Yardım Yurtdışından iPhone 13 Pro Max almak ve IMEI kayıt olayı

Bu konuyu okuyanlar

aykut_009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, birkaç hafta sonra yurtdışına çıkacağım ve gitmişken iPhone 13 Pro Max satın almayı planlıyorum. Fakat buraya getirdiğimde hangi işlemleri yapmam gerekiyor? Size bunun yanında birkaç sorum olacaktı:
  1. IMEI kaydını yaparken, iki IMEI numarasını da kayıt ettirmem gerekiyor mu?
  2. Alınan telefonun garantisi Türkiye'de 1 yıl geçerli olur mu?
  3. Türkiye vatandaşıyım ama Türk pasaportum yok, IMEI kaydını nasıl yapabilirim? (Başka ülkenin vatandaşıyım, yurtdışına o şekilde gidiyorum.)
Şimdiden teşekkürler.

Tollyver

Asistan
Reaksiyon puanı
151
1. ikisini de kayıt yapıyorlar diye biliyorum, çünkü tek cihaz. ya da sadece bir imei kayıt ettirebilirsin belki de.

2. yanlış hatırlamıyorsam, apple'ın yetkili satıcılarının olduğu tüm ülkelerde global garantisi geçerli.

3. türk pasaportun yoksa kayıt yaptıramayabilirsin. onu emin değilim, en iyisi BTK sitesindeki SSS bölümüne girip bak.

aykut_009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1. ikisini de kayıt yapıyorlar diye biliyorum, çünkü tek cihaz. ya da sadece bir imei kayıt ettirebilirsin belki de.

2. yanlış hatırlamıyorsam, apple'ın yetkili satıcılarının olduğu tüm ülkelerde global garantisi geçerli.

3. türk pasaportun yoksa kayıt yaptıramayabilirsin. onu emin değilim, en iyisi BTK sitesindeki SSS bölümüne girip bak.
teşekkür ederim bilgilendirme için.