İlk Olmak Güzel Şey

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Kuruluşumuzun üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen, online bilişim yayıncılığında ilkleri yaşamanın ve diğer yayınlara da örnek olmanın gurunu yaşıyoruz.

2 bilişim gazetecisinin kurduğu ve şu anda 15 kişilik bir ekibe sahip olan ShiftDelete.Net, şu anda Türkiye'nin en çok tıklanan ilk 100 sitesi içerisinde. Bu listeyi, daha önce paylaşmıştık. İstatistikler, bu sevincimiz için tek sebep değil. Daha önemlileri de var. o da; sektörde ilkleri gerçekleştirmek ve diğer yayınlara da örnek olmak. Bizi, yeniliklere ve daha çok çalışmaya sevk eden okurlarımıza ne kadar teşekkür etsek az. Biraz hafızamızı zorlayalım.

Türkiye'de ilk videolu donanım inceleme…

SDNtv konsepti ile, Türkiye'de ilk kez bir internet sitesi, videolu donanım incelemeye başladı. Ürünler, uzun uzadıya yazılarla ve anlaşılması zor fotoğraflarla değil, videolarla tanıtılmaya başlandı.

Şu anda birçok site, videolu incelemeler yapıyor. En fazla videolu incelemele yapan site, yine SDN…

Türkiye'de ilk videolu yazılım inceleme…

O yazılım hakkında tek bir cümle bile bilmeyebilirsiniz. Asla sorun değil. Tek yapmanız gereken şey, SDN editörleri tarafından hazırlanan eğitim videolarını izlemek için oynat butonuna basmak ve arkanıza yaslanmak. Bu şekilde eğitim videosu hazırlayan onlarca internet sitesi açıldı.

Şu anda en fazla eğitim videosu; yine SDN…

Foto-Ders ile Adım Adım Öğrenin

Yazılımların uygulamalarını, satın alma rehberlerini, donanım ipuçlarını ve daha birçok konuyu adım adım, açıklamaları ile birlilkte izlemeniz için oluşturduğumuz Foto-Ders, birçok siteye de ilham verdi.

Şu anda en fazla içeriğe sahip Foto-Ders sitesi; yine SDN…

Bu listeye daha birçok uygulamamızı da ekleyebiliriz ama uzatmanın hiç gereği yok. Listeyi paylaşmamızın nedeni, gururumuzu okşamak değil, sevincimizi paylaşmak.

Hiçbir yayın grubunun etkisinde kalmadan, özgürce kendi ayaklarının üzerinde duran ve her geçen zaman büyümeye devam eden sitemizin en büyük destekçileri olan okurlarımızla bu haklı gururu paylaşmak istiyoruz.
Amacımız, ülkemizdeki bilgisayar kullanıcılarına faydalı olabilmek ve tüm dünyada yeni ne varsa onu, Türk kullanıcıların da hizmetine sunabilmek. Bu konuda, okurlarımıza faydalı olabilmek kadar, rakiplerimize de ol gösterebiliyorsak ne mutlu bize. Yeter ki kazanan, ülkemizdeki bilgisayar ve internet kullanıcıları olsun.

Çok yakında yeni sürprizlerimizle SDN'de olacağız.

:: Konu hakkındaki görüşlerinizi SDN Forum'da paylaşın.

Hakkı Alkan / ShiftDelete.Net

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bu siteyi ben yapsam bu kadar severdim. SDN ailesi Her geçen gün büyüyoruz.
Bu azimle daha çok ilkleri yapacağımıza eminim!

fish

Profesör
Reaksiyon puanı
4
işte insanın işini severek hissederek yapmasının kaçınılmaz sonu ..2 yıl çok kısa bir süre ama gelinen nokta yılların deneyimlilerine bile yol gösteren türden..
eminim ki çok daha güzel şeylere imza atacaksınız ve daha çok başarı hikayeleri duyacağız sizlerden..
bu emeğin karşılığı her daim başarılı ve mutluluk verici sonuçlar sağlayacak sizlere ve takipçilerinize..

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
SDN'nin Türkiyede daha çok ilkleri yapacağına eminim..

krasiv

Asistan
Reaksiyon puanı
0
SDN her geçen gün büyüyor ilk kurulduğu günden beri bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle... Okurları arasında yarattığı sinerji mükemmel burda olmaktan dolayı çok memnunum.. Bağımlılık yapıyor :) Başarılarının devamını diliyorum...

