imei numaram klonlanmış ne yapabilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
görünce şok oldum 30 gün içinde cihaz kapanacaktır diyor

halbuki kaç aydır sorunsuz kullanıyordum

arattım sorgulattım benim imei numaramı başka cihazlara kopyalamışlar

''Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir ''

Son düzenleme:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Faturan ile yasal yollara başvurma şansın olabilir.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Önce Operatörüne şahsen gidip bildir, Sonra savcılığa gidip suç duyurusunda bulun.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
cinlik bu yaptıkları illa mağduriyet yaratacaklar nasıl bir sorumsuzluk bu
durduk yere moralim bozuldu

yok o kadar biriktirdik indirim bekledik sonunda telefonu aldık bi rahat kullanma hakkım yokmu ?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Başvuru belgelerinin bir kopyasını kendine istemeyi unutma. Suça karışma durumu olabilir.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Başvuru belgelerinin bir kopyasını kendine istemeyi unutma. Suça karışma durumu olabilir.
telefonu bana satanlar hakkındamı
suç duyurusunda bulunacağım ?

uğraş dur şu mağduriyetimi gidersinler yada yapabiliyorlarsa cihazımı değiştirsinler (öyle bir şey varmı bilmiyorum)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Kullanlığın telefon nedir nerden aldın kaça aldın ithal mi kaçak mı resmi garantili TR ürünümü ? Tam ayrıntılarını yazsaydın keşke.
Eğer kaçak yollarla Çin'den getirilmiş bir ürün ve çakma IMEI kaydı ile kullanıyorsan mustahak sana :) Devletten vergi kaçıracam derken 1800 TL kayıt parası ödersin artık. Oda pasaportun varsa yoksa olmaz.
Ama eğer sen normal faturalı belgeli olarak resmi satıcıdan aldıysan ve IMEI numaran kopyalandı ise onun yasal süreci farklı. E devlet üzerinden IMEI numarasını bir daha kontrol et.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Kullanlığın telefon nedir nerden aldın kaça aldın ithal mi kaçak mı resmi garantili TR ürünümü ? Tam ayrıntılarını yazsaydın keşke.
Eğer kaçak yollarla Çin'den getirilmiş bir ürün ve çakma IMEI kaydı ile kullanıyorsan mustahak sana :) Devletten vergi kaçıracam derken 1800 TL kayıt parası ödersin artık. Oda pasaportun varsa yoksa olmaz.
Ama eğer sen normal faturalı belgeli olarak resmi satıcıdan aldıysan ve IMEI numaran kopyalandı ise onun yasal süreci farklı. E devlet üzerinden IMEI numarasını bir daha kontrol et.
telefon kaçak değil adam kaçak işine bulaştı ise tüketici olarak benim suçum değil sonuçta ben alırken faturası ile garantisi ile aldım sadece banada satmadılar zaten eğer ben vergi kaçırsam binlerce insanda kaçırmış olacak o mantıkla

redmi note 7 2000 e satılıyordu 1800 e alsam onumu alırım ? 1600 liraya düşmüştü indirimdeyken internetten aldım sorunda yoktu distürbütör garantilimi neydi (tam hatırlamıyorum)

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Bilinmeyene karşı suç duyurusunda bulunacaksın. Ondan sonrasını araştırmak savcının yükümlülüğünde. Ama sen kendini güvene almış oluyorsun. Çünkü suçlu olan suç duyurusunda bulunmaz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Telefonu aldığın site ve tam linkini atarmsıın ? Satıcıyı görelim hiç yoktan ayrıca bundan sonra alacaklarda bilgi olur.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Telefonu aldığın site ve tam linkini atarmsıın ? Satıcıyı görelim hiç yoktan ayrıca bundan sonra alacaklarda bilgi olur.
bulunca konuya atacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki şikayetten sonra telefonun değiştirilmesi gibi bir seçenek varmı yoksa sadece yeni imei numarasımı veriyorlar ?

