Türk Telekom İnternet Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

S0rix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar pek konuya nasıl giriş yapılır bilmiyorum yeni üye olduğum için siteye :)
Benim sorunum, önceki modemim TTNET mode miydi ve onunla 16 megabitlik internetimi tam alıyordum fakat onun garanti süresi bittiği için yeni modem alın dediler aldık. 2 yıllık garantili Türk Telekom modemi ve bu modemde başta 12 megabitti internet, pek sorun etmedim, belki bu VDSL diye falan dedim sonra bir gün bir baktım sitelere çok yavaş giriyor. Girdim 192.168.1. 1'e gördüm internet 1-2 megabit, yine alttan aldım bekledim. Yarın yine aynı sorun oldu, aradım dediler 48 saat içinde düzeltilecektir, buna da tamam dedim. Sonra 48 saat geçse de yine bir şey olmadı mesaj attılar tesisattan kaynaklı diye. Bende dedim önceki modemde tam hız alıyordum, bunda neden böyle? Dediler isterseniz gelelim 80 TL'ye bakalım. E ben zaten modeme para verdim niye tekrar para vereyim? Ek olarak evde 2 DSL yeri var ikisine de farklı kablolarla denedim aynı 1-2 megabit. Telefon kutusuna da baktım orada direkt bağladım, köprü yaparak da bağladım fark etmedi yine aynı.

Yardım ederseniz veya bu konu hakkında bilginiz varsa yazarsanız sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Dostum modem gidik. TT neden böyle triplere giriyor anlamıyorum. ATM mode olmayacak PTM mode olması lazım modem konfig ayarları yanlış.

S0rix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok hayır. TT kendileri konfig atıyor modemlere senin bişi yapmana gerek yok normalde. TT ile görüş istersen.
Abi ben öğrendim sebebini bizim int paketi adsl ama modem vdsl olduğu içinmiş. Onun dışında aradığımda sorun modem de veya tesisatta diyorlar. Vdsl pakete geçmek 100 tl imiş aylık. Aileme sordum kabul etmediler. Onun dışında ben önceden 10 megapiksel alıyordum modem de niye şimdi alamıyorum yani 10 megapiksele bile razıyım şuan. Son olarak ailem diyor bu sene zaten taahhüt bitiyor diğer sene istediğin inte geçelim. Sizin kullandığınız ve önerdiğiniz internet var mı?

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
megapiksel kamerada dostum :) megabyte yada megabit diceksin :) SOL kullanıyorum ben memnunum ama alt yapı durumuna göre değişiyor tabi.

S0rix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani şey demeye çalışıyorum 2-3 hafta önce bu int 10 megabitti niye düştü ki veya o duruma nasıl geri getirebilirim en azından