İninal Kart Kafama Takılan Soru Var???

lequste44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle bu forumda 2. Konu açısim o yüzden bir hata yaptıysam aff ola.

Soru : ininal kart almayı düşünüyorum yalnız kartı aktiflestirirken anne kızlık soy ismi soruyor vermek bana pek mantıklı gelmiyor sizce versem ileride başım herhangi bir şekilde belaya girebilirmi? ??

karnext

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle bu forumda 2. Konu açısim o yüzden bir hata yaptıysam aff ola.

Soru : ininal kart almayı düşünüyorum yalnız kartı aktiflestirirken anne kızlık soy ismi soruyor vermek bana pek mantıklı gelmiyor sizce versem ileride başım herhangi bir şekilde belaya girebilirmi? ??
Ben aldığımda sadece tc kimlik numarası istemişti ben vermiştim bir sıkıntı da yaşamadım ama bundan 2 sene önce. Ha bu arada kullanım şartları ve sözleşmesini kesinlikle oku belki söylemedikleri bir şey falan vardır sıkıntı çıkmasın . (Apple bana böyle 279 tl hesap kesmişti)

lequste44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben aldığımda sadece tc kimlik numarası istemişti ben vermiştim bir sıkıntı da yaşamadım ama bundan 2 sene önce. Ha bu arada kullanım şartları ve sözleşmesini kesinlikle oku belki söylemedikleri bir şey falan vardır sıkıntı çıkmasın . (Apple bana böyle 279 tl hesap kesmişti)

Hocam baktım ama şimdi anne kızlık soy ismi sormakta ondan bende pek olumlu bakamıyorum.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Hocam baktım ama şimdi anne kızlık soy ismi sormakta ondan bende pek olumlu bakamıyorum.

kafadan bir soyadı uydur onu devamlı anne kızlık soyadı olarak kullan, yoksa kimsenin senin anne kızlık soyadından haberi yok teyit etme şansları yok

lequste44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
basit bir ön ödemeli kart için o kadar çok şey istenmemeli bence

Aynen hocam yaa normal kredi kartına döndü olay resmen

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kafadan bir soyadı uydur onu devamlı anne kızlık soyadı olarak kullan, yoksa kimsenin senin anne kızlık soyadından haberi yok teyit etme şansları yok

Hocam olur degilmi alacağım da ona gore kesin bir cevap lazim yaa :D

karnext

Asistan
Reaksiyon puanı
4
zaten bidaha sormayacak hiçbir şey sadece telefon numarası mail adresi yani uydur bi isim sürekli yazmasan da olur

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Yanlış bilgilerle arkadaşı doldurursanız olacağı bu.

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Koca şirket...Hiçbir şekilde başın belaye girmez. Ben 3 ay önce aldığımda böyle bir soru yoktu.

kgnbck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kimliğinizi girdiğinizde annenizin kızlık soyadını görmüş oluyor zaten :) Sıkıntı olmaz.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
annem bankaya yanlışlıkla kendi annesinin kızlık soyadı yerine kendi kızlık soyadını vermişti, sorun olmamıştı (bir kaç denemede tutturunca fark ettik) bu yanlış bilgiyle devam edip bankacılık işlemini tamamladı.
benim bildiğim data olarak tcden anne kızlık soyadı tutulmuyor bunu anlatmaya çalışmıştım ama yanlış da olabilir tam anlayamadım durumu

lequste44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Koca şirket...Hiçbir şekilde başın belaye girmez. Ben 3 ay önce aldığımda böyle bir soru yoktu.

Hocam maalesef ben alırım ya her şey olur :D maalesef ama böyle bir soru var

Kimliğinizi girdiğinizde annenizin kızlık soyadını görmüş oluyor zaten :) Sıkıntı olmaz.

Yaa mantıken evet öyle ama nedense içimde hep bir şüphe var :/

annem bankaya yanlışlıkla kendi annesinin kızlık soyadı yerine kendi kızlık soyadını vermişti, sorun olmamıştı (bir kaç denemede tutturunca fark ettik) bu yanlış bilgiyle devam edip bankacılık işlemini tamamladı.
benim bildiğim data olarak tcden anne kızlık soyadı tutulmuyor bunu anlatmaya çalışmıştım ama yanlış da olabilir tam anlayamadım durumu

Anladım kardeşim yinede yardımın için teşekkür ederim...

arruabarrena

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bende almayı düşünüyorum ama T.C kimlik no-anne kızlık soyadı nerde soruyor ?
Ben 5 TL'yi verip (Teknosa-D&R-Migros'tan) alıp PTT'den para yükleyip direk kullanabiliriz sanıyodum böyle bilgiler istemesi kötü olmuş.

Reaksiyon puanı
16,118
dolandırılmayın diye güvenlik amacı ile istiyor yoksa ...

lequste44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende almayı düşünüyorum ama T.C kimlik no-anne kızlık soyadı nerde soruyor ?
Ben 5 TL'yi verip (Teknosa-D&R-Migros'tan) alıp PTT'den para yükleyip direk kullanabiliriz sanıyodum böyle bilgiler istemesi kötü olmuş.