çünki yeni vereceklerse telefon numaramın değişmesi veya satmak istediğimde yorucu işlemler yaparak anca devredebiliyorum

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
bulunca konuya atacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki şikayetten sonra telefonun değiştirilmesi gibi bir seçenek varmı yoksa sadece yeni imei numarasımı veriyorlar ?

çünki yeni vereceklerse telefon numaramın değişmesi veya satmak istediğimde yorucu işlemler yaparak anca devredebiliyorum

İmei veremezler öyle teklif bile etseler kabul etmeyin adamlar demek ki sağlam değiller ya yeni telefon verirlerse kabul edin yada para iadesi verirlerse. Yok gelin imei verelim şunu yapalım bunu yapalım derlerse sakın kabul etmeyin. Şikayet edin faturanızı da ekleyin şikayete aldığınız tarihi hangi siteden ve hangi mağazadan aldığınızı da ekleyin ayrıca aldığınız yerin numarasını da verin ki işlem uzun sürmesin.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
İmei veremezler öyle teklif bile etseler kabul etmeyin adamlar demek ki sağlam değiller ya yeni telefon verirlerse kabul edin yada para iadesi verirlerse. Yok gelin imei verelim şunu yapalım bunu yapalım derlerse sakın kabul etmeyin. Şikayet edin faturanızı da ekleyin şikayete aldığınız tarihi hangi siteden ve hangi mağazadan aldığınızı da ekleyin ayrıca aldığınız yerin numarasını da verin ki işlem uzun sürmesin.
yeni tel verirlerse kabul ederim artık çünki imei değiştirsek sürekli onlara yazmam gerekecek satmak veya numara değiştirdiğimde falan yazmam zorunlu olacak

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
yeni tel verirlerse kabul ederim artık çünki imei değiştirsek sürekli onlara yazmam gerekecek satmak veya numara değiştirdiğimde falan
Adamların telefonları kaçak demek ki IMEI yakalandığına göre. Sana verecekleri yeni telefonda kaçak olacaktır. IMEI yakalanmadan 3-5 ay belki 1 yıl kullandın sonra gene yakalanma riski var. Her türlü paran çöp olur.
Nasıl satıcılardan nasıl sitelerden alışveriş yapıyorsun sen böyle ?

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Adamların telefonları kaçak demek ki IMEI yakalandığına göre. Sana verecekleri yeni telefonda kaçak olacaktır. IMEI yakalanmadan 3-5 ay belki 1 yıl kullandın sonra gene yakalanma riski var. Her türlü paran çöp olur.
Nasıl satıcılardan nasıl sitelerden alışveriş yapıyorsun sen böyle ?
türkiyenin en çok kullanılan sanal alışveriş sitesi+ geri dönüşlerin çoğunun olumlu olduğu bir satıcıdan alışveriş yapıyorum

adını bulunca atarım foruma

bi bakalım para iadesi vereceklermi

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
türkiyenin en çok kullanılan sanal alışveriş sitesi+ geri dönüşlerin çoğunun olumlu olduğu bir satıcıdan alışveriş yapıyorum

adını bulunca atarım foruma

bi bakalım para iadesi vereceklermi

Hocam daha sen adını bile bilmediğin yere güvenip alışveriş yapıyorsun müstehak diyeceğim ama neyse. Her yazdığın cevabında adını bulursam atarım foruma diyorsun. Nereden sipariş verdiğini bilmiyormusun?

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Hocam daha sen adını bile bilmediğin yere güvenip alışveriş yapıyorsun müstehak diyeceğim ama neyse. Her yazdığın cevabında adını bulursam atarım foruma diyorsun. Nereden sipariş verdiğini bilmiyormusun?

bak konuyu saptırmanın anlamı yok bu tarz olayların müstehakı bilmem nesi olmaz ben hayatımda bu tarz mağduriyet yaşayanlara müstehak demedim

doğal olarak benim sinirim otomatik olarak zıplıyor böyle mesajlar görünce

rica ediyorum bu tarz mesajlar yazmayın

ayrıca memnunuyet yüzde 90 ı geçen mağaza satıcılarından alıyorum suç bendemi ?

