bu paketlerle, diğer servis sağlayıcılardan farklı olarak 3 ay ücretsiz kullanım hakkı sunuyor ve Türkiye genelinde tüm illerde abonelerle buluşuyoruz.

::
Bu kampanya ilginizi çekti mi?

Yazan
: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
8mb Limitsiz 49 TL?
hmm ttnet anlaşmamı fesetmemin zamanı geldi demekki biraz zaman geçsin
ttnetteki gibi 8mb bağlattırdım santral desteklemiyor deyip 2mb'yte düşürdüler diye şikayet
gelmezse geçerim...

------------------
hattınız kaç destekliyorsa oymuş : maximum 8mb :

8 Mb'e kadar hızlı internet nedir ?
8 Mb’e kadar hızlı internet, smile adsl’in internet kullanıcılarına sunduğu ve neredeyse 1 Mb fiyatına, hattınızın uygunluğuna göre maksimum 8 Mb hıza kadar bağlantı sağlayabileceğiniz yeni internet paketidir. Ulaşabileceğiniz maksimum hız, hattınızla ilgili belirli koşullara bağlı olarak değişmektedir. 8 Mb’e kadar alabileceğiniz 4 GB’lık internet paketi, ayda sadece 29 TL’dir.

---------------------
vede kredi kartı ile ödemede 3 ay ücretsiz diğer ödeme seçeneklerinde 2 ay ücretsizmiş.

SLiMSHaDY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8mb limitsiz ttnetteki gibidir.15 gbdan sonra hız 512 kb'a düşer.Tabi yinede bakmak lazım ama ttnetin hemen hemen aynısı olan eskiden altyapısını kullanan bi firmadan ttnet'ten daha büyük bi kampanya yapmasını beklemek hayal gibi biraz.

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Evet arkadaşlar adil kullanım olayı geçerli, yani TTnet'den daha cazip değil, ama bu hödük telekom kampanyalarından tekelliği almak için Smile ve diğer alternatiflere geçelim.. ;) 3 ay ücretsiz + yönü..

SLiMSHaDY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar adil kullanım olayı geçerli, yani TTnet'den daha cazip değil, ama bu hödük telekom kampanyalarından tekelliği almak için Smile ve diğer alternatiflere geçelim.. ;) 3 ay ücretsiz + yönü..

Smile,Ttnet'ten farklı değil ki.Alternatifi olsa birçok kişi ttneti iptal ettirirdi.Mesela ben 1 mb hıza ayda 45 telefonada 27 tl veriyordum.Şuan 2 mb sınırsız internet kullanıyorum telefon dahili yani ücretsiz internette ayda 30 tl.Dünyaya göre yine pahalı ama ttnetten çok daha iyi en azından,fiber optik kabloların çekildiği yerler arttıkça 10 mb hızda internet 30 tl hatta 20 tl sınırına düşer.

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ya benimki adda olsa değişsin artık tekellik öldürdü diye isteğim.. Yoksa ilk tercihi herkesin kablonet uyduNET olsun.. ttnet kullanıcısı azalsın da rekabet olsun.. Daha çok çalışıp daha iyi fırsatlar versinler.. Yoksa internet kullanıcılarının %75i TTnet kullanınca adamlar zaten herkes bizde diye geçiriyorlar kazığı, extra faturalar, düşük internet 2mb üstündeki hızlarda kesilmeler. Bunlar bu fiyatlara olmaması gereken şeyler. Onun için tekellikten kurtulmak adına direk TTnet yapmadığı kazanmadığı tüm serverlara geçsin geçebilen. ;)

Jumb0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fiyatlar ve kampanyalar ttnet'ten farksız. sadece isim farklılıgı var . superonline , smile , ve diğer internet sağlayıcıları kendi ağlarını kurmadıkları sürece fiyatların pek de değişeceğini sanmıyorum anca bizi böyle kablosuz modem 3 ay beleş net gibi salak saçma şeylerle can sıkıcı işler yapıyorlar . bu haberi yapanın da öteki internet fiyatlarından haberi vardır diye düşünüyorum + reklam kokusu alıorm.

Hammers

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ttnet ile tarifeler aynı arkadaşlar heyecan yapmayalım. :D 8 mb ye kadar adlı tarifede 15 gb adil kullanım muhabbeti var. 15 gb ı geçince indirme hızınız 512 kb e düşüyor.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Ttnet ile tarifeler aynı arkadaşlar heyecan yapmayalım. :D 8 mb ye kadar adlı tarifede 15 gb adil kullanım muhabbeti var. 15 gb ı geçince indirme hızınız 512 kb e düşüyor.

Düşmüyor işte:D

50 gbtı geçtim..hala 8 mbps ile indiriyorum bazan 1 mb te kadar çıkıyor:p:thumbup:

bilimsel72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir de 24 ay gibi sınırlamları yanlış. Kardeşim bu nedir böyle 2 yıl senle olmak zorunda mıyım? İşime gelmediğinde neden tazminat ödeyeceğim ki? Saçmalık... Özeller bu sınırlamayı kaldırmalı. O zaman hemen geçerim.

