İnternet Kopuyor! (Uzak Sunucudan Yanıt Yok Sorunu)

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Var. O zaman taahhütlü olması sebebiyle böyle bir hataya düştük. Ama artık internetsiz olmaz.

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
Taahhüt tuzağına bende düştüm. Bende o sebeple Türkneti seçmiştim aklım başıma geldi.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
İşte. Sorun olmayacaksa taahhüt olsun diyorum artık.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
TürkNet'e yaklaşık 5 ay önce başvurmuştuk. Kurmaya gelen kişi kabloları bağlayıp modemi kuracakken modemin arayüzüne erişememiş (ASUS DSL N-16) ve bu nedenle modeminiz bozuk, yeni modem alın dedi. Kendi modemini taktı ve kendisininkinde çalıştı. Biz de iade etmeyi düşünüyorduk ama o gün sondu ve saat akşam 6-7 civarıydı. O adam gidince tabii ki biz kendimiz kurmaya uğraştık. Tam olmuyor, bu bozuk diyecekken youtube'dan bir video izleyerek kurdum. İnternet de geldi. Ama günde 2-3 kez kopma yaşanıyor. DSL ışığı tamamen sönüyor ve birkaç kez yeniden yanıyor ( Arayüzde DSL Link Up yazıyor,Sönünce de Link Down yazıyor). Destek kaydı açtık, sorun yok TT'den kontrol ettiler dediler. İsterseniz eve kadar olan kabloları kontrol edelim dediler ve evden de kontrol edelim dediler ama bizden kaynaklı ise 100 TL alacaklarmış. Ben de bizden kaynaklı tek şey modem olabilir diye düşündüm ve modemi resetledim ( yazılımı güncel). Sizce bu sorun neden olur,çözümü nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@EFI Shell hocam bir bilginiz var mı bu konu hakkında?
Turknet'te yaşanan saçma sapan bir problem. Yaklaşık 4 haftadır aynı sorunu yaşıyorum.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Hayır, Turknet üzerinde çalıştığını söylüyor fakat ilginç bir şekilde devam ediyor.
Hangi modemi kullanıyorsunuz ?
Ben modemden olabileceğini düşünmüyorum ama çok fazla bilgi var internette.
Eve gelip 100 TL İsterlerse sorun çözülmüyor hocam. Kablonet altyapınız varsa düşünmeden geçin hocam.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Hangi modemi kullanıyorsunuz ?
Ben modemden olabileceğini düşünmüyorum ama çok fazla bilgi var internette.
Eve gelip 100 TL İsterlerse sorun çözülmüyor hocam. Kablonet altyapınız varsa düşünmeden geçin hocam.
Tp link td9977 kullanıyorum fakat yaşadığım sorun Türknet-TTNET kaynaklı.
Sakın 100 lira vermeyin. Sadece iç tesisatın incelenmesini talep edin.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Geldiler zaten ben kabul etmiştim. Ama bizden sorun bulamadılar. 100 tl istemediler isteseler de vermem.
Zaten iç tesisatı incelemeye geldi.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Hocam dün gece Kararlılık ayarını 18 db yaptım. Ve yaklaşık 17 saattir hiç kesilmedi. Modem arayüzünde de kesinti görünmüyor.
Sorun çözüldü galiba. 3 gün içinde kesilmezse çözüldü işaretleyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güncelliyorum:
Kararlılık ayarıyla 16 mbps kullanıyormuşum.
Kablonete geçiyorum.

Son düzenleme:

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Merhaba arkadaşlar:
Şimdi Kablonet'e geçtim.
100 mpbs değil de akşam olduğu için 25 mpbs alıyorum. 10 tl karşılığında hem sinema kanalları hem de internet yükseltmesi yapmış oldum. Türknet hala iptal etmiyor.

Peganeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar:
Şimdi Kablonet'e geçtim.
100 mpbs değil de akşam olduğu için 25 mpbs alıyorum. 10 tl karşılığında hem sinema kanalları hem de internet yükseltmesi yapmış oldum. Türknet hala iptal etmiyor.
Selamlar hocam, sorunu çözebildiniz mi? Millenicom, modem olarak Keenetic Omni DSL kullanıyordum internete bağlanmama ve kopma problemleri oluyor. Başka modem takınca tak diye bağlantı kuruyor. Siz ne gibi bir yol izlediniz söyler misiniz? (müşteri hizmetleri başka bir yerde modemi deneyin diyor, deneyeceğim ama bakalım)

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Selamlar hocam, sorunu çözebildiniz mi? Millenicom, modem olarak Keenetic Omni DSL kullanıyordum internete bağlanmama ve kopma problemleri oluyor. Başka modem takınca tak diye bağlantı kuruyor. Siz ne gibi bir yol izlediniz söyler misiniz? (müşteri hizmetleri başka bir yerde modemi deneyin diyor, deneyeceğim ama bakalım)
Merhaba,
Çözemedim, Kablonet’e geçtim.

Peganeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba,
Çözemedim, Kablonet’e geçtim.
Tüh, işte bu iyi olmadı. Bende ki modemin stabil olması benim için çok iyidi internette surf yapması da bir o kadar hızlı ve güzeldi. Bir anda bu problemlerin başlaması cidden çok can sıkıyor. Babamın iş yerinde modemi deniyeceğim, olmazsa modemi onlara yollayacağım eğer olursa da sanırsam modemi hatta tanılayacaklar. Size bir dosya göndereceğiz o zaman falan diyorlardı.