tekrar belirtiyorum

bu tarz mesajlar atacaksanız yazmayın rica ediyorum tadımız kaçmasın burada önemli bir olayı çözmeye çalışırken bide

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ya altı üstü diyecen Hepsiburada N11 veya Gittigidiyor üzerinden aldım.
Bu siteler üyelik ile çalışır üyeliğine girdimi orada aldığın bütün alışverişler 3-5 yıl geriye dönük bile görünür.
Aldığım link şu satıcının adı şu diyecen. Harbi harbi insana senin gibisine müstahak diyesi geliyor :) Yok ithalatçı garantiliydi galiba yok faturası vardı heralde flan diye kıvırıp duruyorsun. Burda kimse seni yargılamıyor veya ceza kesecek değiliz. Kaçak bir ürün aldıysanda bunun riskini bilerek almışındır. Onun riskide IMEI'in yakalanıp telefonun 1 ay içinde kayıt edilmezse banlanması.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Ya altı üstü diyecen Hepsiburada N11 veya Gittigidiyor üzerinden aldım.
Bu siteler üyelik ile çalışır üyeliğine girdimi orada aldığın bütün alışverişler 3-5 yıl geriye dönük bile görünür.
Aldığım link şu satıcının adı şu diyecen. Harbi harbi insana senin gibisine müstahak diyesi geliyor :) Yok ithalatçı garantiliydi galiba yok faturası vardı heralde flan diye kıvırıp duruyorsun. Burda kimse seni yargılamıyor veya ceza kesecek değiliz. Kaçak bir ürün aldıysanda bunun riskini bilerek almışındır. Onun riskide IMEI'in yakalanıp telefonun 1 ay içinde kayıt edilmezse banlanması.
kıvırıp duruyorsun ?

ben sana neyi kıvıracam ?

bu tarz tahrik içerikli mesajlar yazma bak ben sabrederim ciddiye almam ama uslubün yanlış

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sen bu kafa ile daha çok dolandırılırsın benden söylemesi.
Biz ne anlatıyoz sen ne diyorsun. Sitenin tam adını ve resmi satıcıyı söylesen ona göre alternatif önerilerde bulunuacaz sana senin iyiliğin için ama senin dünyadan haberin yok.
Lafa geldimi çok biliyon ama daha aldığın ürünün bilgilerini bilmiyorsun.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Sen bu kafa ile daha çok dolandırılırsın benden söylemesi.
Biz ne anlatıyoz sen ne diyorsun. Sitenin tam adını ve resmi satıcıyı söylesen ona göre alternatif önerilerde bulunuacaz sana senin iyiliğin için ama senin dünyadan haberin yok.
Lafa geldimi çok biliyon ama daha aldığın ürünün bilgilerini bilmiyorsun.
ben senden öneri istemiyorum ok.

sen öneri verme hatta uzatmayalım yazma konuya rica ediyorum

konu iyi yerlere gitmiyor

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
ben senden öneri istemiyorum ok.

sen öneri verme hatta uzatmayalım yazma konuya rica ediyorum

konu iyi yerlere gitmiyor
:) Tmm sana öneri vermem. İlerde bu başlığı okuyacak diğer arkadaşlara öneri vereyim.
Sakın bilmediğiniz sitelerden bilmediğiniz satıcılardan kaçak telefon almayın. 1500-2000 TL az bir para değil 100 TL az verecez diye çakma IMEI olan modeller almayın paranıza yazık etmeyin. Her zaman Türkiye garantili resmi satıcılı ürünleri almaya çalışın.

Son düzenleyen moderatör:

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
:) Tmm sana öneri vermem. İlerde bu başlığı okuyacak diğer arkadaşlara öneri vereyim.
Sakın bilmediğiniz sitelerden bilmediğiniz satıcılardan kaçak telefon almayın. 1500-2000 TL az bir para değil 100 TL az verecez diye çakma IMEI olan modeller almayın paranıza yazık etmeyin. Her zaman Türkiye garantili resmi satıcılı ürünleri almaya çalışın.
yaz sen yaz bende yazacağım elbet

Son düzenleyen moderatör:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Markaya başvur hallediyorlar telefon orj ise