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
O kadar taşlamalara ve rakiplere rağmen; bilişim konusunda eğitimli, kendini geliştirmeye devam eden ve gerçekten bu işi severek yapan bir ekibin olmasıda bu başarının en büyük nedenlerinden sanırım. Yaklaşık 1 yıldır SDN'deyim ve bir bayan olarak inanın bana bir çok şey kattınız. Özellikle hazırladığınız eğitim videoları ve makalelerinizi takip etmekten, yorumlamaktan ve gerekirse uygulamaktan büyük bir keyif alıyorum. Tabi ki hala da eksiklerim vardır teknolojiiyle alakalı ama geriye dönüp baktığım zaman olan değişimleri fark edebiliyorum. Demek ki bir şeyde daha ilksiniz bilgi ve iletişim tekonolojileri dergisinde bir bayandan duyulabilecek en son cümlelerdir sanırım bunlar.
Teşekkürler SDN! Daha nice ilklere gurur vererek imzanızı atmanız dileğiyle...

Tabu1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 5 senedir internet kullanıcısıyım ve bu kadar kaliteli site ve forum görmedim.Bu foruma üye olmak için 3 ay bekledim,3 ay dışardan izledim.Ama hata yaptığımı şimdi bir kez daha anladım.Çünkü gerçekten çok kaliteli ve düzeyli bir yer burası.Türkiye'nin SDN gibi sitelere ihtiyacı var.SDN yi gördüğümden beri ayrılamaz oldum,resmen bağımlılık yaptı. :D Artık internet kullanamıyorum. :} Sürekli SDN ye girmek geliyor içimden.Bende elimden geldiği kadar bu muhteşem siteye(site derken yönetici ve kullanıcılar :))elimden geldiği kadarıyla destek olmaya çalışıyorum.

Ben bu sitenin daha iyi yerlere geleceğinden gayet eminim ve nice ilklere,nice başarılara SDN diyerek kısa kesiyim yoksa ağlıcam şimdi ^^

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tek Diyeceğim bişey var oda Allah yolunuzu açık Etsin SDN Yakında Türkiyenin Vazgeçilmez Siteleri Arasınada Girer bunuda söylüyüm..

se7en

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bu siteyi hemen hemen ilk zamanlarından beri takip ediyordum..Ama nedense üye olmak aklima pek gelmedi..taki troyun bir yazısını okuyana kadar.... :S ^^ neyse.. bugune kadar cok site gördüm coguna üye oldum gün geldi takip ettim yorumlarimi dile getirdim ama hicbiri sdn gibi degildi... öyle bir duruma geldiki sdn hastaligi pc mi acar acmaz ilk ziyaret ettigim site oldu..umarim bu kaliteli seviyeli gidisat uzun yıllar boyunca sürer..Sdn ailesine böyle bir site yarattigi icin tesekkür ederim....

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
herkeste ilginç hikayeler var :D noterden tasdiklesek mi ne yapsak? :D

bu arada bir başlık açsak diyorum sdn ile ilk nasıl tanıştınız diye? sanırım süper hikayeler okuyacağız.

yoksa siz açmış mıydınız?

:|

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
SDN ye entegre oldu benim pc pc ilk açılıştında bastığım 3 tuş var
-pc-power tuşu
-monüyör
-kavyedeki ayarlı tuş SDN

se7en

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ya herkesde aynı hastalık var galiba :) pc ac ardından sdnyi ac :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
ben de site yöneticisi olduğum için yapıyorum sanıyordum ama meğerse ben de hastaymışım :D hahah sdn gribi var burda :) itlaf edecekler bizi :D

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Troy sizin açılış sayfanız SDN zaten. :D Nerde mi gördüm? hatırlamıyorum hangisiydi bir eğitim videosunda yeni bir sayfa açmıştınız orda fark ettim. :D

cacar

Profesör
Reaksiyon puanı
13
konuyu görünce ilk üyelik tarihime baktımda benimde nerdeyse 2 yıl olmuş :) tebrikler sdn

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
durmak nedir bilmeden çalışan adminimize ve onun yardımcıları mod.larımıza teşekkürr borcluyuz sanırımm
hıı unutmadan bidee şu SDN hastalığından kurtulmak için bi yoll önerselerr ne ii olcakk :)