İntel işlemcili tablette os değiştirme

Bu konuyu okuyanlar

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
merhaba arkadaşlar daha önce casper via t4e g tablet için rom,şatj vb konular açtım ama hiçburinde android yükseltemedeim ve aklıma birşey geldi bu tabletin işlemcisi arm değil x86 ve intel atom ona göre bu tablete bilgisayar osları kurabilirim peki nasıl kurarım yardım eder misiniz

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
merhaba arkadaşlar daha önce casper via t4e g tablet için rom,şatj vb konular açtım ama hiçburinde android yükseltemedeim ve aklıma birşey geldi bu tabletin işlemcisi arm değil x86 ve intel atom ona göre bu tablete bilgisayar osları kurabilirim peki nasıl kurarım yardım eder misiniz
Bildiğim kadarıyla işletim sistemini silip yine usb den windows atıcaksın

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
İşlemcinin x86 olmasa bile Windows arm desteği var ama bu tablete Windows mu sizce linuxmu,tablete tekrar android rom yükleyerek eski haline getirebilir miyim

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
İşlemcinin x86 olmasa bile Windows ark desteği var ama bu tablete Windows mu sizce linuxmu,tablete tekrar android rom yükleyerek eski haline getirebilir miyim
Bence eski haline dönemez çünkü windows biraz yorar gibi ve kalıntıları kalabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcinin x86 olmasa bile Windows arm desteği var ama bu tablete Windows mu sizce linuxmu,tablete tekrar android rom yükleyerek eski haline getirebilir miyim
Linux kur bence tablet daha ferah çalışır windowsa göre

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
İntel işlemcili bazı tabletlere Windows 10 kurulduğunu görmüştüm.Bakayım hemen bir saniye.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
tablette şu anda android 4.2.2 var ve internette tablet için 5.0 romu yok ben tablete bilgisayar için hazırlanmiş android linageos ×86 prime os veya bliss os kurabilir miyim ?

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Çünkü onun Android olan işletim sistemi o tablete özel ve optimize bir şekilde yazılıyor. Ancak başka bir işletim sistemi tabletinizde sorun çıkartabilir, driverları bulamayabilir, kasabilir. Bu yüzden kendi işletim sistemi veya Custom ROM yüklemek daha iyi.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Çünkü onun Android olan işletim sistemi o tablete özel ve optimize bir şekilde yazılıyor. Ancak başka bir işletim sistemi tabletinizde sorun çıkartabilir, driverları bulamayabilir, kasabilir. Bu yüzden kendi işletim sistemi veya Custom ROM yüklemek daha iyi.
hmm peki
tablette şu anda android 4.2.2 var ve internette tablet için 5.0 romu yok ben tablete bilgisayar için hazırlanmiş android linageos ×86 prime os veya bliss os kurabilir miyim ?
[/QUOTE]

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Z3735F serisi işlemcilerde vesaire olabiliyor.
İşlemci ?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Gerekliler:
  • KVM özellikli kernel
  • Linux chroot – Linux Deploy kullanabilirsiniz, Google Play Store’da mevcut
  • Spice istemcisi- aSPICE kullanılabilir, Play Store’da mevcut
  • Root
  • Kilitsiz Bootloader – Kilitsiz bootloader olmadan cihaza farklı bir Kernel yüklemeniz mümkün değil. Dikkat: Bu işlem cihazınızı garanti dışı bırakabilir.
  • Terminal Emulator – Play Store’da mevcut
  • SSH istemcisi- VX ConnectBot kullanılabilir
  • Busybox – Root ettiğinizde otomatik yükleniyor genelde. Yine de Play Store’dan indirip kurmanızda fayda var.
  • İS ISO’su – Kuracağınız Windows sürümüne ait ISO
İsteğe bağlı:

• Yüksek kapasiteli bir MicroSD kart – Örneğin 128 GB bir MicroSD kartın 50 GB bölümünü Linux için ext4 ve 70 GB bölümünü de vFAT için ayırabilirsiniz.
  • SD kart bölümlendirici – Aparted kullanabiliriz, Play Store’da mevcut.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Tablet in açılmama ihtimali var, neden böyle bir şey deniyorsun ki?