750-1000 TL Arası Akıllı Telefonlar

Bu konuyu okuyanlar

bekotechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zen 5 yada zen 6 batarya olarak zen 6 daha iyi ama boyutuda büyük :)

uğurböceği

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
asustan uzak durun bence.teefonunu kullanmadım ama asus notebook aldım pişmanım...

mesut129

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ön kamerası ve şarjı iyi dayanan 800 tl yi aşmıyıcak bi telefon önerirmisiniz oyun oynamıyorum fazla önemli değil

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Ön kamerası ve şarjı iyi dayanan 800 tl yi aşmıyıcak bi telefon önerirmisiniz oyun oynamıyorum fazla önemli değil

http://www.turkcell.com.tr/cihazlar/akilli-telefonlar/turkcell-turbo-t50?place=device_category
9_600x450.png

T50 Turbo seni çağrıyor.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bulabilirsen oneplus one al

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam fiyatı 1000 tl yi geçmeyecek bi telefon arıyorum rahat oyun oynanabilecek sosyal medyaya karşı iyi bir telefon düşünüyorum discovery2+ önerdiler sizce almalımıyım ne önerirsiniz

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
hocam fiyatı 1000 tl yi geçmeyecek bi telefon arıyorum rahat oyun oynanabilecek sosyal medyaya karşı iyi bir telefon düşünüyorum discovery2+ önerdiler sizce almalımıyım ne önerirsiniz
Almamalısın discovery 2+.

LG G2 ya da D820 almalısın.

D820 daha kullanışlı bir cihaz.

chuck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Meizu mx4 al bence. Türkiye'de yeni satılmaya başladı.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
General mobile almayın diğer alternatifleri duşunun.

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
[MENTION=346205]Jiraiya06[/MENTION] Hocam huawei Ascend G7 yazısında Micro sd slotu olmadığını yazmışsın , aslında SD kart takılabiliyor onu halledersiniz.
Onun haricinde birşey sormak istiyorum telefon alıcamda kısa zaman içinde sizce Asus zenfone 2 çıktığındamı almalıyım yoksa , Meizu MX4 mü daha iyidir ? Tasarım olarak meizu'yu falan çok beğendim yani bana kalırsa meizu gibi ben genede sizinde görüşünüzü almak istiyorum :)

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
@Jiraiya06 Hocam huawei Ascend G7 yazısında Micro sd slotu olmadığını yazmışsın , aslında SD kart takılabiliyor onu halledersiniz.
Onun haricinde birşey sormak istiyorum telefon alıcamda kısa zaman içinde sizce Asus zenfone 2 çıktığındamı almalıyım yoksa , Meizu MX4 mü daha iyidir ? Tasarım olarak meizu'yu falan çok beğendim yani bana kalırsa meizu gibi ben genede sizinde görüşünüzü almak istiyorum :)
ZenFone 2 beklenmeli !!!!! Açık ve Net !!! İstediğim yorumları alırsam Note 4 ü satıp ZenFone 2 ye geçebilirim.....

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
[MENTION=405855]KatyPerry[/MENTION] hatalı kısım düzeltildi :)
Açıkçası zenfone 2 ülkemize çok gec gelecek tahmini Mayıs - Haziran dönemi . Meizu kısmına gelince 32 gb 1099 tl idi zam oldu 100 tl keske o zaman alsaydin , ancak cihaz gene de fiyatıyla büyülüyor. Ben olsam ne yaparim su an elimde para hazir telefon yoksa alirim meizu yu gerçekten özellikleri vs beni de etkiliyor eksiksiz bir cihaz

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
ZenFone 2 beklenmeli !!!!! Açık ve Net !!! İstediğim yorumları alırsam Note 4 ü satıp ZenFone 2 ye geçebilirim.....
Yalnız zenfone 2 şuanlık yapılan performans testlerine göre kağıt üzerindeki kadar iyi çıkmadı. Buyur bi bak videoya. https://www.youtube.com/watch?v=bMgmzS8YNCE
Yani bu testlere göre baktığında meizu her türlü daha iyi oluyor zenfone 2 ye göre. Ayrıca zenfone 2 64 bit destekli iken bu testler yapılmıştır.
O değilde note 4 dü satıpta neden öyle bişey yapıcaksın ne alaka note 4 kral tel yani :D

