İnstagramımın çalındığını düşünüyorum

EmirrimE

Asistan
Reaksiyon puanı
52
arkadaşlar bundan belki 1 belki 2 ay önce telefonuma Instagram ile ilgili bir uygulama indirdim . Işte analiz uygulamaları gibi birşey idi . Bunlara güvenerek hesabımı verdim ve ondan 1 hafta sonra hesabımda rasgele hesapları takip etmeye başladı . Her girişimde en az bir kişiyi takip ediyordu . Bugün birisiyle mesajlaşırken aniden ona engel attı . Bu sorunları o uygulamaların yaptığını düşünüyorum ancak elimde bir kanıt yok . Ayrıca bu uygulamalardan çok fazla indirmiştim lütfen yardım edin . Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler ?

Batuhan Sertol

Asistan
Reaksiyon puanı
489
Selamlar Emir,

Hesabınızda çift faktörlü doğrulamayı açıp, şifrenizi değiştirdiğiniz taktirde hesabınız yeni bir kişiyi takip etmeyecek ve haberiniz olmadan herhangi bir işlem uygulamayacaktır. Güvenmediğiniz ve Resmi olmayan yazılım, İnternet siteleri ve uygulamalara güvenerek şifrenizi vermemelisiniz.

Teşekkürler, İyi Forumlar

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
arkadaşlar bundan belki 1 belki 2 ay önce telefonuma Instagram ile ilgili bir uygulama indirdim . Işte analiz uygulamaları gibi birşey idi . Bunlara güvenerek hesabımı verdim ve ondan 1 hafta sonra hesabımda rasgele hesapları takip etmeye başladı . Her girişimde en az bir kişiyi takip ediyordu . Bugün birisiyle mesajlaşırken aniden ona engel attı . Bu sorunları o uygulamaların yaptığını düşünüyorum ancak elimde bir kanıt yok . Ayrıca bu uygulamalardan çok fazla indirmiştim lütfen yardım edin . Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler ?
Şifre değişikliği yap işlem ok ama bu değişikliği pc üzerinden tarayıcından yap tüm uygulamaları da öncesinde kaldır

EmirrimE

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Selamlar Emir,

Hesabınızda çift faktörlü doğrulamayı açıp, şifrenizi değiştirdiğiniz taktirde hesabınız yeni bir kişiyi takip etmeyecek ve haberiniz olmadan herhangi bir işlem uygulamayacaktır. Güvenmediğiniz ve Resmi olmayan yazılım, İnternet siteleri ve uygulamalara güvenerek şifrenizi vermemelisiniz.

Teşekkürler, İyi Forumlar
Hocam çok teşekkür ederim tavsiyeniz için şimdi denedim oldumu olmadimi bilmiyom ama denedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şifre değişikliği yap işlem ok ama bu değişikliği pc üzerinden tarayıcından yap tüm uygulamaları da öncesinde kaldır
Şifre değişikliği yaptım uygulamalarında kaldırdım ayrıca daha önce çok yakın bir arkadaşıma engel attı

Yıldırım E.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,681
Evet, bu sorunla daha önce karşılaştım takipçi hile sitelerinde vs. hesapları alıyorlar ve bu hesapları takip için kullanıyorlar 2 faktörlü doğrulama yap ve giriş yapılı bütün cihazların oturumunu kapat.

EmirrimE

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Evet, bu sorunla daha önce karşılaştım takipçi hile sitelerinde vs. hesapları alıyorlar ve bu hesapları takip için kullanıyorlar 2 faktörlü doğrulama yap ve giriş yapılı bütün cihazların oturumunu kapat.
Bütün cihazların oturumunu kapat derken ne demek oluyor hocam ?

Yıldırım E.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,681
İnstagram ayarlarda varsa bütün cihazlardan oturumu kapat uygularsanız iyi olur :)

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
sifre değistir bide o hesaba girin cihazları kaspersky ile tarat

EmirrimE

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Peki yapacağım hocam
Screenshot_20200628-175656_Instagram.jpg

Hocam böyle geldi ne diyebilirim

berat y****

Asistan
Reaksiyon puanı
59
instragam hacki nasıl yapılır biliyorum şifre kolaysa hacklemişlerdir şifreyi değiştiriz

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Zamanında Instagram panel işine girdiğimden biliyorum siz o tür uygulamalara giriş yaptığınızda hesap şifreniz hiç bir şifreleme (MD5, SHA256, vb.) yöntemi olmadan veri tabanına kaydediliyor çünkü bu alanda hesap ticareti çok büyük. Yeni panel açan kişiler büyük panel sahiplerinden hesap satın alıyorlar, böylece panel yeni olmasına rağmen havuzdaki hesap sayısı yüksek olduğundan dolayı kullanıcılar beğeni ve takipçi işlemlerini hemen yapabiliyorlar, bazıları da satış yapmak için bu hesapları alıp beğeni-takipçi satıyor mesela 5000 tane hesap olursa bu 5000 tane hesabı beğeni ve takipçi paketi olarak kullanabilirim, isteyenlere paket satarım bu hesaplarla işlemi yaptırırım. Analiz, kimler takip etmiyor, kimler unf attı vb. uygulamalar da panellerdeki hesap ihtiyacını gidermek için ortaya çıktı, herkes hesabını kaptırmamak için spam hesap açıp kullanıyordu ve bu hesaplar bir süre sonra kapanıyordu bu yüzden panel sahiplerine kapanmayacak hesap yani kişilerin gerçek hesabı lazımdı bu analiz uygulamaları da en basit yöntem oldu. Şifrenizi değiştirmeniz ve kaydederken tüm cihazlardan çıkış yap demeniz yeterli, bunun dışında başka bir işlem yapmanıza gerek yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca hesabınızın çalınmasından şüphe etmenize gerek yok çünkü sizin hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız panel sahibi için iyi bir şey, eğer şifrenizi değiştirirlerse siz parola sıfırlama yapacaksınız ve bir hesabı kaybedecekler... Büyük hesaplar riskli fakat genelde standart hesaplara dokunmazlar.

Rogui

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şifre değişikliği yapıp 2 faktörlü doğrulamayı aömanı öneririrm