Intel'in Yeni Pentium'u Satışta

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Intel tarafından üretilen 45 nanometrelik yeni Pentium işlemcilerine bir yenisi ekleniyor. E6300'ün özelliklerini biliyor musunuz?

Intel'in E6300 isimli işlemcisi, 45 nanometre üretim sürecinden çıkmış yeni Penitum'lardan birisi. 2,8 Ghz'lik işlemci Wolfdale çekirdeğini kullanıyor ve 1066 MHz'lik FSB değerine sahip. Pentium öldü mü sorusunun yanıtı olan işlemci 65 Watt ısıl tasarım gücüne (TDP) sahip. Bu şekilde kullanıcılara giriş seviyesine başarılı bir seçenek daha sunulmuş oluyor, ki birçok kullanıcının bu işlemciyi duyduğuna sevineceği görüşündeyiz.
Para, Para, Para...
Elbette bir ürünü sınıflandırmanın en kesin yolu, üreticinin biçtiği fiyatı değerlendirmektir. Intel Pentium E6300'ün fiyatı da ABD'de 78 dolar, Avrupa'da ise 130 dolar civarında olacak. Açıkçası biraz pahalı geldi. Bu fiyat farkının kısa sürede kapanacağını umarak, AMD tarafında da bazı güzel seçeneklerin bu fiyatlara bulunabileceğini hatırlatıyoruz.

:: Bu fiyat seviyesinde AMD mi yoksa Intel mi?

Bilgi için: Intel
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
aynı paraya daha fazla hız ve sağlam yapı garantiniz var amd de her zaman
üstelik overlock performansı herzaman işlemciyi daha uzun süre kullanmanızı sağlıyor.

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
bavul ticaretine mi başlasak...amerikadan yüzlerce işlemciyi sararsın al.folyoya..koyarsın bavula...haydeee :)
yakalarlarsa " internet kafe kuracaktım aabii" dersin :D

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Ama doğru avrupa ile Amerika arasında çok fiyat farkı var.İkisinde de en başlarda avrupalılar yaşıyordu Amerika unutmasın Amerikayı Avrupalılar buldu.