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Yalnız zenfone 2 şuanlık yapılan performans testlerine göre kağıt üzerindeki kadar iyi çıkmadı. Buyur bi bak videoya. https://www.youtube.com/watch?v=bMgmzS8YNCE
Yani bu testlere göre baktığında meizu her türlü daha iyi oluyor zenfone 2 ye göre. Ayrıca zenfone 2 64 bit destekli iken bu testler yapılmıştır.
O değilde note 4 dü satıpta neden öyle bişey yapıcaksın ne alaka note 4 kral tel yani :D
İphone 6 dan Note 4 e geçmişim :D Sence benim için kral veya padişah önemli mi ? :pAyrıyetten fuar alanlarında tanıtılan telefonlar sistemi tam oturmamış , yazılımsal olarak beta yazılımların kullanıldığı , tanıtım programlarının ve romlarının sistemi çok yorduğu bilinir. Örneğin herhangi bir Operatör mağazasına girdiğinizde tanıtım amaçlı koyulan telefonlarda ki demo yazılımları görebilirsiniz. Bu nedenle ben benchmark , 3dmark ve antutu testlerine itimat etmiyorum. Tolga Cem Küçükyılmaz' ın S6 incelemesinde de cihaz 65k alıyordu antutudan. Kısacası ben kullanıp şahsen test etmediğim , kullanıpta yorum almadığım cihazdan beklentim büyük olur. Kullandığımda ise gereken yorumu objektif olarak yaparım..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler şu lg g4 cıkınca g3 fiyatı düşer o düşerken zenfone 2 gelir sizce zenfone 2 mi lg g3 mü ?

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
@KatyPerry hatalı kısım düzeltildi :)
Açıkçası zenfone 2 ülkemize çok gec gelecek tahmini Mayıs - Haziran dönemi . Meizu kısmına gelince 32 gb 1099 tl idi zam oldu 100 tl keske o zaman alsaydin , ancak cihaz gene de fiyatıyla büyülüyor. Ben olsam ne yaparim su an elimde para hazir telefon yoksa alirim meizu yu gerçekten özellikleri vs beni de etkiliyor eksiksiz bir cihaz
Valla hocam açıkçası bugun bütün gün araştırma yaptımda Meizu gerçekten çok iyimiş yani işlemcisi olsun , grafik çipi falan çok iyi çoğu amiral gemisinden daha iyi hatta çoğuylada kafa kafaya. Tek eksisi hafızası bencede elimdede mis gibi 64 GB hafıza kartı vardı yalan olcak bu gidişle. 32 GB lık 1099 TL se genede çok iyimiş yani antutuda 51 bin puan alıyor bu cihaz cidden çok iyi şuanda zirvede.
Acaba ben bu cihazı telefoncularda falan bulabilirmiyim ? varmı bilginiz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
meizu şuanda yok diye biliyorum benimde bir sorum var

lg g4 gelecekmiş g3 de düşer o sıra sizce zenfone 2 mi lg g3 mü

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Valla hocam açıkçası bugun bütün gün araştırma yaptımda Meizu gerçekten çok iyimiş yani işlemcisi olsun , grafik çipi falan çok iyi çoğu amiral gemisinden daha iyi hatta çoğuylada kafa kafaya. Tek eksisi hafızası bencede elimdede mis gibi 64 GB hafıza kartı vardı yalan olcak bu gidişle. 32 GB lık 1099 TL se genede çok iyimiş yani antutuda 51 bin puan alıyor bu cihaz cidden çok iyi şuanda zirvede.
Aslında fiyatına göre MX4 gayet iyi telefon , bataryası kaç MAh idi onu hatırlamıyorum.Birde 1400 bandın da HTC 820 var fakat MX4 e göre fiyatı biraz fazla kaçıyor .Kitkat ta performans olarak bence zayıf fakat bazı kullanıcılar uçak olduğunu idda ediyor.Kullandığım için bu şekilde yorum yapıyorum.Lolipop güncellemesi ile 64 bit kilidi açıldığında Snapdragon 615' in nasıl performans göstereceğini bilemem.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Cihazin 32 gb olan versiyonu on siparişte telefoncularda bulursun gens ama pahali bulursun. On siparis fiyati 1199 tl oldu mart ayinin sonunda teslim edilecekmis cihazlar

