internet yok güvenli

Bu konuyu okuyanlar

StrongSmurf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
MERHABA SHİFT DELETE.NET AİLESİ
HEPİNİZE SEVGİLERİMİ VE SAYGILARIMI SUNUYORUM

ben windows 10 pro kullanıcısıyım cihazım asus k53sd model bir laptopdur wifi aracılığı ile bağlatnı kurmakdayım bi kaç haftadır bağlantı sorunu yaşıyorum tam oyundayken veya youtube de video izliyorken vs internet gidiyor ve bunu sürekli yaşamak beni bilgisayardan soğutuyor...

asıl sorun şu aynı ağa bağlı android cihazımda internet erişimim var iken bilgisayarımdaki windows 10 sürekli kesip duruyor interneti

wifi kartımda sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü bilgisayarımda dual boot kulanıyorum kali linux ile giriş yapdığım zaman hiçbir sorunum olmuyor kesinti yaşamıyorum

internette bulduğum çözümleri günde elli kere denedim ve hiçbir sonuca ulaşamadım 30 dakkika içerisinde 2 3 kere kesilip duruyor
1 2 dakka içinde geri geliyor

sorun gidericiyi denediğim zaman çözemiyor ve hata olarak
1.kablosuz bağdaştırıcı ve erişim noktası sorunu
2.wifi geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil

diyerek sorunumu çözemiyor

internetten cmd aracılığı ile yapılan kodları denedim yine çözemedim denediğim kodlar

Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları giriniz:

1. netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

2. netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

3. netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

4. netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

5. ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)
Bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol edin.

bu adımları da denedim

aygıt yöneticisinden wifi kartımı kaldırıp yazılımı sili seçdim ve yeniden başlattım hala bir çözüme ulaşamadım

biraz uzun bir yazı yazdığımın farkındayım sebebi doğru bir sonuç alabilmek için verebildiğimce detay vermek istemem

windows 10 u severek kullanıyorum fakat bu sorun yüzünden komple soğudum windowsdan

lütfen bana bir çözüm bulun
sorunumu çözmeme yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Öncelikle forumumuza kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz , ShiftDelete Ailemize hoşgeldiniz.
IPv6 ağ protokolünü devre dışarı bırakır mısınız ?

StrongSmurf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle forumumuza kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz , ShiftDelete Ailemize hoşgeldiniz.
IPv6 ağ protokolünü devre dışarı bırakır mısınız ?

hoşbulduk ilginiz için çok teşekkür ederimm
denemişdim ve çözüme ulaşamadım
ss.jpg

Son düzenleme: