Cihazım klonlanmış!

Bu konuyu okuyanlar

Risorius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba

Ben birkaç ay önce yurtdışından SE xperia x10 almıştım. Gelir gelmez de pasaport kaydını yapmıştım. Bugün bir mesaj geldi: imei numaranız klonlanmıştır, telefonunuz 30 gün içinde kapanacaktır diye..

İnternetten girip baktım: Durumu : Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir

yazıyor.

Ben 4 aydır telefonumu kullanıyordum. Ne yapacağım şimdi?

Reaksiyon puanı
188
Faturanla beraber ibraz edeceksin. Klonladıkları cihaz kapanacak senin cihazın çalışmaya devam edecek. Ama dersen ki benim faturam yok bulamıyorum, o zaman da geçmiş olsun :) Yeni bir telefon alman lazım :)

Risorius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok faturam var ama, 444 9 777'yi aradım, yurtdışından getirilen cihazlar için işlem yapılmıyor dediler.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Nasıl ya? Hocam İMEİ'nizi paylaştınız mı peki. Faturanız var ise sorun çıkmamalı

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Pasaport kaydını yaptırdığın kişi (kendi pasaportunsaayrı tabi) imeini klonculara vermiştir.
Diğer ihtimalde kayıt yapan memurların sahtekarlığıdır bence burası türkiye , kayıt yapan memur akşam kayıt yapan kişilerin listeleyip imeileri alıp satıyodur. Bu kaydı senle memur dışında gören yok

Reaksiyon puanı
188
Yapılır elbet öyle şey mi olur. Etraflıca araştır sen onu çözülür elbet. Yoksa yurt dışından tonlarca para verip getirdiğin cihazların birine yapılsa bu ne olacak? Olmaz öyle saçmalık yahu...

Risorius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vallahi ben de hiçbir şey anlamadım. Faturam var, pasaport da benim pasaportum. Bi Turkcell bayiinde kayıt ettirmiştim. Bunun nasıl mümkün olabildiğini anlamıyorum.

---------- Post added at 12:40 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

Nereye, kime müracaat edebilirim bunun için?

Reaksiyon puanı
188
Faturanı al adam akıllı bir türkcell bayisine git etraflıca sor. Ama öyle sokak aralarındaki dandiri yerlerdeki telefonculara gitme. Adam akıllı bir tükcell T.İ.M. e git sor. hallederler ya da mantıklı bir şekilde seni yönlendirirler...

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Burası türkiye herşey olabilir :)

Risorius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Faturanı al adam akıllı bir türkcell bayisine git etraflıca sor. Ama öyle sokak aralarındaki dandiri yerlerdeki telefonculara gitme. Adam akıllı bir tükcell T.İ.M. e git sor. hallederler ya da mantıklı bir şekilde seni yönlendirirler...

Öyle yapacağım artık. Ama yasal yoldan bir muhatap bulamaz ya da bir sonuç elde edemezsem yasadışı yollara başvurucam ;) o da olmazsa son çare olarak yurtdışındaki bir yakınıma hediye ederim artık...

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Durumu bildir kardeş, çünkü yurtdışından yakında banada bir iphone 4 gelecek, aynı şey gelmesin başımıza.

Kriptex

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Durumu bildir kardeş, çünkü yurtdışından yakında banada bir iphone 4 gelecek, aynı şey gelmesin başımıza.

İMEİ numaranızı kimseyle paylaşmayın sitelere sertifika doğrulatmak için programlar için yazmayın ve düzgün bir yerden kayıt yaptırın pek bişey olmaz.%1 ihtimal olabilir oda sizin sanşınıza

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bu gün ''Yasal Takip'' adıyla bana da geldi mesaj, çift hatlı telefon olduğu için 2 defa geldi mesaj, farklı İMEİ'ler olduğunu düşünerek kontrol ettim mesajları, iki mesajda da aynı İMEİ numarası yazıyor.

Ben şu işlemi yaptım, *#06# yazdım telefonuma, cihazın İMEİ numaralarını gördüm, baktım ki bana gelen mesajdaki İMEİ numarası ile tutmuyor birbirini...

Daha sonra bu adresten http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php , bana gelen mesajdaki değilde, telefona kod yazarak cihazdan elde ettiğim İMEİ numaralarını sorgulattım, kayıtlı gözüküyor.

Ne olacak bakalım ???

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
faturan varsa sorun yok bildiğim kadarıyla:)

emresandikci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
tekrar pasaporta işletebilirsin eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsin

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
dün arkadaşıma da gelmiş ama yazan imei tutmuyor sanırım ayrı bir dolandırıcılık türedi :)

coke

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba dostum sana gelen mesajdaki imei numarasını kontrol et sonra cihazdakiyle uyusup uyusmadigina bir bak derim neden dersen bazen hattınızı farklı telefona örnek olarak arkadaşının tlf una taktın o telefon kaçaktır o süre içerisinde eger tespit edilmişise daha sonralarda sen farklı telefon kullansan dahi sana mesaj gelebiliyor bu tür olayları cok kez yaşadım eger bahsi gecen imei senin cihazınla aynı ise geçmiş olsun faturanın olması avantaj ancak cihazını kayıt ettireceksin ama nasıl tek bir numara belirleyeceksin evet bir numara belirleyip sadece o numarada kullnabileceksin sen onca para ver tlf un fosil olana kadar seninle kalsın eşine dostuna dahi veremiyorsun cunku onların hatttıyla calışmayacaktir bu sıfır yurtiçi aldiginiz cihazların başınada gelebilir şans işi adam sallıyor bir imei kime denk gelirse düşünsene iphone 4 aliyorsun 1 ay sonra elinde kaliyor imei sorunuyla mazallah sakat durum

Risorius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet kesinlikle çok sakat bir durum. Ben kontrol ettim, bana gelen mesajdaki imei numarasıyla web sitesindeki imei numarası aynı ve benim telefonumun imei numarası. *#06# yapınca çıkan numara. Ayrıca acaba benimki mi klonlu diyerek telefonun arkasına, pilin altındaki numaraya baktım. O da aynı. Eğer benim cihazım klonlu, yani sahte olsaydı arka taraftaki imei aynı olmazdı galiba. Değil mi?

Yalnız şöyle bir durum var. Bende imei numarası 15 hane olarak görünüyor. Aynı numarayı internette yazdığımda son hane çıkmıyor, 14 haneli olarak görünüyor imei. Bu normal mi?

Risorius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef hiçbir sonuç elde edemedim. Telefonu yurtdışına göndereceğim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim telefonum nokia 1208 imeil bir cok cıhaza kopyalanmıs benim tlf kapandı baska yerde imeil attırsam acılırmı cvp

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cep telefonunun imei ile ilgili sonuç ne oldu? aynı sorun bende de var. *#06# ile çıkan no farklı, cihazın bilgilerindeki farklı. telefon kapandı mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:(orjinal telefonların imei numaraaları klonlanır mı arkadaşlar, nette imei numarası paylaşmanın sakıncalı olcagını duymuştum ben paylaşmıştım önceden şimdilik bı sıkıntı yok ama bişey olmaz dıimi, korku bastı :)

Son mesajlar