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Aslında fiyatına göre MX4 gayet iyi telefon , bataryası kaç MAh idi onu hatırlamıyorum.Birde 1400 bandın da HTC 820 var fakat MX4 e göre fiyatı biraz fazla kaçıyor .Kitkat ta performans olarak bence zayıf fakat bazı kullanıcılar uçak olduğunu idda ediyor.Kullandığım için bu şekilde yorum yapıyorum.Lolipop güncellemesi ile 64 bit kilidi açıldığında Snapdragon 615' in nasıl performans göstereceğini bilemem.
3100 mAH pili var. Pil konusunda sıkıntısı yokmuş çok iyimiş. Onun haricinde wifi ac desteği beni etkiliyor. Kamerası falanda gayet iyimiş sony lensmiş. Ekranınıda Sharp yapmış ve ips panelmiş.
Yani ben cidden şuana kadar bu fiyata böle telefon görmedim diyebilirim. Ayrıca tasarımınıda çok beğendim hele o çerçevesi çok dar ya işte o beni aşık etti.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
3100 mAH pili var. Pil konusunda sıkıntısı yokmuş çok iyimiş. Onun haricinde wifi ac desteği beni etkiliyor. Kamerası falanda gayet iyimiş sony lensmiş. Ekranınıda Sharp yapmış ve ips panelmiş.
Yani ben cidden şuana kadar bu fiyata böle telefon görmedim diyebilirim. Ayrıca tasarımınıda çok beğendim hele o çerçevesi çok dar ya işte o beni aşık etti.

İşlemcisi iyi mi ki? Mediatek?

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Şahsen MX4 Pro yu bekliyorum. Aslında bekleyip merak ettiğim cihaz çokda , güzel ülkemde vergi saçmalığı bazı şeyleri sadece hayal noktasında bırakıyor.

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
İşlemcisi iyi mi ki? Mediatek?
Mediatek 6595 işlemcisi. A17 4 çekirdek 2.2 GHZ + A7 1.7 GHZ 4 çekirdek. Antutuda şuanda piyasdaki tüm telefonları tokatlıyor işlemcide yani.Antutu skoru 51 bin Note 4 dü falan alayını geçiyor. Bence mediatek busefer yapmış yani 6595 ve sonrası güzel işler başaracağına inanıyorum. Onu geçtim Telefonda WİFİ AC desteği , 4K video çekimi de var birde.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Şahsen MX4 Pro yu bekliyorum. Aslında bekleyip merak ettiğim cihaz çokda , güzel ülkemde vergi saçmalığı bazı şeyleri sadece hayal noktasında bırakıyor.
O telefonuda çok beğendim hele hele parmak izi okuyucusu olmasını. Ama 2k ekran bence gereksiz ve oyunlarda mali T628 kasma yapıyor. FUll HD olsaydı aslında onu almak isterdim ama mecburen oyun için MX4 alıcaz. Ayrıca anlamadığım nokta exynos 5 işlemci var MX4 proda ama MX4 yani prosuz performans testlerinde antutuda daha fazla puan alıyor. :D Yani küçük kardeş abisini geçiyor.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Mediatek 6595 işlemcisi. A17 4 çekirdek 2.2 GHZ + A7 1.7 GHZ 4 çekirdek. Antutuda şuanda piyasdaki tüm telefonları tokatlıyor işlemcide yani.Antutu skoru 51 bin Note 4 dü falan alayını geçiyor. Bence mediatek busefer yapmış yani 6595 ve sonrası güzel işler başaracağına inanıyorum. Onu geçtim Telefonda WİFİ AC desteği , 4K video çekimi de var birde.

O telefonuda çok beğendim hele hele parmak izi okuyucusu olmasını. Ama 2k ekran bence gereksiz ve oyunlarda mali T628 kasma yapıyor. FUll HD olsaydı aslında onu almak isterdim ama mecburen oyun için MX4 alıcaz. Ayrıca anlamadığım nokta exynos 5 işlemci var MX4 proda ama MX4 yani prosuz performans testlerinde antutuda daha fazla puan alıyor. :D Yani küçük kardeş abisini geçiyor.

Güncelleme desteği olacak mı?

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157

Mx4 pro'nun işlemcisi ne yazık ki ağabeyinden daha güçlü bu bir.

Ne yazık ki dedim çünkü Exynos 5 işlemcisi (Galaxy Alpha bir de A7'de de olacaktı) FHD'ye kadar yüksek performanslı çalışıyordu. 4G desteğine sahip ilk Exynos işlemci sonuçta.

Ama 2K ekran yüzünden o performans düşüyor.

MT6595 yine de MT6592 işlemciye göre Cortex A17 çipleri yüzünden daha iyi çalışıyor ama bence bu devirde Cortex A53'den aşağı işlemciler de kullanılmamalı.

bu arada ben de Zenfone 2'den umutsuzum bu kadar geç gelmesinin büyük bir sebebi olmalı.

Bence de Mx4 almalısın.