Maalesef kardesim kartı aldıktan sonra ininal sitesine girip aktif etmen gerekiyor yoksa bende alacağım da ışte şu anne kızlık soyadı beni suphelendiriyor. :(

dolandırılmayın diye güvenlik amacı ile istiyor yoksa ...

Hocam eminmisiniz? Ya kısacası bisey olurmu ne bileyim tehlike vs. ?

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Ya abicim hiçbir şey olmaz.Koca mastercard .

-Master

Asistan
Reaksiyon puanı
9
hiçbir sıkıntı olmaz ininal kart güvenlidir. Ben kullanıyorum 2 senedir hiçbir sıkıntısını görmedim :)

lequste44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum yardımlarınız için yalnız 2 soru kafamda var yardımcı olursanız çok çok teşekkür ediyorum :) :) :)

1.soru = Kart "-"ye düşüyormu ???

2.Soru = Geçen birileri konuşurken duydum ne kadar doğru bilmiyorum kart çok problemli imiş haciz , icra vb problemleri barindiriyormus doğru mudur acaba ???

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Kart eksiye düşmez. İcra vs durumu yok tabi.

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum yardımlarınız için yalnız 2 soru kafamda var yardımcı olursanız çok çok teşekkür ediyorum :) :) :)

1.soru = Kart "-"ye düşüyormu ???

2.Soru = Geçen birileri konuşurken duydum ne kadar doğru bilmiyorum kart çok problemli imiş haciz , icra vb problemleri barindiriyormus doğru mudur acaba ???
Sen kartında 10 ay boyunca 10 tl bulundur , o 10 ay (her ay 1 TL) keser.Eğer bakiye 1 TL'den az olursa kesmeyi bırakır. Eksiye düşmez yani. Dolayısıyla haciz gibi bir olay olamaz.

Reaksiyon puanı
16,118
haczedemez öyle bişey hem pahalıya patlar hemde çok kötü reklamı olur fısıltı medya ile herkes duyar tarih olur ininal kart mortlardı.

lequste44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kart eksiye düşmez. İcra vs durumu yok tabi.

Anladım Hocam Teşekkür ediyorum saolasın :D

haczedemez öyle bişey hem pahalıya patlar hemde çok kötü reklamı olur fısıltı medya ile herkes duyar tarih olur ininal kart mortlardı.

anladım hocam yardımın için çok teşekkür ederim :D

Sen kartında 10 ay boyunca 10 tl bulundur , o 10 ay (her ay 1 TL) keser.Eğer bakiye 1 TL'den az olursa kesmeyi bırakır. Eksiye düşmez yani. Dolayısıyla haciz gibi bir olay olamaz.

Çok teşekkür edeim hocam peki illa zorunlu bulundurmammı gerek mesela 1 yıl içine hiç miktar yüklemedim ve sonunda ise 12 ay sonra atıyorum XX miktar yükledim yeni bakiye XX-12 Tl mi olur ?

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Anladım Hocam Teşekkür ediyorum saolasın :D

anladım hocam yardımın için çok teşekkür ederim :D

Çok teşekkür edeim hocam peki illa zorunlu bulundurmammı gerek mesela 1 yıl içine hiç miktar yüklemedim ve sonunda ise 12 ay sonra atıyorum XX miktar yükledim yeni bakiye XX-12 Tl mi olur ?
Para bulundurmak zorunda değilsin. Sıkntı olmuyor. Dediğin gibi 12 TL kesmiş olur 12 ay sonunda.

Schwarzlicht

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorduğun soruların tümünün cevabını ininal in resmi sitesinde sss bölümünden öğrenebilirsin bende ilk alıcağım zaman senin gibi strese girmiştim. Hiç bir sıkıntısı yok al kartı pttmatikten bas parayı kullan ne bilgi istiyolarsada rahatlıkla ver mastercard yamuk yapmaz ki ben ptt den gidip almıştım aynen şöyle oldu. İninal kart almak istiyorum dedim tamam dedi kadın gitti getirdi 5 tl dedi aldım ve çıktım. :)

lequste44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorduğun soruların tümünün cevabını ininal in resmi sitesinde sss bölümünden öğrenebilirsin bende ilk alıcağım zaman senin gibi strese girmiştim. Hiç bir sıkıntısı yok al kartı pttmatikten bas parayı kullan ne bilgi istiyolarsada rahatlıkla ver mastercard yamuk yapmaz ki ben ptt den gidip almıştım aynen şöyle oldu. İninal kart almak istiyorum dedim tamam dedi kadın gitti getirdi 5 tl dedi aldım ve çıktım. :)

Anladım hocam bende yakın bir zamanda alacağım önceki arkadaşa sordum da yinede size de sorayım kartın içinde atıyorum 4 ay para yoktu 5. Ay para attığım zaman 4 tl mi kesecek yoksa 1 tl mi ???