İnşaat Firmalarına Tazminat Davası Nasıl Açılır ?

apakaan

Cezalı
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Merhaba öncelikle aranızda avukat ve ya bu konular hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan bilgi almak istiyorum ben 4 yıldır bir evde ikamet ediyorum evimi sıfır ken aldım fakat aldığımdan 1-1.5 yıl sonra büyük problemlerle karşılaştım evimi emlakçıdan aldım bu arada dairemde eksiklikler vardı bunlardan bir kaçı yapıldı diğerleri kaldı evdeki elektirik tesisatı gerçekten çok kötü duvarlar baştan sağma boyalı pencere kenarlarında çatlaklı boşluklar var site otoparkı yapılacak denmesine rağmen değil otopark, otopark denilen yere yaya olarak çıkış bile yok zemin katın balkonundan atlanıp geçiliyor sözde otoparka toprak halinde inşaat çöpü duruyor hala yaklaşık 5 senedir diğer üç blok yapılamıyor yeni yapılan asansör üç kişilik fakat iki kişi bindiği zaman tak diye duruyor ve asansör sallanarak yukarı çıkıp iniyor ve türktelekom kablosu yani daireye bağlanan davlumbaz yan blokta var bizde yok şöyle söyliyim yan daire türktelekomdan internet kullanabiliyor biz ise taşeron bir firmadan internetimizi kullanıryoruz bunun sebebi ise müteahhit in yan bloğu yapıp ardından 1 yıl sonra benim oturduğu bloğu yapması bu konuda bilgi vericek biri olursa çok sevinirim avukat daha önce böyle bir durum yaşamış arkadaş hiç farketmez tazminat davası ve ya dava ne yapa bilirim şimdiden teşekkürler (NOT: İstenildiği durum da sorunların resimleri koyabilirm)