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
yılbaşında internetini taşı kampanyası vardı onunla smile adsl ye geçtim sınırsız 1mbit fiyat olarak ise kampanya olduğu için 12ay sınırlı fiyatina internet ödüyorum sözleşme var tabiki 16 ay yani 4 ay normal sınırsız tarifesi ödeyeceğim, herneyse konuya gelirsek geçen ay şu 8mbit olayına geçeyim bari dedim açıkçası merak ettim nasıl diye, geçtim hız gayet iyiydi download yaparkene şu resimde de göstereyim hızı :)
w78wia8mzt2441b6scz8.jpg

tabi herzaman hız boyle sabit değil :) bu en fazla gördüğüm değer genelde download yaparken çektiğim yerede bağlı olarak 300 400 500 600 700 ... değişiyor :)

Bunlar güzel yönleriydi, şimdi gelelim asıl dandik olan kısmına ;

adsl sinyalim ikide bir gelip gidiyoryani internetim kopuyor ara sıra geçen gün sinir krizi geçircektim o derece bugunlerde problem yok fazla.. herneyse smile adsl yi aradim durumu anlattım sürekli internetimin gidip geldiğini ve 8mbit lik kapmanyadan sonra boyle oldugunu soyledim ve iptal ettirmek istedim. Tamam dediler ve sözde 8mbit lik tarifeden çıktım :) asıl olay bundan sonra başladı, yeniden download a başladığımda hızımın yine uçtuğunu gördüm yine 400 500 600 kb la download yapiyorum, + yine adsl sinyalim gidip geliyor internetim kopuyor surekli, yeniden smile adsl yi aradim durum anlattim :) karşıma çıkan fazla bilgisi olmadığı anlaşılan bayan bana kontrol ettiğini ve bir problem olamdığını söyledi ve ısrarlı 1mbit sınırsız kullandığımı soyledi.. yapacak fazla birşey olmadığından kapattim ve birkaç gun beklemeye karar verdim, aradan birkaç gun gecti fakat hızım hala ayni ve kopmaları hala yaşıyordum, yeniden aradım birkaç kere yine bir problem olmadığını söylediler, artık en son bir adam durum anladı sinirlendiğimi anladı ve arıza kaydı aldı, 48 saat içinde kontrol edilerek bana geri dönüş yapılacağını soyledi, tmm dedim bende beklemeye başladık çaresizlik napasınız, aradan yarım saat anca geçti ve telefon çaldı açtğımda TürkTelekom dan aradığını soyleyen bir adam sorun varmış internette dedi adama yeniden sil baştan anlattım durum adam bana paralel telefon kullanıyormusunuz dedi :) splitter varmı dedi haa bide modemi restart layın dedi :) yapıcak başka birşey yok herşey normal gözüküyor dedi :) ve telefonu yüzüme kapattı.. yeniden smile adsl yi aradım sil baştan tekrar birisine durumu anlattim yeniden arıza kaydı aldılar ertesi gün yine telefon çaldı bu sefer smile adsl den birisi çıktı karşıma ve santralden kontrol ettiklerini ve şu anlık bir problem olmadğını soyledi kontrol edip yine sorun devam ederse kendilerini tekrar aramamı söyledi :) yine kontrol ettim durum yine ayni ve bidaha aramadım bıktım çunku artık bir sonuç alamıyorum :) bıraktım kendi haline :) şu anlık sınırsız arada sırada sinyalim giden 8mbite kadar internetim var :) ama 1mbit sınırsız tarifesi uzerinden

(biraz fazla uzattım sanırım kusura bakmayın) :)

crazyboys90001

Profesör
Reaksiyon puanı
32
sınırsız dedikleri 15 gb ile sınırlı mı ? ben kampanyada öyle birşey okuyamadım.eğer gerçekten sınırsız ise bu hafta gececeğim

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
TTNet tarifelerinden hiçbir farkı yok. Smile adsl'de de 8 Mbps bağlantılarda kota 15 gb geçtiginde hız 512 Kbps oluyor bu da bildiğimiz TTNet zihniyeti en doğalından :D
Smile adsl tarifeleriyle ilgili ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Kaynak

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Konuya cuk diye atladım ama sonuç yine hezimet çıktı...

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
uzun olduğunu gören kimse okumadı herhalde senden başka, kimse yorum yapmamışta :D psikolojik işte uzun yazı fobisi :cool:

Azmettim okudum :D
Tarife değişikliği gerçekleşmiştir format icabıyla ama gerçek değişiklik diğer ay gerçekleşecektir.1 Eylül de de değişmezse problemlerin beni de ara birlikte yeni küfürler üretmeye başlayalım smile a :D