İnternet artık bedava

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

engin_er

Asistan
7 Mayıs 2007
469
1
18
Ana sayfa > Teknoloji

İnternet artık bedava
Finladiya'da vatandaşların yasal hakları olduğu gerekçesiyle 1 mbit internet halka ücretsiz verilecek
16 Ekim 2009 Cuma, 16:06
manset_ic_179797.jpg

Finlandiya hükümeti, internetin vatandaşların yasal hakkı olduğunu ve herkese ücretsiz 1 megabit genişbant internet hakkı verileceğini duyurdu. İlgili yasanın parlamentodan geçmesiyle birlikte Finlandiya'da herkese ücretsiz 1 megabit internet genişbant hizmeti verilecek. İlgili yasa Temmuz ayından itibaren geçerli olacak.
Finlandiya İletişim ve Ulaştırma Bakanlığı'da söz konusu yasayı doğrulayarak, Temmuz ayı itibariyle herkese ücretsiz 1 megabit genişbant bağlantı hakkı verileceğini açıkladı.
Finlandiya hükümeti, 2015 yılı itibariyle de kendi halkına 100 Mb genişbant bağlantı hizmeti verme hazırlıkları yapıyor. Bakanlık ayrıca orta vadeli amaçlarının bağlantının cep telefonu ağ servisi üzerinden verilmesi olduğunu aktardı.
Veri transferi teknolojisinin genel adı olarak kullanılmakta olan genişbant internet, kullanıcılara bilgisayardan ya da cep telefonundan yüksek hızda veri indirmeye olanak sağlıyor. Bu olanağı sağlayan 3N teknolojisi de yakın zaman önce Türkiye'de kullanıcıların hizmetine sunulmuştu.

CİHAN

http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/179797-Internet-artik-bedava.aspx
elde bedava bizde fahiş fiyat ohh ne ala ne ala

yer__6

Öğrenci
5 Ocak 2009
68
0
0
konu başlığına tıklarken boş konu diye düşünmüştüm.
Keşke öylede kalsaydı görmeseydim bunları.
bizde olması imkansız bir olay ne diyeyim.

hepsibitti

Öğrenci
26 Nisan 2008
42
0
0
ben bedava olmasını istemem. hiçbir şey bedava olmamalı. bu kadar fahiş fiyatlıyken bile çocuklar sokakta maç yapmıyorsa bedava olduğunda durumu düşünemiyorum bile.

evet dünyada sadece çocuklar yok, internet büyük bir kolaylık ama ben yine de keşke internet ve cep telefonu icat edilmeseydi diyenlerdenim.

şimdi bana e sevmiyorsan neden kullanıyorsun diye acaip bir soru yöneltmeyin lütfen.

yağmuradam

Asistan
24 Eylül 2009
188
0
0
adamlar 2015 te 100 megabit e çıkarmayı planlıyolar bizimkiler daha 8 megabiti doğru düzgün veremiyo haram zıkkım olsun aldıkları para

smetcan

Öğrenci
4 Aralık 2008
71
0
6
Valla ben bizim ülkeden böyle bir şey beklemiyorum, hızı yükseltsinler oda olmadı bari biraz fiyatı düşürsünler, oda bize yeter. Ne de olsa biz küçük şeylerle mutlu olmasını bilen bir milletiz :)

NETWORK

Profesör
19 Ekim 2006
2,717
115
0
ben bedava olmasını istemem. hiçbir şey bedava olmamalı. bu kadar fahiş fiyatlıyken bile çocuklar sokakta maç yapmıyorsa bedava olduğunda durumu düşünemiyorum bile.

evet dünyada sadece çocuklar yok, internet büyük bir kolaylık ama ben yine de keşke internet ve cep telefonu icat edilmeseydi diyenlerdenim.

şimdi bana e sevmiyorsan neden kullanıyorsun diye acaip bir soru yöneltmeyin lütfen.

o zaman sen yasama bu dunyada

Serkannd

Profesör
12 Aralık 2007
2,157
10
218
biz bedava istemiyoruz. Zırt pırt çalışma var diye günlerce İnterneti kesmesinler kafi..

yusufsan21

Dekan
27 Eylül 2008
6,978
35
228
Evet verildi ama bizi biraz daha kahretmek için bir daha verdiler. Arka sayfalara her düştüğünde bir daha verin ki kanser olup gidelim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...