IMEI kaydı teyzemin üzerine geçti

Bu konuyu okuyanlar

privateatom57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Allah rızası için sadece bilgili olan insanlar yorum yaparsa çok sevinirim. Benim teyzem ve kuzenim geçen ay yurtdışına gittiler teyzem yurtdışından kendine bir adet telefon aldı ve o telefonun kaydını yaptı bu durumda kendisinin kayıt hakkı kalmadı bildiğiniz üzere. Fakat kuzenim reşit değil fakat pasaportu var ve yurtdışına çıkış yaptığı gözüktü için teyzemin e-Devlet hesabına girdik oradan imei kaydet dedik ve çocuğumun bilgileri ile başvuracağım kısmını seçtik sonrasında tamamen reşit olmayan kuzenimin pasaportunun bilgilerine girip onun adına benim cihazım kaydettik. Fakat sonradan operatörler reşit olmadığını bildiği için onun adına hat çıkarmadılar. Sonrasında ben imei sorgulama yaptığım zaman kuzenimin kimlik numarası gözükmesi yerine teyzemin kimlik numarası gözükmeye başladığını fark ettim. Büyük ihtimalle kuzenim reşit olmadığı için otomatik bir şekilde reşit olan velisine kayıt geçti. Yani teyzemin bir tane cihaz kaydetme hakkı varken sanırım bu iki oldu çok kişi de aynen böyle söyledi ne kadar doğru bilmiyorum şimdi teyzem yeni bir hat çıkardığı zaman ben bunu kendi telefonumda kullanırsam ve erken telefonuma takarsam sorunum çözülür mü servis gelir mi ? Çünkü kuzenim reşit değil onun adına hat çıkaramıyoruz o yüzden de teyzem de işte olduğu için otomatik bir şekilde kuzenimin kayıt hakkı teyzem aktarıldığını düşünüyorum teyzemin kayıt hakkının bir değil iki çıktın düşünüyorum ve benim cihazımın da teyzemin adına olduğunu düşünüyorum artık çünkü imei sorguladığım zaman teyzemin kimlik numarası gözüküyor. Fakat kayıtlı cihazların kısmında sadece teyzemin cihazı gözüküyor belki de daha benim telefonuma teyzemin adına olan bir hat takmadığımız için. Deneme şansımız yok çünkü teyzem farklı şehirde olduğu için hat alıp bana gönderecek bu yüzden ona göre hat çıkaralım mı çıkarmayalım mı? BT aramayı denedim fakat hiçbir şekilde telefonu açmıyorlar.
1.jpg
2.jpeg

Son düzenleyen moderatör:

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Arkadaşlar Allah rızası için sadece bilgili olan insanlar yorum yaparsa çok sevinirim. Benim teyzem ve kuzenim geçen ay yurtdışına gittiler teyzem yurtdışından kendine bir adet telefon aldı ve o telefonun kaydını yaptı bu durumda kendisinin kayıt hakkı kalmadı bildiğiniz üzere. Fakat kuzenim reşit değil fakat pasaportu var ve yurtdışına çıkış yaptığı gözüktü için teyzemin e-Devlet hesabına girdik oradan imei kaydet dedik ve çocuğumun bilgileri ile başvuracağım kısmını seçtik sonrasında tamamen reşit olmayan kuzenimin pasaportunun bilgilerine girip onun adına benim cihazım kaydettik. Fakat sonradan operatörler reşit olmadığını bildiği için onun adına hat çıkarmadılar. Sonrasında ben imei sorgulama yaptığım zaman kuzenimin kimlik numarası gözükmesi yerine teyzemin kimlik numarası gözükmeye başladığını fark ettim. Büyük ihtimalle kuzenim reşit olmadığı için otomatik bir şekilde reşit olan velisine kayıt geçti. Yani teyzemin bir tane cihaz kaydetme hakkı varken sanırım bu iki oldu çok kişi de aynen böyle söyledi ne kadar doğru bilmiyorum şimdi teyzem yeni bir hat çıkardığı zaman ben bunu kendi telefonumda kullanırsam ve erken telefonuma takarsam sorunum çözülür mü servis gelir mi ? Çünkü kuzenim reşit değil onun adına hat çıkaramıyoruz o yüzden de teyzem de işte olduğu için otomatik bir şekilde kuzenimin kayıt hakkı teyzem aktarıldığını düşünüyorum teyzemin kayıt hakkının bir değil iki çıktın düşünüyorum ve benim cihazımın da teyzemin adına olduğunu düşünüyorum artık çünkü imei sorguladığım zaman teyzemin kimlik numarası gözüküyor. Fakat kayıtlı cihazların kısmında sadece teyzemin cihazı gözüküyor belki de daha benim telefonuma teyzemin adına olan bir hat takmadığımız için. Deneme şansımız yok çünkü teyzem farklı şehirde olduğu için hat alıp bana gönderecek bu yüzden ona göre hat çıkaralım mı çıkarmayalım mı? BT aramayı denedim fakat hiçbir şekilde telefonu açmıyorlar.Ekli dosyayı görüntüle 184218Ekli dosyayı görüntüle 184219
Ne sorduğunu anlayamadım şimdi telefonun teyzenin üstüne mi kaydoldu?

Son mesajlar