İnternet Sürekli Kopuyor

Bu konuyu okuyanlar

GamerCartel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ASUS DSL N16 modem kullanmaktayım ve Türk Telekom 35 Mbps paketim var. Yaklaşık 6 aydır bu paketi sıkıntısız kullanırken geçen hafta pazartesi günü elektriklerin gitmesi sonucu modemde DSL ışığının ara sıra gitmesiyle kesintiler olmaya başladı. Ayrıca o gün binamıza yeni taşınan komşunun da intenet çektirmesi nedeniyle santralden bir kopuk olup olmadığını sorgulamak için Türk Telekom'u aradım ve sıkıntı olmadığını kabloların çalıştığını söylediler. Splitter ve kabloları kontrol ettim herhangi bir temassızlık yok ve zaten yeni değişmişti. Açıkçası neden DSL ışığının arada bir gittiğini ve neden kısa süreli (yaklaşık 1 dakika aralığında) kesinti yaşadığımı hala anlayamadım. Bana yardımcı olabilir misiniz acaba?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-15 ASUS DSL-N16 Wireless-N300 VDSL2 ADSL2+ Modem Router - DSL günlüğü.png
    Screenshot_2021-05-15 ASUS DSL-N16 Wireless-N300 VDSL2 ADSL2+ Modem Router - DSL günlüğü.png
    146.5 KB · Görüntüleme: 86
  • Screenshot_2021-05-15 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png
    Screenshot_2021-05-15 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png
    6.1 KB · Görüntüleme: 74