İlledeLinux

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
385
Debian tabanlı dağıtımlar geliştiren saygıdeğer hocam İlledeLinux'un dağıtımı ve farklı masaüstleri ve pencere yöneticileri mevcuttur. İsteyen inceleyebilir ve indirebilir. Eski bilgisayar ve 32-bit için tutun da güncel bilgisayarlara SourgeForge'da İSO'ları vardır. Bu gördüğünüz ise XFCEBOX'tır.
VirtualBox_İlledeLinux_25_01_2021_15_08_06.png

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Yeşil forumda bile saygısızlık yaptılar, buraya hiç gelmez. Oranın moderatörleri daha sıkıydı.

@Creative hocam belki İlledeLinux hocamızın dediği gibi kanıtsız suçlamalara ceza vermeniz mantıklı olur.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Kendisi kendi dağıtımını yapan ve araya forumlarda kullandığı profil fotoğrafını koyan sevdiğimiz bir arkadaşımızdır.Bir ara yaptığı dağıtımı denerim.

Bu Linux çekirdeği üzerine yapılmış bir işletim sistemi mi?
Taban bir dağıtım değil.Bildiğim kadarıyla Debian veya Arch tabanlı bir dağıtımdı.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Bu Linux çekirdeği üzerine yapılmış bir işletim sistemi mi?
Evet,İlledelinux adlı Debian tabanlı bir OS'tur bu,adından anlaşılabileceği üzere İlledelinux lakaplı kişinin yapmış olduğu,güzel olduğunu düşündüğüm bir dağıtımdır.

J3aDEM |S-D

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Cahilliğimi maruz görün lütfen. Diğer Linux dağıtımlarından farkı nedir?
Neden bu dağıtım yayınlandı?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Kendisini çağırmıştım mail üzerinden. Geri dönüşünde foruma katılmayacağını belirtti.

Ekli dosyayı görüntüle 135966
9-) Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır.

14-) Forum içerisinde yanlış bilgi paylaşımı yasaktır. Kullanıcılara konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan yanlış bilgi vermek o kullanıcıyı yanlış bir ürüne yönlendirecektir.

Forumun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere bu tür karalama kampanyalarına moderetör ekibinin gereken cezayı verebileceğini düşünüyorum.Haksız suçlamaların yapıldığı taktirde moderetör ekibinin gerekli işlemleri yapacağını düşünüyorum yani diğer forumda yaşanan rahatsızlığın burada yaşanacağını pek sanmıyorum açıkçası.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Yakın bir tarih içerisinde (inşallah) sevdiğim ve saydığım bir abimin geliştirmiş oldukları bir dağıtım çıkacak. Eğer o dağıtım çıkarsa piyasada bayağı ses getirecek.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Yakın bir tarih içerisinde (inşallah) sevdiğim ve saydığım bir abimin geliştirmiş oldukları bir dağıtım çıkacak. Eğer o dağıtım çıkarsa piyasada bayağı ses getirecek.
Yapılacak dağıtımın adını söyleyebilir misiniz? Takibe almak gerekirse de forumda incelemesini yayınlamak isterim doğrusu.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Hocam geliştirme sürecinde de olsa bir internet sitesi ya da bilgi alabileceğimiz başka bir yer var mı?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Şuan için dağıtım ile ilgili olarak bilgi vermem doğru olmaz, ancak yeri geldiğinde zaten direkt olarak forum üzerinden duyurusunu geçeceğim.
Tamamdır o zaman,güzel bir dağıtım olursa forumda incelemesini yapmak isterim doğrusu.

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Cahilliğimi maruz görün lütfen. Diğer Linux dağıtımlarından farkı nedir?
Neden bu dağıtım yayınlandı?
Eski bilgisayarları yeniden yaşatmak amacı ile yapılmış bir dağıtım. Sistem kaynaklarını en optimize ve düşük kullanmayı amaçlıyor. Openbox sürümü boşta 150-200MB gibi oldukça düşük RAM kullanıyor. Sitesinin de linkini vereyim:

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Eski bilgisayarları yeniden yaşatmak amacı ile yapılmış bir dağıtım. Sistem kaynaklarını en optimize ve düşük kullanmayı amaçlıyor. Openbox sürümü boşta 150-200MB gibi oldukça düşük RAM kullanıyor. Sitesinin de linkini vereyim:

Ayrıca son kullanıcıya daha uygun hale getirmek istiyor. Ama varsayılan olarak Chromium gelmeyeydi iyiydi.